Sem Keleten, sem Nyugaton nem botlottak a legjobbak

2010.05.15. 20:39
A Gyirmótnak sem az eső, sem a Hévíz nem jelentett gondot (Fotó: Hegedűs Gábor)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a Keleti és a Nyugati csoport élcsapatai egyaránt győzelmet arattak. Nyugaton előbb a Gyirmót, majd a Siófok gyűjtötte be a három pontot, így a Balaton-partiak előnye egy pont riválisukkal szemben. Keleten a DVSC-DEAC és a Szolnok is győzött, így a MÁV két ponttal áll a hajdúságiak és a Vác előtt.

NB II, KELETI CSOPORT
26. FORDULÓ
VECSÉS FC–SZOLNOKI MÁV 2–4  (1–2)
Vecsés, 200 néző. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Mohos)
VECSÉS: Vezér Á. – Máj. Z., Mboussi, Kiskapusi, Horváth Sz. (Czipper, 76.) – Menyhárt, Lannert, Gulyás M., Hullám– Dosso, Kormos L. Vezetőedző: Horváth Ferenc
SZOLNOK: Farkas B. – Szalai B., Hegedűs Gy., Pető Z., Cornaci – Szélpál (Kotula, 52.), Molnár Z., Antal G. (Hevesi-Tóth, 84.), Lengyel (Czanik, 72.) – Alex, Pisanjuk. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Pisanjuk (0–1) a 6.,Hullám (1–1) a 35., Lengyel (1–2) a 40., Pisanjuk (1– 3) a67., Kormos L. (2– 3) a 68., Alex (2 –4) a 81. percben
Kiállítva: Lannert (második sárga után) a 64. percben
Horváth Ferenc: – A vereség ellenére is nagyon büszke vagyok a csapatomra. A 64. perctől 10 emberreljátszva is felvettük a versenyt a Szolnokkal szemben.
Vágó Attila: – A következőbajnokság véleményem szerint bajnok esélyes csapatánakotthonában magabiztosan játszottunk és megérdemelt győzelmet arattunk. Csak gratulálni tudok a játékosoknak.

DVSC II-DEAC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 2–1 (1–1)
Debrecen, 300 néző. Vezette: Fajkusz G. (ifj. Kormányos G., Viczián M.)
DVSC II: Tóth Cs. – Oláh G., Kardos, Bíró P., Éles – Vinicius (Ludánszki, 69.), Katona A., Lucas (Angyal, 88.), Korhut – Csorba (Nagy R., 53.), Etogo. Edző: Kondás Elemér
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Kerek, Király, Papp F., Hortó – Kiss L., Arnóczki, Bellon (Kádár, 65.), Lovas – Nagy D. (Fekete G., 65.) – Balás. Vezetőedző: Németh Károly
Gólszerző: Korhut (1–0) a 17., Nagy D. (1–1) a 45., Bíró P. (2–1) a 66. percben
Kondás Elemér: – Egy nagyon jól és szervezetten játszó csapatot sikerült legyőznünk rendkívül nehéz mérkőzésen.
Németh Károly: – Meg vagyok elégedve a csapattal, jól futballoztunk. Győzelmet érdemeltünk volna.

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE–RÁKOSPALOTAI EAC 0–6 (0–3)
Baktalórántháza, 150 néző. Vezette: Fenyvesi (Márkus T., Kovács II G.)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Nagy Z. – Geda, Márkus Gy., Szenes, Lévai (Marics I., 75.) – Zámbori (Molnár L., a szünetben), Rakóczi, Kozma J., Tolnai – Török I., Szabó R. Játékos-edző: Illés László
REAC: Somogyi Cs. – Kovács B., Lipcsei R. (Birtalan, 33.), Kovács Z., Sallai B. – Dancs R. (Szili, 63.), Cseri, Kapcsos (Tóth M., a szünetben), Jeremiás – Torma, Nyerges. Vezetődző: Mátyus János
Gólszerző: Cseri (0–1) a 16., Nyerges (0–2) a 24., Nyerges (0–3) a 38., Jeremiás (0–4) az 53., Torma (0–5) az 58., Torma (0–6) a 62. percben
Illés László: – Az osztálykülönbség minden téren kijött a két csapat között.
Mátyus János: – Remélem, hogy ez a mérkőzés a hosszú hajránknak csak az első állomása volt.

RESTART-CEGLÉDI VSE–BŐCS KSC 0–0
Cegléd, 200 néző. Vezette: Berke (Kepe, Kulman)
CEGLÉD: Rézsó – Miklósvári, Villányi, Fekete A., Tóth A. – Buzás, Kenderes (Lázár Zs., 84.), Nagy A. (Horváth D., 66.) – Lendvai K. (Busa, 60.), Kovács I., Selei. Vezetőedző: Simon Antal
BŐCS: Hamar Zs. – Vass L., Sipos T., Ur, Juhász Gy. – Siróczki, Abdouraman (Orlóczki, 83.), Lipták L., Vasas V. – Zsarnai (Ondó, 74.), Urbin. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Simon Antal: – Két-három helyzetet kidolgoznunk a jól védekező vendégek ellen, gólt viszont nem sikerült szereznünk.
Zsiga Gyula: – Irreális körülmények között reális eredmény született.

BÉKÉSCSABA 1912 FRÜHWALD SE-MAKÓ FC 1–0 (1–0)
Békéscsaba, 120 néző. Vezette: García (chilei) (Tóth II V., Varga II G.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Dócza, Csiszár, Makra, Horváth T. – Pozsár (Ursz, 78.), Rubus, Bakró – Bernáth (Cseke, 91.), Balog M. (Bagyinszki, a szünetben), Balázs J. Vezetőedző: Pásztor József
MAKÓ: Halász – Tóth I., Dálnaki, Szamosszegi, Puskás Cs. – Rakonczai, Varga R., Bány (Kulacsik, 72.), Magyar – Schreiber, Maróti B. (Csák Z., 64.). Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Bernáth (1–0) a 21. percben
Kiállítva: Balázs J. (a második sárga lap után) a 82., Tóth I. (a második sárga lap után) a 87., Rakonczai (hátulról buktatta Bernáthot) a 89. percben
Pásztor József: – Küzdelmes mérkőzésen nekünk sikerült a gólszerzés, amellyel nagyon fontos három pontot szereztünk.
Kolozsvári János: – Csapatom a halottakat is fel tudja támasztani…

GYIRMÓT SE–HÉVÍZ 5–1 (2–1)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Oláh Gábor (Takács Gábor, Szalai Dániel)
GYIRMÓT: Boros – Pirka, Kozmér, Böjte, Varga L. – Homonyik (Lajtos, 82.), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. (Polyák, 65.) – Tóth N., Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
HÉVÍZ: Miski – Sipos, Kállai, Pomper (Kerek, 79.), Rácz – Páli, Markovics (Balogh L., 66.), Horváth A., Fricz – Marosvölgyi (Csovics, 57.), Koplárovics. Vezetőedző: Mihalecz István
Gólszerző: Baumgartner (11-esből, 1–0) a 16., Kállai (1–1) a 17., Horváth R. (2–1) a 35., Baumgartner (11-esből, 3–1) a 47., Laki B. (4–1) az 59., Tóth N. (5–1) a 86. percben
Kiprich József: – Mai játékunk alapján kétség sem férhet megérdemelt győzelmünkhöz.
Mihalecz István: – A második kapott tizenegyes után hitehagyottá vált csapatom.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–GYŐRI ETO II 1–1 (1–0)
Felcsút, 50 néző. Vezette: Radványi Á. (Pápai Z., Galán R.)
VIDEOTON II: Halasi – Papizsanszkij, Radovics, Papucsek, Varga R. – Margitics (Soós, 64.), Sifter, Ponczók (Szolnoki, 54.), Présinger – Alison (Olasz, 81.), Vujovics. Edző: Varga István
GYŐRI ETO II: Molnár P. – Dorogi, Nyári, Nagy Á., Bicak – Kiss Sz., Bieder, Nyitrai, Sánta A. (Simon A., 76.) – Dudás, Ahjupera (Domanyik, 83). Edző: Klement István
Gólszerző: Margitics (1–0) a 25., Dudás (1–1) a 72. percben
Varga István: – Egy nyert meccset kapusunk hibájából hozott döntetlenre a Győr.
Klement István: – Hosszú idő után ez az első pontunk Felcsúton, ennek pedig nagyon örülök.

BUDAÖRSI SC–FC AJKA 1–3 (0–1)
Budaörs, 50 néző. Vezette: Al-Kwuari (katari) (Kelemen, Aburseid)
BUDAÖRS: Kozma T. – Pleván (Hegedűs N., 71.), Varga D., Trampler, Mihályi – Csobánki – Lászka (Schafranek, 71.), Sándor I., Tüske R. – Koós G., Márkus (Nagy R., 58.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
AJKA: Jánosa – Manganelli, Subicz, Pákai, Gunther – Kaj, Hegyi L. (Gyűrűsi, 92.) – Gaál B. (Horváth Á. 78.), Szabó L. (Bakos A., 88.), Pothárn – Mihalecz 6. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Pothárn (0–1) a 12., Subicz (0–2) az 51., Mihalecz (11-esből, 0–3) a 62., Koós G. (1–3) a 74. percben
Lucsánszky Tamás: – Jól játszottunk, sajnos azonban ismét gyermeteg hibákból kaptunk gólokat.
Artner Tamás: – Nagyon nehéz időjárási körülmények között színvonalas, jó mérkőzésen megérdemelten nyertünk egy jó csapat ellen.

BFC SIÓFOK–ZTE II 3–0 (1–0)
Siófok, 100 néző. Vezette: Erdős (Vígh T., Agócs)
SIÓFOK: Szalma – Mogyorósi, Fehér Zs., Graszl K., László A. – Thiago (Horváth A., 81.) Tóth B. (Ribi, 67.), Kanta Sz., Köntös – Sowunmi, Délczeg (Ludánszki, 65.). Vezetőedző: Horváth Károly
ZTE II: Pogacsics – Turcsik, Péter, Panikvar, Kocsis A. – Schultz – Dóczi, Tróbert (Keszei, 60.), Sági (Bozsoki, 68.), Petneházi – Polareczki (Tóth L., 84.). Edző: Bán István
Gólszerző: Sowunmi (1–0) a 4., László A. (2–0) az 51., Fehér Zs. (3–0) az 57. percben
Horváth Károly: – Nehezen birkóztunk meg a rendkívüli időjárási körülményekkel, az ellenféllel már könnyebben.
Bán István: – A kapu előtti határozottabb játékkal nyert a hazai csapat.

PÉCSI MFC–KOZÁRMISLENY SE 2–0 (2–0)
Pécs, 200 néző. V: Andó-Szabó S. (Forgács, Sebestyén)
PMFC: Hegedűs L. – Nagy J., Stark, Sütő, Szamosi – Regedei, Lantos, Varga Z. (Szabó L., 85.), Pintér A. – Lovrencsics G. (Simonfalvi, 89.), Gyánó (Wittrédi, 83.). Vezetőedző: Várhidi Péter
KOZÁRMISLENY: Mester – Tóth I. (Fabinho, 55.), Finta, Éles, Tasselmájer – Hergenrőder, Vojnics-Zelics, Szabó B., Tóth Z., Kollega K. (Laki Z., 42., Kutyáncsányin, 78.) – Lauer. Vezetőedző: Bene Ferenc
Gólszerző: Lovrencsics G. (1–0) a 20., Gyánó (2–0) a 30. percben
Várhidi Péter: – Január óta próbáljuk azt a játékstílust, amit ma láttam először viszont.
Bene Ferenc: – Ma mi voltunk a szimpatikus vesztes, a három éve és most is tapasztalt PMFC-stadion-fóbia előjött a játékosokból. Az elképzelések alapján volt több ebben a mérkőzésben.
1. BFC Siófok 24 17 3 4 43–18 +25  54
2. Gyirmót SE 24 16 5 3 46–19 +27  53
3. PMFC 23 12 6 5 44–22 +22  42
4. FC Tatabánya 24 12 3 9 43–34 +9  39
5. FC Ajka 25 11 5 9 41–44 –3  38
6. Kozármisleny SE 23 10 8 5 40–26 +14  38
7. Győri ETO FC II 24 7 12 5 35–27 +8  33
8. Videoton-Puskás Akadémia 25 9 5 11 36–37 –1  32