Vb 2010: Szudánban lesz az esetleges Egyiptom-Algéria rájátszás

2009.11.11. 16:44
Címkék
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) bejelentette, hogy Szudánban rendezik a világbajnoki részvételről döntő Egyiptom–Algéria kontinentális pótselejtezőt, ha a két csapat egyformán végez csoportjában.

Az afrikai C-csoportban Algéria 13 ponttal, 9–2-es gólkülönbséggel vezet a 10 ponttal és 7–4-es gólkülönbséggel álló riválisa előtt. Ha Egyiptom két góllal nyer az utolsó csoportmeccsen Algéria ellen, a két csapat azonosan végez, és egymás elleni eredményük is azonos – az idegenben szerzett ugyanis gólok nem számítanak.

 

Ebben az esetben sorsolás vagy playoff dönt, a FIFA az utóbbi mellett határozott. Mindkét csapat leadhatott egy semleges helyszínt – Algéria Tunéziába, Egyiptom Szudánba vitte volna a pótselejtezőt –, a szerencse a „fáraóknak" kedvezett. A csoportmérkőzést jövő szerdán rendezik.

Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda Euroliga: őrzi második helyét az Olympiakosz; a Hapoel Tel-Aviv is menetel

Kosárlabda
32 perce

Varga Barnabásékra és az FTC-t búcsúztató Bragára is spanyol csapat vár – így néz ki a folytatás az El-ben és a Kl-ben

Európa-liga
49 perce

Kétgólos hátrányból egyenlített a Roma, de a Bologna hosszabbítás után kiejtette a „farkasokat” az El-ben

Európa-liga
1 órája

Szoboszlai Dominik előtt Steven Gerrard is kalapot emel; Molnár Attila: A legmagasabbra tettük a lécet, aranyérmet szeretnék!

E-újság
1 órája

Megdicsőülve – Thury Gábor jegyzete

Angol labdarúgás
1 órája

Végállomás – Csinta Samu publicisztikája

Bajnokok Ligája
1 órája

Nyolc meccsnyilat élt túl Littler Dublinban, újabb PL-fordulót nyert meg

Egyéb egyéni
1 órája

Kikapott Varga Barnabás nélkül, de így is továbbjutott az AEK Athén a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
1 órája
Ezek is érdekelhetik