Tovább folytatódik a Szolnok és a Békéscsaba versenyfutása

2012.03.17. 17:36
A Békéscsaba továbbra is ott van a Szolnok közvetlen nyomában (Fotó: Korponai Tamás – archív)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a feljutásra hajtó Békéscsaba és Szolnok egyaránt nyert hazai pályán, előbbi a Mezőkövesd ellen győzött 2–1-re, utóbbi a Honvéd második csapata ellen nyert 3–2-re. A Nyugati csoportban a Tatabánya 3–2-s sikerrel szerezte meg a három pontot a Videoton-PFLA ellen, így megelőzte a Veszprémben döntetlent játszó Kozármislenyt a tabellán.

SZURKOLÓK CSAPHATTAK
ÖSSZE SOPRONBAN
Tömegverekedéshez riasztották a rendőröket szombaton délután Sopronban – közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese a távirati irodával. A városi kapitányság csoportosan elkövetett garázdaság miatt indított eljárást az ügyben – tette hozzá. Kálmán Gabriella elmondta: egy belvárosi kerthelyiség- nél hét autó állt meg, s az azokból kiszálló 40-50 férfi az ott tartózkodókra támadt. Két személyt súlyos, egyet könnyebb sérülésekkel szállítottak kórházba. A távirati iroda rendőrségi forrásból úgy értesült: a megtámadott 15-20 fős helyi társaság egy délutáni sportesemény- re készült indulni a szórakozóhelyről, a szurko- lók elmondása szerint az ellenfél drukkerei rontottak rájuk. Sopronban ma délután a helyi Vasutas fogadta a Győr II-t a másodosztályban – a helyi rangadón 0–0-s döntetlen született –, a kisalfold.hu úgy tudja: a mérkőzésre érkező vendégszurkolók támadtak rá a helyiekre, némi szóváltást követően. A támadók a garázdaság után gyorsan elhagyták a helyszínt. Ugyanakkor a szóvivő szerint mindez nem túl valószínű, hiszen a kávézóhoz közeli stadionban már csak soproni szurkolók tekintették meg a találkozót, amelyen tényleg semmilyen atrocitás nem történt. (MTI)

A Budapest Honvéd MFA ugyan 11-esből vezetést szerzett a Szolnok vendégeként, de a félidő végén már a hazaiak vezettek egy remek részhajrával.

Kellett a gól a hazaiaknak a második félidő utolsó perceiben is, mert azzal alakult ki a 3–2-s végső siker, miután a vendégek egyenlítettek a szünet után. A győztes gólt Mile Krisztién szerezte ugyancsak büntetőből.

A Békéscsaba ugyancsak hátrányba került a találkozó elején, de Pozsár Gábor és Jimmy Tchana találatával a fordulás fordítani tudott, és parázs végjáték után nyert 2–1-re.

A DVSC-DEAC-ot némi meglepetésre legyőzve megszerezte negyedik sikerét a Nyíregyháza, a Szeged–Orosháza és a Vác–Vecsés meccsen pedig nem született gól.

Nyugaton a Tatabánya Sitku Illés duplájával és Weitner Ádám góljával nyert a Videoton-PFLA ellen, és ezzel jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a Veszprém ellen döntetlent játszó Kozármislenyt.

Gólzáporos mérkőzésen kapott ki 4–2-re a Budaörs Baján, az FTC II vesztét pedig egy korábbi Fradi-játékos, Bölcsföldi Viktor okozta, akinek góljával a Szigetszentmiklós mindhárom pontot elvitte az Üllői útról.

NB II, KELETI CSOPORT
19. FORDULÓ
REAC–CEGLÉDI VSE 1–1 (0–1)
Budapest, Budai II László Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Király K., Kóbor)
REAC: Tóth P. Z. – Dinka, Kornis, Menyhért, Kiss K. – Böőr, Sós – Szabó Zs. (Tóvizi, 32.), Illés K. (Olay, a szünetben), Tóth P. – Jovánczai. Vezetőedző: Mátyus János
CEGLÉD: Bácskai – Robson, Buzás V., Fekete A., Vincze Z. – Kenderes, Koncz – Markó (Ladiszlai, 69.), Rebrik, Farkas I. (Szkunc, 81.) – Medgyesi L. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Rebrik (0–1) a 7., Kiss K. (1–1) a 89. percben
Mátyus János: – Rengeteg helyzetet kihagytunk, ennek ellenére nem vagyok elégedetlen az egy ponttal.
Ványi Zsolt: – Csak magunkat okolhatjuk a pontvesztésért, mert az első félidő jó játéka után a folytatásban nem tudtunk hasonló szellemben játszani.
SZOLNOKI MÁV–BP. HONVÉD-MFA 3–2 (2–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 700 néző. Vezette: Németh Á. (Viszokai, Butkai)
SZOLNOK: Tóth Z. – Papp Sz., Antal G., Szeleczki, Pintér L. – B. Tóth (Rokszin, 77.), Lengyel B., Mile, Mundi R. (Tisza K., 57.) – Szepessy R., Kocsis D. (Vári, 66.). Vezetőedző: Romanek János
HONVÉD II: Vereckei – Moga, Baráth, Bjelkanovic, Gengeliczki – Miskovicz (Remes, 74.), Futó (Nagy K., 61.) – Porcari, Varga M. (Lengyel Gy., 88.), Szala – Diaby. Edző: Pári Sándor
Gólszerző: Porcari (11-esből, 0–1) a 11., Lengyel B. (1–1) a 42., Antal G. (2–1) a 45., Futó (2–2) a 49., Mile (11-esből, 3–2) a 89. percben
Kiállítva: Szala (Szepessy Róbert megrúgásáért) a 91. percben
Romanek János: – Ismét bebizonyosodott, hogy minden pontért vért kell izzadni. Ezúttal a szerencse is kellett a győzelmünkhöz, igaz, tettünk is érte.
Pári Sándor: – Büszke vagyok csapatomra, amelyet nagyrészt tizenkilenc-húsz éves játékosok alkotnak. A listavezető otthonában hagytunk egy pontot.
SZEGED 2011–OROSHÁZA FC 0–0
Szeged, 1200 néző. Vezette: Erdős (Márton Zs., Szvetnyik)
SZEGED: Trepák – Laczkó J., Tóth I., Toca, Radnai Gy. – Borbély B. (Válent, 80.), Ulviczki – Podonyi (Bamba, 72.), Kis R., Orosz M. – Folmer. Vezetőedző: Futó Tamás
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szabó N., Futaki, Szabó A., Kerepeczki – Ács, Petneházi, Varga R. (Juhász N., 65.), Végh A. – Szabó T. (Tóth D., 34.), Randelovics (Lupsa, 89.). Vezetőedző: Major László
Futó Tamás: – Rossz talajú pályán nehéz az utolsó passzokat jól kivitelezni. Velünk ellentétben a döntetlenre játszó Orosháza elérte célját.
Major László: – Ilyen pályán nem lehet futballozni. A küzdelmes mérkőzés egyetlen helyzetét mi hagytuk ki.
ÚJPEST FC B–KAZINCBARCIKAI SC 3–2 (2–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Vezette: Kulcsár K. (Péter, Hofbauer)
ÚJPEST FC B: Horváth T. – Nagy J., Privigyei, Kiss Z., Banai B. – Balogh B. (Magos, 59.), Tajthy, Eninful, Popovics – Jevtics (Üveges, 72.), Zamostny (Horváth R., 77.). Edző: Szlezák Zoltán
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Toplenszki, Konate, Komlósi, Sütő A. – Nyitrai, Fehér B., Illés R. (Kazvinszki, a szünetben), Horváth Sz. (Nyisalovits, a szünetben) – Horváth B. (Gomez, 67.), Molnár G. Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Jevtics (1–0) a 17., Zamostny (2–0) a 26., Horváth B. (2–1) a 62., Horváth R. (3–1) a 86., Gomez (11-esből, 3–2) a 93. percben
Szlezák Zoltán: – Az első félidőben megfelelően teljesítettünk, aztán a másodikban jobb volt az ellenfelünk, és egy kis szerencse is kellett a győzelmünkhöz.
Szabó János: – Az első játékrészben megnyugtató előnyhöz juttattuk az Újpestet, de a folytatásban nagyobb fordulatszámon pörögtünk, és nem vallottunk szégyent. A jövőmről a tulajdonos dönt.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–1 (0–1)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Szőts (Varga II G., Kovács II G.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes I., Kállai N., Makra, Horváth T. (Juhász Gy., 38.) – Leucuta, Balázs J., Balogh M., Pozsár (Mészáros L., 87.) – Majoros (Farkas K., 64.), Tchana. Vezetőedző: Pásztor József
MEZŐKÖVESD: Szántai – Nagy P., Lakatos B., Elek N., Kerényi G. – Szabó Á. (Enescu, 72.), Bagi, Sivák (Olasz D., 87.), Irhás – Bogdány, Jeremiás. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Sivák (11-esből, 0–1) a 4., Pozsár (1–1) a 46., Tchana (2–1) a 68. percben
Kiállítva: Makra (a második sárga lap után) a 86., Jeremiás (hátulról megrúgta Leucutát) a 90. percben
Pásztor József: – A korán jött tizenegyesgól megfogta a csapatot, ezért végig óriási feszültségben játszottunk. Nagyon jól teljesítő Mezőkövesdet sikerült legyőznünk – óriási szerencsével.
Szabados György: – Nem biztos, hogy az a csapat nyert, amelyik jobban játszott.
DUNAKANYAR-VÁC–VECSÉSI FC 0–0
Vác, 250 néző. Vezette: Mészáros I. (Mohos, Becséri G.)
VÁC: Palásthy D. – Króner, Tányéros G., Páles, Tányéros Á. (Aranyos M., 80.) – Albert Á., Gulyás G., Hegedűs Cs. – Rusvay – Michel (Berki I., 68.), Palásthy N. (Rácz M., 64.). Vezetőedző: Híres Gábor
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B., Madar M., Farkas V., Fritz – Obot (Szurkos, 84.), Petruska, Kollár D. (Erdei S., 93.), Török S. – Ndjodo, Piros. Vezetőedző: Duró József
Kiállítva: Ndjodo (megütötte Tányéros Gergőt) és Palásthy D. (megrúgta Kollárt), mindkettő a 63. percben
Híres Gábor: – Küzdöttünk, akartunk, de a nagy tét megbénított bennünket a végjátékban.
Duró József: – Az első félidőben voltak helyzeteink, míg a kiállítás után a Vác került fölénybe, így igazságos a döntetlen.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DEBRECENI VSC-DEAC 1–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1000 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus T., Punyi)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Vágó Z. (Ur, a szünetben), Nánási, Ambrusz, Mészáros M. – Minczér, Szilágyi K. – Csorba (Orosz M., 91.), Vinicius (Batizi Pócsi, 61.), Pákolicz – Germán T. Szakmai igazgató: Brekk János
DVSC-DEAC: Tóth Cs. – Treznai (Kiss I., 73.), Albert I., Ludánszki B., Mardare – Boros J., Oláh G., Lucas, Kovács M. – Salami, Méyé. Edző: Fórián Zsolt
Gólszerző: Pákolicz (1–0) a 40. percben
Brekk János: – Mindkét csapat eldönthette volna a mérkőzést, végül azonban nekünk sikerült. A látottak alapján nem érdemtelenül nyertünk.
Fórián Zsolt: – Az első félidőben nyert ügyünk volt, mivel több ziccert is kialakítottunk, de a futball törvényszerűsége ismét beigazolódott, miszerint büntetlenül nem lehet kihagyni a helyzeteket. Hozzáteszem, a szünet után már nem is játszottunk jól.
NB II, NYUGATI CSOPORT
19. FORDULÓ
FERENCVÁROS II–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 0–1 (0–0)
Budapest, Albert Flórián Stadion, 200 néző. Vezette: Pánczél (Gyürüsi, Aradi)
FERENCVÁROS II: Hermány – Maróti, Vattai, Fülöp N., Tóth A. – Peszmeg (Nyilasi B., 65.), Vass M. (Antal Zs., 52.) – Gárdos, Oláh L. (Papp M., a szünetben), Morales – Varga B. Edző: Lipcsei Péter
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Nagy T., Csiszár, Szamosszegi, Deutsch – Somorjai (Király A., 76.), Barna Zs., Lannert – Bonifert, Hullám (Ngalle, 70.), Bölcsföldi (Urbán G., 65.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Bölcsföldi (0–1) az 50. percben
Lipcsei Péter: – Ismételten gyengén játszottunk, az biztos, hogy a közeljövőben személyi változások lesznek.
Horváth Ferenc: – Mindig örülök, ha a Fradi-pályán lehetek, így volt ez szombaton is...
VESZPRÉM FC–KOZÁRMISLENY SE 1–1 (0–1)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Horváth Z., Szeles)
VESZPRÉM: Tarczy – Garai, Császár A., Hevesi-Tóth, Leitold – Nikolin (Szöllőskei, 78.), Ihász P., Molnár Z., Thiago – Eggmann (Czvetkó, 75.), Finta (Burcsik, 60.). Vezetőedző: Vágó Attila
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Fellai, Balaskó Cs., Tóth Z. – Vég B. (Koller K., 55.), Kovács T., Kiss M. (Karacs, 28.) – Wittrédi, Rácz F. – Gyánó (Asztalos, 67.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Fellai (0–1) a 12., Leitold (1–1) a 64. percben
Vágó Attila: – Örülök az egy pontnak, de akár hármat is szerezhettünk volna, ha a hajrában a két helyzetünk közül legalább az egyiket berúgjuk.
Márton Gábor: – Nem szeretem a döntetleneket, mert azt sugallja, hogy nem futballoztunk jól, de most elégedett vagyok az egy ponttal.
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA–FC AJKA 1–0 (1–0)
Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Kiss I B.)
DUNAÚJVÁROS: Abu – Szolomájer, Salamon, Beleuc, Urbán P. – Vörös P. (Disztl D., 62.), Micskó, Nagy A., Kocsis Gábor (Kaszás K., 78.) – Perovics (Márki, 67.), Godslove. Vezetőedző: Jakab Elek
AJKA: Jánosa – Gunther, Subicz, Pákai, Sallér – Szabó L., Kovács Zs. (Kovács Sz., 38.), Pavlitzky (Domján, 67.) – Major N., Mihalecz P., Gaál B. (Szalai R., 57.). Vezetőedző: Jákli Péter
Gólszerző: Perovics (1–0) a 31. percben
Kiállítva: Sallér (második sárga lap után) a 35. percben
Jakab Elek: – Nagy elégtétel ez az őszi nulla hétért. Győzelmünk a szervezettségünknek és egy-két játékos személyes kvalitásának köszönhető.
Jákli Péter: – Egy órán keresztül futballoztunk emberhátrányban, ennek ellenére mindent megtettünk a pontszerzésért, de nem sikerült.
BAJAI LSE KALO-MÉH–BUDAÖRSI SC 4–2 (3–1)
Baja, 400 néző. Vezette: Lovas L. (Kormányos G., Verbászi)
BAJA: Herbert – Szauter, Forgács, Burucz, Kőbányai – Bakos Sz., Berdó V. (Szávuj, 83.) – Szőllősi F., Csovics (Szöllősi T., 73.), Kormos –Balázs R. (Lógó, 67.). Vezetőedző: Bognár György
BUDAÖRS: Mester – Szvoboda, Csobánki, Hegedűs N., Márton D. – Horváth L. (Ódé, 61.) – Kollega K. (Papp G., a szünetben), Lattenstein, Mihályi, Sánta A. (Szentgyörgyi, 75. ) – Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Kormos (1–0) a 13., Sánta A. (1–1) a 16., Forgács (2–1) a 22., Csovics (3–1) a 42., Bakos Sz. (4–1) az 52., Lattenstein (4–2) az 56. percben
Bognár György: – Megérdemelten nyertünk, pedig csak időszakosan irányítottuk a játékot. Akadtak jó periódusaink, de nem volt meg az a döntő fölény, amire számítottunk.
Lucsánszky Tamás: – Egyetlen percig sem hittünk benne, hogy nyerhetünk, éppen ezért vertük meg saját magunkat.
DUNA FC TATABÁNYA–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA3–1 (2–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 500 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Hima)
TATABÁNYA: Boros T. – Almási, Böjte, Izing, Szekér D. – Móri, Kovács I., Milanovic, Lajtos (Domokos, 58.) – Sitku, Weitner (Szabacsi, 83.). Vezetőedző: Kiprich József
VIDEOTON-PFLA: Pajovics – Farkas V., Papucsek, Vaszicsku, Jankovics – Molnár T. (Balog G., a szünetben), Macsicza, Király P. (Orbán G., a szünetben), Jeff Silva – U. Nikolics, Máté J. Edző: Hartyányi Gábor
Gólszerző: Weitner (1–0) a 25., Sitku (2–0) a 36., U. Nikolics (2–1) a 63., Sitku (3–1) a 77. percben
Kiprich József: – Az első félidőben két szép gólt lőttünk, majd a második játékrészben egy kitűnően eltalált szabadrúgásgóllal a vendégek ránk ijesztettek. Ezután sikerült ismét megújulni, és biztossá tenni a győzelmet.
SOPRONI VSE–GYŐRI ETO FC II 0–0
Sopron, 800 néző. Vezette: Barna G. (Kepe, Nagy T.)
SOPRON: Bozsó – Csontos, Szmiljanics, Baranyai T., Nagy Z. – Tornyai (K. Perics, 61.), Lazics, Deszpotovics – Simon A. (Bognár Gy., 77.), Vólent (Fazekas N. , 83.), Bausz. Vezetőedző: Végh Tibor
GYŐR II: Nacsa – Kálmán, Paget, Nagy Á., Takács Á. – Windecker, Nyitrai, Kiss Sz. (Nicsenko, 62.) – Molnár T. (Serfőző, 52.), Varga T., Németh L. (Horváth G., 86.). Edző: Sándor István
Kiállítva: Deszpotovics (második sárga lap után) az 58. percben
Végh Tibor: – Nehéz, küzdelmes mérkőzésen kiharcoltunk egy pontot.
Sándor István: – A döntetlen nem jött rosszul, de ebben a mérkőzésben sokkal több volt. Bízom benne, fiatal játékosaink megértik, hogy csak a munka hoz előrelépést.