Nemzetisport.hu 2012.02.24 21:55 Frissítve: 2015.03.16 02:07

Eredivisie: Németh Krisztián első hollandiai gólja győzelmet ért

Az RKC Waalwijk Németh Krisztián első félidei góljával 1–0-ra legyőzte a Vitesse-t a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának pénteki mérkőzésén.

Németh Krisztián győztes gólt szerzett (Fotó: rkcwaalwijk.nl)

Az RKC olyan csapattal állt fel péntek este, amelyiknek korábban egyetlen tagja sem szerzett bajnoki gólt a Vitesse ellen. Ezt a különösen vastag jeget Németh Krisztián törte meg az első félidő hajrájában.

A hazaiak a 37. percben már nem az első szép akciójukat vezették: Robert Braber lövését még védte az arnhemiek kapusa, ám a kipattanóra nagyszerű ütemben érkező Németh labdájával szemben már tehetetlen volt.

Németh az első gólját szerezte Hollandiába szerződése óta, egyúttal ő lett az RKC történetének első magyar gólszerzője a holland bajnokságban.

NÉMETH KRISZTIÁN ELSŐ HOLLANDIAI GÓLJA

A fordulás után nem sorjáztak a helyzetek, a hazaiak szépen adogatva őrizték előnyüket. Németh a 79. percbeli lecseréléséig volt a pályán, az utolsó simításokat már nélküle végezte el a csapat.

Érdekesség, hogy a Vitesse legutóbb december elején szerzett egynél több gólt – éppen az RKC ellen (4–0). TABELLA, EREDMÉNYEK ITT!

2019.02.11 22:00:17

Légiósok SZELI MÁTYÁS

NS-VÉLEMÉNY. Tizennyolc évesen nagyon jó helyen van.

2019.01.31 09:34:27

Légiósok BABJÁK BENCE

Megyeri Balázs csendes, karizmatikus és játékospárti szakembernek ismerte meg Ernesto Valverdét.

2019.01.28 17:56:34

Légiósok P. K.

„Régóta tudatosan építjük a pályafutását, nincs itt az ideje, hogy klubváltásról beszéljünk.”