Szép sikert aratott a Vác a rivális REAC otthonában

2010.04.21. 21:23
Az őszi siker után ismét legyőzte a sötét mezes Vác <br />a REAC-ot (Fotó: Havran Zoltán, archív)
A Dunakanyar-V&aacute;c labdar&uacute;g&oacute;csapata 2&ndash;1-es győzelmet aratott a REAC otthon&aacute;ban a labdar&uacute;g&oacute; NB II Keleti csoportj&aacute;nak 17. fordul&oacute;j&aacute;b&oacute;l elhalasztott rangad&oacute;j&aacute;n. Siker&eacute;vel a v&aacute;ci egy&uuml;ttes h&aacute;rom pontra megk&ouml;zel&iacute;tette a listavezető Szolnokot.

A találkozón az első nagyobb lehetőség Pölöskey Péter előtt adódott, de a palotai csatár kapáslövése kapu fölé szállt. A Vác a 22. percben egy jó szabadrúgás-kombináció után szerezte meg a vezetést, egy gyorsan elvégzett rögzített szituáció után Páles Tamás robbant be középen és közelről, fejjel vette be Somogyi Csaba kapuját.

A piros-kékek hamarosan növelhették volna az előnyüket, de Ivanovici lövését Somogyi ki tudta tolni, a kipattanóra érkező Vén Gábor pedig nem tudta belőni a labdát az üresen tátongó rövid sarokba.

A büntetés nagyon hamar jött is, Torma Gábor lövése Hegedűs Csabán megpattanva jutott Sztankó Gábor felett a váci hálóba a 32. percben (1–1).

A gól után lendületben maradt a REAC, de Nyerges Krisztián kapufát fejelt. A fordulást követően villámgyorsan magához ragadta a Vác a kezdeményezést: Petre-Daniel Ivanovici óriási gólt ragasztott Somogyi hálójába, miután megugrott a jobb oldalon (1–2).

Az 57. percben egy gyors kontra után Hegedűs fejelt a háló tetejére, míg a REAC-ból Kapcsos Vince jelentkezett egy elzúgó lövéssel. A hajrában már szabad útja volt a váci kontráknak, de a vendégek kihagyták a lehetőségeiket – a legnagyobb Fekete László előtt adódott. A Vác így is meg tudta nyerni a nagyon fontos mérkőzést, megközelítve ezzel a Szolnokot és a DVSC-DEAC-ot.

NB II, KELETI CSOPORT
A 17. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS
REAC–DUNAKANYAR-VÁC 1–2 (1–1)
Budai II László-stadion, 300 néző. Vezette: Andó-Szabó (Kelemen, Fehér)
REAC: Somogyi – Dinka, Lipcsei, Kovács II Z., Kovács B. – Dancs (Jeremiás, 25.), Kapcsos, Birtalan – Nyerges, Torma (Kiss T., 78.), Pölöskey. Vezetőedző: Nagy Sándor
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Páles, Tányéros, Juhász B. – Rusvay, Albert Á. (Gulyás G., 78.), Farkas P., Vén – Rob (Fekete L., 71.), Petre (Lovrencsics B., 90.). Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Páles (0–1) a 22. p., Torma (1–1) a 32. p., Petre (1–2) a 49. percben
Nagy Sándor: – Nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Olyan gólokat kaptunk, amelyeket nem szabadott volna. Szégyellem magam és elnézést kérek mindenkitől.
Szabados György: – Úgy érzem, minden tekintetben fölülmúltuk ellenfelünket, mind akaratban, mind játékban. A srácok átérezték a meccs fontosságát. Gratulálok a fiúknak!
1. Szolnoki MÁV FC 21 12 6 3 33–19 +14  42
2. DVSC-DEAC 20 12 4 4 38–17 +21  40
3. Dunakanyar-Vác 21 11 6 4 36–25 +11  39
4. REAC 20 11 4 5 53–25 +28  37
5. Makó FC 21 10 3 8 40–35 +5  33
6. Vecsési FC 20 9 5 6 30–21 +9  32
7. Mezőkövesdi SE 20 8 5 7 27–27 0 29
8. Bőcs KSC 20 7 8 5 27–25 +2  29