A Rangers után a Celtic is vinné Juhász Rolandot

Vágólapra másolva!
2011.11.16. 11:16
null
Juhász Roland nemzetközi kupameccsen az Anderlecht mezében (Fotó: Reuters)
Címkék
A belga internetes sportmédián szerda délelőtt végigszaladt a hír: a Rangers nyári próbálkozásai után most a másik skót óriásklub, a Celtic tanulmányozza az Anderlecht magyar labdarúgója, Juhász Roland szerződtetésének lehetőségét.

 

A forrásul a Gazet van Antwerpent és a Het Belang van Limburgot megjelölő hírek szerint a Celtic kész kifizetni a négymillió eurót, amit a brüsszeliek várnak a játékosért. A témával foglalkozó cikkek szerint az ügylet – az Anderlecht szándékainak megfelelően – csak nyáron eredményezhet klubváltást.

„Skóciából eddig a Rangerstől volt konkrét érdeklődés, de informális szinten én is hallottam, hogy a Celticnél is szóba került Roland neve, ám engem eddig nem kerestek meg a klubtól" – nyilatkozta a Nemzeti Sport Online kérdésére Juhász menedzsere, Filipovics Vladan.

„A védő folyamatosan jól teljesít, így nem meglepő, ha újabb és újabb kérők jelennek meg. Most ugyanakkor nagyon nehéz dolga lesz annak a klubnak, amelyik valóban szerződtetni szeretné Juhászt, ugyanis az Anderlecht vezetői jelezték, bajnokságot szeretnének nyerni, és ebben rá is számítanak, vagyis nyárnál előbb nem kívánják elengedni" – tette hozzá a játékosügynök.

Mint ismeretes, nyáron a Rangers sokáig alkudozott a játékos áráról az Anderlechttel, de végül nem tudtak megállapodni. Juhásznak 2014-ig szól a szerződése a belga klubnál, ám a nyári eset óta a futballista megegyezett az Anderlechttel, hogy 2012-ben, a szerződésben meghatározott összeg fejében kivásárolhatják a játékjogát. Ez is azt támasztja alá, hogy a jövő nyári klubváltásra nagyobb esély mutatkozik.

A Celticnek valószínűleg nem lenne ellenére a téli erősítés sem, hiszen egyik védője, a többnyire jobbhátvédet játszó Mark Wilson térdműtét miatt hosszú hónapokra kidőlt a sorból, míg a kölcsönjátékosként kiváló formába lendült Jos Hooiveldet szívesen megtartaná az angol élvonalba jutásért harcoló Southampton. A 28 éves holland középső védő januárig rendelkezik kölcsönszerződéssel a „szenteknél", és már folyik az egyezkedés a maradásáról.

A Celtic pillanatnyilag a második helyen áll a skót bajnokságban, hátránya máris tetemes, 12 pontos az egy mérkőzéssel többet játszó Rangers mögött.

Legfrissebb hírek

Jonathan Levi: Győznünk kell az Újpest ellen!

Labdarúgó NB I
23 perce

A neves szakíró szerint veszélyes párharc vár az amerikaiakra a Davis-kupában

Tenisz
55 perce

Hall of Shame – Bodnár Zalán publicisztikája

Amerikai sportok
7 órája

Anna, az idő és a fair play szellemisége neked dolgozik! – Csisztu Zsuzsa jegyzete

Tenisz
7 órája

Jonathan Levi: Győznünk kell az Újpest ellen!; Cseh Sándor: A saját harcát megnyerte a csapat, ennyire futotta az erőnkből

E-újság
7 órája

Szombati sportműsor: FTC–Újpest derbi az NB I-ben; pályán a DVSC és az ETO a női kézi BL-ben

Minden más foci
8 órája

Férfi kosár Euroliga: az utolsó előtti elkapta a Zalgirist, legyőzte baszk riválisát a Barcelona

Kosárlabda
8 órája

La Liga: az Osasuna legyűrte a Celtát Vigóban

Spanyol labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik