Újabb Fradi-vereség, ezúttal a Vasastól

2012.09.02. 19:30
Szombathelyen szerzett pontot a Puskás Akadémia (Fotó: haladasfc.nyugat.hu)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjának harmadik fordulójában harmadik vereségét szenvedte el a Ferencváros II, amely ezúttal a Vasas vendégeként maradt alul minimális különbséggel. A  Nyugati csoportban a három kora délutáni találkozón döntetlen született: a Kaposvár II Győrből, a BKV Előre Paksról, míg a Puskás Akadémia Szombathelyről távozott egy-egy ponttal.

Keleti csoport

Angyalföldön Bobo 78. percben szerzett találata döntött, a Vasas két döntetlen után először győzött a bajnokságban, a Ferencváros továbbra is pont nélkül áll, 1–5-ös gólkülönbséggel, a tabella utolsó helyén.

A Vác az első és a második félidő végén is betalált egyszer-egyszer Balmazújvárosban, így idegenben jutott újabb három ponthoz, és tovább őrzi veretlenségét.

NB II, 3. FORDULÓ, KELETI CSOPORT
VASAS–FERENCVÁROS II 1–0 (0–0)
Illovszky Stadion, 1500 néző. V: Németh Á. (Becséri, Butkai)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Mehmedagic, Füredi (Polényi, a szünetben) – Thiago, Ferkó Á. – Deyvison (Szilágyi P., 74.), Kovács D. (Mundi, 60.), Katona M. – Bobo. Vezetőedző: Joaquin Machado Goncalves
FTC II: Ranilovic – Simita, Vattai, Batik, Tóth A. – Peszmeg (Menyhárt, 78.) – Ionescu (Papp M., a szünetben), Nyilasi B. – Gárdos (Majzik, 65.), Máté J., Beliczky. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Bobo (1–0) a 76. percben
Joaquin Machado Goncalves: – Az első félidőben csak szenvedtünk, a nagy meleg is megnehezítette a dolgunkat. A folytatásban több kockázatot vállaltunk, a cseréink is lendületet hoztak játékunkba, és végül akár több góllal is nyerhettünk volna.
BALMAZÚJVÁROS–DUNAKANYAR-VÁC 0–2 (0–1)
Balmazújváros, 300 néző. V: Nagy R. (Demeter J., Buzás B.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma P. – Németh Á. (Murák, 77.), Ludánszki I., Forgács, Virágh A. – Kiss L. – Kónya (Kállai G., a szünetben), Szőllősi F. (Sárközi, 56.), Sándor I. – Belényesi, Urbin. Vezetőedző: Arany László
VÁC: Palásthy D. – Rása G., Páles, Benke, Gulyás M. (Petrezselyem, 52.) – Kákonyi, Farkas P., Gulyás G. (Király P., 15.), Rusvay G. – Berki I. (Hagymási, 74.), Palásthy N. Vezetőedző: Mózner János
Gólszerző: Palásthy N. (0–1) a 42., Kákonyi (0–2) a 90. percben
Arany László: – A labdarúgás sajnos igazságot szolgáltatott. Annyi helyzetet mint amennyit kidolgoztunk nem szabad kihagyni.
Mózner János: – Csikorgott a gépezet, de volt vezér, aki el tudta dönteni a mérkőzést.

Nyugati csoport

Pakson a vendég BKV szerzett vezetést a 17. percben, amit a rutinos Vayer Gábor góljával egalizáltak a házigazdák a szünet után. A fővárosiak két vereség után mozdultak el a holtpontról, a házigazdák másodszor játszottak döntetlent, de továbbra is nyeretlenek. Szombathelyen szintén a 17. percben esett a mérkőzés első találata, igaz azt a házigazdák szerezték, így a vendég felcsútiak a 30. percben egyenlítettek. A Haladás és a Puskás Akadémia is megőrizte veretlenségét.

A két vendégcsapat, a BKV, illetve a Puskás Akadémia kiállítások miatt tíz-tíz játékossal fejezte be a találkozót.

Győrben nem született gól a kaposváriak vendégjátékán, így mindkét gárdának továbbra is csak döntetlenje van a szezonban.

NB II, 3. FORDULÓ, NYUGATI CSOPORT
MVM PAKS II–BKV ELŐRE 1–1 (0–1)
Paks, 150 néző. V: Boltó B. (Kiss I B., Iványi I.)
PAKS II: Kovács A. – Galambos, Eppel (Berkó, a szünetben), Lakatos, Csehi T. – Mészáros I., Budai D. (Pintér N., a szünetben), Cziráki, Heffler N. (Rab, 75.) – Vayer, Feil. Edző: Lengyel Ferenc
BKV: Horváth G. – Nyárasdi, Menyhért (Máj, 52.), Sebők I., Eszlátyi – Berki, Mayer, Aranyos (Gáspár B., 67.), Fürjes – Dóczi, Enyingi (Kiss K., a szünetben). Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Enyingi (0–1) a 17., Vayer (1–1) az 53. percben.
Kiállítva: Eszlátyi (második sárga lap után) a 91. percben.
Lengyel Ferenc: – Hiába játszottunk fölényben, a sportszerűen futballozó BKV megérdemelten szerzett egy pontot.
Menczeles Iván: – Küzdelmes mérkőzésen a sérülések megzavarták a csapatot.
HALADÁS II–PUSKÁS AKADÉMIA 1–1 (1–1)
Szombathely, 200 néző. V: Berényi T. (Horváth Z., Péter T.)
HALADÁS II: Mursits – Horváth D., Jagodics M., Devecseri, Farkas M. – Hanzl (Szeles, a szünetben), Szakály A. – Gyurján, Kalász (Czafit, a szünetben), Ugrai – Kulcsár K. Edző: Tóth László
PUSKÁS A.: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. – Tóth B., Polonkai – Kleinheisler (Gajdos, 56.), Szakály D., Baracskai (Fabio, 73.) – Zsolnai (Vaszicsku, 84.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Ugrai (1–0) a 17., Tóth B. (1–1) a 31. percben
Kiállítva: Papucsek (második sárga lap után) a 83. percben
Tóth László: – Az első játékrészben színvonalas, jó iramú mérkőzést hozott a két csapat összecsapása. Sajnos a szünet után mindkét együttes sok hibával játszott, igazságos eredmény született.
Benczés Miklós: – Élvezetes, jó játékot hozott az első félidő. A második játékrészben már mindkét együttes sokat hibázott.
GYŐRI ETO II–KAPOSVÁR RÁKÓCZI II 0–0
Győr, 100 néző. V: Fenyvesi (Mohos, Aradi)
ETO II: Nagy G. – Kálmán, Paget, Lang, Köles – Medgyes (Nicsenko, 69.), Kozma M., Németh L. – Andrics, Ahjupera (Serfőző, a szünetben), Dudás (Varga T., 52.). Edző: Sándor István
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Földes, Vadas, Major, Jánvári – Fenyvesi, Kovacsics – Házi (Kirchner, 67.), Böjte P., Iyane (Katona Gy., 58.) – Diallo (Horváth Á., 88.). Edző: Barna László
Sándor István: – Kilencven perc küszködés.
Barna László: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Bár voltak lehetőségeink, a döntő pillanatokban nem koncentráltunk kellően.
GYIRMÓT FC GYŐR–VESZPRÉM FC 4–2 (2–0)
Győr-Gyirmót, 1000 néző. V: Kiss N. (Kepe A., Kulman T.)
GYIRMÓT: Holczer – Csizmadia, Balog Z., Gévay, Illés Gy. – Molnár B. – Cseri T., Regedei, Laki B. (Lázár P., 62.), Magasföldi (Tóth N., 80.) – Oross (Ferenczi I., 66.). Vezetőedző: Csank János
VESZPRÉM: Kiss M. – Nagy Á., Császár, Makrai (Fomumbod, 57.), Bosnjak (Leitold, 73.) – Molnár Z. – Molnár T. (Nikolin, 57.), Vágó L., Hevesi-Tóth – Szabó Zs., Honma. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Magasföldi (1–0) a 7., Oross (2–0) a 21., Cseri T. (3–0) az 51., Honma (3–1) az 54., Csizmadia (4–1) a 66., Szabó Zs. (4–2) a 88. percben
Csank János: – Nehezebb mérkőzésre készültünk, de aztán sikerült végig irányítani a játékot. Szép gólokkal és meggyzőző játékkal szereztünk győzelmet.
Vágó Attila: – El kell ismernem, a Gyirmót megérdemelten győzött le bennünket, ma akaratunk ellenére nem voltunk megfelelő partnerei a hazai együttesnek.

1. Gyirmót FC 3 2 1 8–5 +3 7
2. Puskás Akadémia FC 3 2 1 7–4 +3 7
3. FC Ajka 3 2 1 4–1 +3 7
4. Kozármisleny SE 3 2 1 6–2 +4 6
5. Szombathelyi Haladás II* 3 1 2 5–2 +3 5
6. Soproni Vasutas SE 3 1 1 1 7–3 +4 4
7. Veszprém FC 3 1 1 1 9–8 +1 4
8. Csákvár 3 1 1 1 7–6 +1 4