Utolsó percben szerzett góllal mentett pontot a Budafok Kispesten

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.09.28. 19:35
A végén jött a dráma, ponttal távozott Kispestről a Budafok (Fotó: Földi Imre) – a képre kattintva galéria nyílik
A labdarúgó NB II 9. fordulójának záró mérkőzésén a játéknap előtt 11. Budapest Honvéd az 5. Budafokot fogadta. A rendkívül izgalmas piros-fekete rangadón döntetlen született, miután a vendégek Oláh Bálint utolsó perces fejesével egyenlítettek (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD–BUDAFOKI MTE 2–2 (1–1)
Budapest, Bozsik Aréna,2107 néző. Vezette: Pintér Csaba (Aradi József, Ország Péter)
HONVÉD:
Dúzs – Szabó A., Lovric, Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Adorján, Kocsis G. (Keresztes N., a szünetben), Lőrinczy (Bobál G., 69.) – Kocsis D. (Kovács N., 89.), Holman (Nyitrai, 90+2.), Kerezsi (Bocskay, 69.).Vezetőedző: Pinezits Máté
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Horgosi, Kocsis B. (Merényi, 82.) – Oláh B., Nagy G. (Vasvári, 60.) – Szerető, Németh M. (Bíró M., 82.), Horváth O. (Kalmár O., 60.) – Kovács D. (Elek B., 39.).Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Kerezsi (6., 51.), ill. Horváth O. (7.), Oláh B. (90+4.)

Izgalmakban nem volt hiány – a mérkőzés elején és a végén sem. Már a 6. percben előnybe kerültek a hazaiakKerezsi Zalánrévén, a Budapest Honvéd szélsője Lőrinczy Attila balról érkező passzát juttatta be a hálóba középről. Még szinte a gólnak örültek a piros-feketében játszó kispestiek, amikor a kezdőrúgás utánHorváth Olivéregyenlített. A vendégek játékosa több védőt is kicselezett, majd a tizenhatoshoz érve ballal a hosszú alsóba lőtt. Nem telt el sok idő, amikor ismét nagy lehetőség adódott a Honvéd előtt, Benczenleitner Barnát buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Holman Dávid állt a labda mögé, és hiába tűnt magabiztosnak, Gundel-Takács Bence remekül olvasta a szándékait, kivédte a lövését. A játékrészben ziccerbe már egyik csapat sem került, ugyanakkor távoli lövésekkel próbára tették mindkét együttes kapusát, Dúzs Gellértnek többször is nagyot kellett védenie. A 39. percben cserére kényszerültek a vendégek, miután Kovács Dávid csapatkapitány rosszul lépett – ez már a második kényszerű változtatás volt a budafokiaknál, az első még a kezdő sípszó előtt szükségessé vált, mivel Fótyik Dominik nem vállalta a játékot, a bemelegítés során húzódhatott meg a combja.

A Honvéd a második félidőt is akkora lendülettel kezdte, mint az elsőt, az 51. percben ismét betalált, ezúttal isKerezsirévén, aki Holman passza után egy remek átvétellel került helyzetbe. Holmannak ebben a játékrészben is volt egy nagy helyzete, két védő között lépett ki Kocsis Dominik passza után, azonban túl magasra emelte a labdát, amely Gundel-Takács és a kapu felett is elszállt. Egy Elek-lövésen kívül a hosszabbításig több helyzetet nem tudott kidolgozni a vendégcsapat, azonban ekkor jött a dráma. Egy jobb oldali szöglet utánOláh Bálintemelkedett a legmagasabbra, és a védők között Dúzs kapujába bólintotta a labdát. A vendégszektor felrobbant, a budafokiak pedig egy ponttal távoztak Kispestről, és továbbra is ötödikek a tabellán, miközben ellenfelük a kilencedik helyet foglalja el.2–2

18. Mosonmagyaróvár 9 3 6 7–21 –14 3

90+4. perc: ITT A VÉGE, DÖNTETLENT JÁTSZOTT A HONVÉD ÉS A BUDAFOK!

90+4. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Az utolsó utáni pillanatban, egy jobb oldali szögletet követően Oláh fejesével egyenlít a Budafok!

90+2. perc: Holman is lement, Nyitrai jött be.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Kocsis nem tudja folytatni, Kovács Nikolasz a helyén.

87. perc: Kocsis marad lent a tizenhatoson belül, büntető nincs és végül ápolásra sincs szükség.

82. perc: Ismét kettőt változtat Erős Gábor, Kocsis és Németh le, Merényi és Bíró be.

82. perc: Horgosi is besárgult.

80. perc: Kocsis Dominik tört be jobbról középre amolyan Robben-stílusban, a lövését azonban Gundel-Takács ki tudta tornázni a bal alsóból.

79. perc: Elek lépett be Bocskay elé, a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.

77. perc: Adorján végezhetett el szabadrúgást jó helyről, a lövése azonban elakadt a budafoki sorfalban.

75. perc: Elek kiszorított helyzetből, a védőjével a nyakán próbált jobbról kapura lőni, Dúzs azonban a helyén volt és kiütötte a rövid felsőbe tartó labdát.

69. perc: Kettős csere a hazai oldalon is, lement Lőrinczy és a duplázó Kerezsi, bejött Bobál és Bocskay.

67. perc: Hatalmas helyzet maradt ki! Kocsis Dominik passza után Holman került ziccerbe, azonban át akarta emelni a labdát Gundel-Takács felett, a labda azonban a kapu felett is elszállt.

60. perc: Kettőt cseréltek a vendégek, lement Horváth Olivér és Nagy Gergő, beállt Kalmár Olivér és Vasvári Zoltán.

55. perc: Kerezsi már menne a harmadikért, azonban Holman kiugratása hosszú neki.

Mindkét félidő elején gyorsan betalált a Honvéd (Fotó: Földi Imre)

51. perc: GÓÓÓÓL! Ismét előnyben a Honvéd! Holman kombinált tizenhatoson belül Kocsis Dominikkal, majd előbbi Kerezsinek passzolt, aki egy remek átvétellel helyzetbe hozta magát, majd ballal kilőtte a rövid felsőt. 2–1

49. perc: Ismét a Honvéd kapuja előtt van a veszély, Elek próbálkozott, előtte pedig Németh lövésébe léptek bele.

47. perc: Elek került helyzetbe egy jobb oldali kontra után, a vendégek csatára azonban jobbal nem találta el a kaput.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Változtattak a szünetben a hazaiak, Kocsis Gergely helyén Keresztes Noel folytatja.

45+2. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc: Két perc a ráadás.

45. perc: Oláh buktatta Kerezsit, ő is besárgult.

44. perc: Lőrinczy szabadrúgását Gundel-Takács öklözte ki, a visszarúgott labdára Holman érkezett jól, de csak a kapu tetejére tudta emelni.

41. perc: Kálnoki-Kis előre vágott labdáját Holman csúsztatta meg jól, Kocsisnak azonban hosszúnak bizonyult a fejes.

40. perc: Kerezsi próbálkozott közben, a lövését Gundel-Takács védte.

39. perc: Elek váltotta Kovácsot.

37. perc: Kovács maradt lent, érkezik hozzá az orvosi stáb. Nagyon sántikál a vendégek csapatkapitánya, nem tudja folytatni.

36. perc: Szerető szöglete után a visszafejelt labda Oláh elé került, aki kapura küldte, azonban nem találta el jól.

33. perc: Hatalmasat védett Dúzs! Németh tekert 20 méterről, a hazaiak kapusa pedig szinte úszott a levegőben, hogy elérje a felső sarokba tartó lövést.

31. perc: Oldalháló! Ezúttal pontos volt a felívelés, Holman szelídítette meg a labdát, majd Kerezsi találta el a hálót – a rossz oldalról.

29. perc: Lövések a hazai kapunál, előbb Horváth bal oldali beadása után Kovács próbálkozott, majd a kipattanót követően Csonka küldte kapura a labdát, Dúzs védett nagyot.

26. perc: Villant a mérkőzés első sárga lapja, Kocsis Gergely rántotta vissza ellenfelét a félpályánál.

25. perc: Ismét egy magas felívelés, Holman került helyzetbe, de méteres lesen tartózkodott.

22. perc: Kerezsi lépett volna ki egy hosszú indításra, azonban nem volt esélye elérni a labdát.

20. perc: Szerető tört be középre jobbról az alapvonal mellett, a beadása azonban Dúzsról pattant ki.

Többet van a Honvédnál a labda, azonban a hazaiak nem találták a rést egyelőre a budafoki pajzson.

A gólok száma mellett a hangulatra sem lehet semmi panasz, mind a kispesti, mind a budafoki tábor hangosan buzdítja az övéit.

10. perc: Gundel-Takács megfogja! Holman jobbra, középmagasan helyezte a tizenegyest, azonban a kapus ezt remekül érezte és bravúrral hárítani tudott, marad az1–1.

9. perc: BÜNTETŐ! Benczenleitnert buktatták a bal oldalon, a játékvezető pedig habozás nélkül a büntetőpontra mutatott.

9. perc: Szabadrúgással jöhet az alapvonal mellől a Honvéd, Horváth szabálytalankodott Kocsissal szemben.

7. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít a Budafok! Horváth Olivér remek szólót mutatott be középről indulva, a tizenhatosra érve ballal lőtte ki a hosszút, Dúzs nem tudott leérni a lövésre.1–1

6. perc: GÓÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a Honvéd! Kerezsi tette be a kapuba középről Lőrinczy balról, laposan érkező labdáját. 1–0

4. perc: Adorján próbálkozott messziről, de a lövése lepattant a blokkban.

2. perc: A Honvéd végezte el a mérkőzés első szögletét, azonban nem alakult ki veszély a vendégek kapuja előtt.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Budafok indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, a hazaiak piros-feketében lépnek pályára, a vendégek fehér felsőben, piros nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

Már a kezdőrúgás előtt cserére kényszerültek a vendégek, Fótyik Dominik combsérülést szenvedett a bemelegítés során, a helyét a kezdőben Horgosi Donát vette át.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy az eddig várakozáson alul szereplő Honvéd a jól rajtoló Budafok ellen.