Zalaegerszegi kiütéses sikerével továbbra is hibátlan a Szpari

2013.09.20. 15:17
Bajzát bombaformában: 6 meccs 7 gól (Fotó: NS-archív)
A labdarúgó NB II 6. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén a Nyíregyháza remek első félidei játékára alapozva 4–1-re győzött a Zalaegerszeg vendégeként, és továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

Nem mondható, hogy ideális körülmények között készült a hazai csapat az összecsapásra, hiszen a héten megtörtént az első edzőcsere a honi profi futballban, Simon Antal helyére ideiglenesen Lendvai Miklóst nevezték ki, így a nyugalom szót nem nagyon lehetett hallani mostanában a zalaegerszegi stadionban.

A kezdeti minimális hazai fölény hamar áttevődött a játék a zalaegerszegi kapu elé, és bár Kákonyi lövését még simán hárította Jahic, a 10. percben egy szögletet követő védelmi hibát követően Gengeliczki fejesével már a vendégeknél volt az előny (0–1).

Pár veszélytelen egerszegi szabadrúgás után ismét a Szpari támadásai következtek, és bár Huszák lövése, majd Kákonyi ollózása még nem, a 28. percben Bajzát brusztolása már újabb gólt ért: a felívelt labdát átvette, majd védőjéről lefordulva a jobb alsóba lőtt (0–2).

A játékrész hajrájában egyre többet próbálkozott a hazai csapat, de a tizenegyesgyanús eset után néma maradt a síp Kulcsár távoli lövése pedig nem okozott gondot Baloghnak.

Nem úgy Bajzát Jahicnak! Előbb a félpályáról kilépő támadó a zalai kapust találta el sárgát érően, majd éles szögből leadott lövését csak öklözni tudta, a kipattanót pedig Paku könnyedén vágta a kapuba (0–3).

A második játékrészre kettős cserével próbálta meg felfrissíteni csapatát Lendvai, Frizoni bal oldali megiramodásai pedig rendre veszélyt is hordoztak magukban, ezekből leginkább Pavicsevics próbálkozhatott.

Az első nagyobb lehetőség így is Bajzát előtt adódott volna, ha nem állítják meg tévesen lesen. A zalaegerszegiek mindent megtettek a szépítő találatért, folyamatosan támadtak, ebben azonban benne volt egy-egy Bajzát megindulás is, Huszák lövése ugyanakkor nem jelentett gondot Jahicnak.

Az egyre intenzívebb zalai offenzívák a 76. percben végül csak góllá értek, Babati lövését még blokkolták a védők, Pavicsevics azonban kegyetlenül kilőtte a bal felsőt (1–3).

Tovább rohamozott a ZTE, Babati lövése azonban nem talált kaput, az újabb vendéglehetőség pedig eldöntötte a három pont sorsát, Bajzát labdaszerzése után nagyon önzetlenül tálalt Sándor Istvánhoz, aki a kapufa segítségével a hálóba (1–4).

Az utolsó percekben a nyíregyháziak már csak a cserékkel próbálták lepörgetni a hátralévő időt, Hajdú 20 méteres löketénél Baloghnak nagyot kellett nyújtóznia, hogy ne szülessen meg a második hazai találat.

Ehelyett a zalaiak neve mellé még egy piros lap került, Máté Péter tizenhatoson belüli második könyöklését már észrevette a játékvezető, így a védő pár perccel hamarabb indulhatott zuhanyozni.

A Nyíregyháza így a több mint 460 km-t megtevő kilátogató szurkolói nagy örömére simán nyerte meg a szezonbeli hatodik összecsapását is, a gólt szerző és két találatot előkészítő Bajzát pedig már hétszer volt eredményes a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ
ZTE FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–4 (0–3)
Zalaegerszeg,
ZTE Aréna, 1000 néző. Vezeti: Radványi
ZTE:
Jahic – Preklet, Nánási, Kovács G., Kocsis A. (Hajdú N., a szünetben) – Máté P., Grbic – Szegleti (Bíró, 73.), Babati, Kulcsár K. (Frizoni, a szünetben) – D. Pavicsevics. Megbízott vezetőedző: Lendvai Miklós
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei – Csordás Sz., Sándor I. – Kákonyi (Pákolicz, 88.), Huszák (Patály, 90.), Paku (Reznek, 92.) – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Pavicsevics (76.), ill. Gengeliczki (10.), Bajzát (28.), Paku (45.), Sándor I. (83.)
Kiállítva: Máté P. (88.)
Lendvai Miklós – Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek, hacsak a szünet utáni játékot látom, azt mondom, előbbre léptünk. Összességében viszont nagyon mélyen vagyunk, mindenkinek tükörbe kell nézni és még nagyon sokat kell dolgoznunk.
Lucsányszky Tamás: – Ma játszottunk, dolgoztunk, mindezt csendben tettük, a győzelem sem maradt el.

93.
Jó helyről, a bal oldalról, a kaputól 27 méterre járt zalai szabadrúgás, helyzet nincs.
90. Patály állt be Huszák helyére.
88. Máté kapott pirosat könyöklésért.
88. Hajdú
20 méteres, jobb felsőre tartó lövését szögletre paskolta Balogh.
88. Pákolicz folytatja Kákonyi helyett.
86. Veszélyes helyről, a kaputól 30 méterre járt nyíregyházi szabadrúgás, de a hosszúra ívelt labda túl magas lett Kákonyinak.
83. Végleg eldőlt. Bajzát szerzett labdát Nánásitól a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd önzetlenül középre adott, Sándor pedig 10 méterről a bal oldali kapufa segítségével a hálóba lőtt. 1–4
81. Balogh a sokadik időhúzásáért sárga lapot kapott.
80. Babati 8 méteres kapáslövése kevéssel a jobb alsó mellé szállt.
77.
Frizoni jobb oldali beadása a védőkről pattant Baloghhoz.
76. Szépített a ZTE. Bíró lövése egy nyíregyházi labdáról Pavicsevics elé pattant, ő pedig 14 méterről a bal felsőbe lőtt. 1–3
75.
Bajzátot állították meg lesen ziccerben, majd Babati 20 méteres, estében leadott próbálkozását fogta könnyedén Balogh.
73. Szegleti helyére Bíró folytatja.
72. Babati ment el Rubus mellett, aki már csak szabálytalanul tudta megállítani. A szabadrúgás után Pavicsevics már csak csúsztatni tudott, jócskán a kapu mellé.
71.
Újabb veszélytelen jobb oldali zalai szöglet.
69. A sarokrúgást, majd az azt követő túl oldali beadást is hatástalanította Balogh.
69.
Pavicsevics harcolt ki szögletet.
64.
Nyomott a hazai csapat, de egy eladott labdát követően nyíregyházi lehetőség alakult ki, Huszák, Bajzát, Huszák volt a labda útja, mielőtt utóbbi jobbról, 13 méterről kapura lőtt, az egyik védő szorításában azonban nem tudott már elég erőt beleadni, így nem lett veszélyes.
62.
Frizoni újabb beadását Babati elől tisztázták a védők.
61. Szokol szabálytalankodott sárga lapot érően.
57. Babati
hiába talált be egy rosszul hazamellelt labda után, már a védő közbeavatkozása előtt lesen helyezkedett, így nincs gól.
57.
Frizoni újabb bal oldali beadása után Pavicsevics fejelt középre, a védőknek.
55.
Egy bal oldali beadás Pavicsevics bólintott vissza középre, a védők tisztázni tudtak, de csak Prekletig, aki 22 méterről, kapásból a léc fölé ágyúzott.
53.
A kilépő Bajzátot állították meg lesen – nagyon csúnyán tévesen.
52.
Frizoni megpattanó bal oldali beadását Pavicsevics stukkolta kapura, de Balogh könnyedén védett.
51.
Szokol jobb oldali beadása után Nánási elrúgta a labdát Bajzát elől, aki így már csak a védőt találta el.
48.
Veszélytelen nyíregyházi szöglet.
46. Preklet rossz ütemű belépője sárgát ért.
46. Folytatódik a mérkőzés.

Kulcsár
helyén Hajdú, Kulcsár helyén Frizoni folytatja.
45+1. Véget ért az első félidő.
45. Már három! Bajzát kapott labdát a jobb oldalon, kiszorított helyzetből középre lőtt, Jahic csak középre tudta ütni a labdát, és az ott érkező Paku 8 méterről az üres kapuba lőtt. 0–3
43. Bajzát indult a félpályáról egy indításra, Jahic azonban előbb elérte, a csatár pedig a kapust találta el.
41.
Nyom a Zete. Szegleti bal oldali beadása után csapattársa elterült a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt, majd Kulcsár Kornél 18 méteres lövése pont Balogh ölében kötött ki.
40.
Szegleti lövése jócskán elkerülte a kaput.
40.
Paku szabálytalansága után most 35 méterről jöhet szabadrúgással a Zalaegerszeg.
39.
A szabadrúgás a lábak között elpattogó labda nem veszélyeztette a kaput.
38. Grbic rúgta fel Sándort a kaputól 30 méterre.
36. Babati jobb oldali beadását Szegleti nem érte el.
34.
Szokol verekedte át magát a zalaegerszegi védelem bal oldalán, de beadása végül nem talált társat.
33.
A kisszögletet követő beadás után Jahic könnyedén húzta le a labdát.
32.
Bajzát elől szögletre mentettek.
28. Már kettővel megy a Szpari!Bajzát kapott felívelt labdát, a tizenhatoson belül a kapunak háttal állva átvette, majd két védő között befordult, és a jobb alsóba lőtt. 0–2

24. Gyors nyíregyházi kontra végén Kákonyi ollózta a léc fölé a labdát, de Paku szabálytalansága miatt akkor sem ért volna, ha bemegy.
22.
Huszák 22 méteres lapos lövése nem okozott gondot Jahicnak.
Zúg a nyíregyházi tábor, hiába a fél 4-es kezdés, és a 464 km-es légvonalbeli távolság.
18. Egymást követő hazai szabadrúgások, három is, de végül egyikből sem lett helyzet.

13.Nánási kapott sárga lapot Sándor buktatásáért.
10. Vezet a Nyíregyháza. Paku jobb oldali szöglete után az elalvó védők között Gengeliczki 4 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 0–1
5.
Kákonyi jobb oldalról, 12 méterről éles szögből leadott lövését magabiztosan fogta Jahic.