Dzsudzsák idei első gólja és egy gólpassz - nyert a Dinamo

2013.05.05. 13:31
Dzsudzsák Balázs (labdával) góllal és gólpasszal is segítette csapatát (Fotó: archív)
A Dinamo Moszkva a gólt és gólpasszt is jegyző Dzsudzsák Balázs vezérletével 2–1-re győzött a Premjer-liga 27. fordulójában a Krilja Szovjetov vendégeként.

A Dinamo Moszkva jól kezdett a bennmaradásért küzdő Krilja Szovjetov vendégeként a Premjer-liga 27. fordulójában, ugyanis Dzsudzsák Balázs szólója révén már az 5. percben megszerezte a vezetést.

A jobb szélen kezdő szélsőre nem léptek ki a védők, majd amint átlépte a tizenhatos vonalát, lövésre szánta el magát, és az egyik védőn kissé megpattanó labdája a hosszú alsó sarokban kötött ki.

Dzsudzsáknak ez volt az ötödik gólja a bajnoki szezonban, 2013-ban pedig az első találata a Premjer-ligában.

Dzsudzsák korai találata

A Dinamo a folytatásban is elsősorban a széleken tudott a szamaraiak mögé kerülni. Kevin Kuranyinak két helyzete is akadt, előbb a bal oldalon ugrott ki és a jobb kapufára lőtt, majd egy beadásból fejelt nem sokkal a léc fölé.

Még az első játékrészben Dzsudzsáknak is volt egy jó beadása, ezúttal balról, de a középen érkező társa, Jakob Jantscher nem találta el a labdát, pedig nagy helyzetben kapta.

A második félidőben jobban visszaállt a Dinamo, őrizte az előnyét, az 56. percben mégis kis híján a vendégek szereztek újabb gólt, Pavel Szolomatyin négy méterről lőtt az üres kapu fölé.

Ami azonban Jantscher előkészítéséből még nem sikerült, az összejött Dzsudzsák szélről belőtt labdájából – a rövidre érkező Szolomatyin a 61. percben már nem hibázott, közelről megszerezte a Dinamo második gólját. Dzsudzsáknak ez volt a tizedik gólpassza a jelenlegi bajnoki idényben.

A folytatásban a Krilja Ivan Taranov szöglet utáni fejes góljával még szépíteni tudott, ám az egyenlítésre már nem futotta a hazaiak erejéből. Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a meccset, míg a Dinamo a győzelmével az El-indulást érő 4. helyre jött föl a tabellán.

Dzsudzsák-gólpassz a 61. percben

PREMJER-LIGA
27. FORDULÓ

Krilja Szovjetov–Dinamo Moszkva 1–2 (Taranov 65., ill. Dzsudzsák 5., Szolomatyin 61.)
Amkar Perm–Lokomotiv Moszkva 2–4