PMFC: „elhárul az újpesti veszély”, fúzióban bíznak

2015.06.28. 17:46
A bama.hu regionális oldal a pécsi labdarúgás helyzetével kapcsolatos vasárnapi cikkében egy lehetséges PMFC-Kozármisleny fúzióval foglalkozik, illetve megemlíti, „nagyon úgy tűnik, hogy elmúlt az újpesti veszély”.

Mint ismert, a Dunántúli Napló korábban arról számolt be, hogy az önkormányzat 200 millió forintos ajánlatát elutasította Matyi Dezső tulajdonos, és felvetette annak lehetőségét, hogy Roderick Duchatelet újpesti tulajdonos kezében kössön ki a pécsi klub. Bár hivatalos információt nem kapott a lila-fehérektől, a lap úgy tudja, az üzlet mégsem köttetik meg.

Az együttes az NB III-ban szerepel a következő idényben, de a gárdának alig marad néhány hadra fogható játékosa, hiszen mindenkit elvisznek az élvonalbeli vagy másodosztályú klubok – veti fel a bama.hu.

A lap szerint szinte egy komplett csapatot kell Pécsre vinni, és ha egyesével igazolnának, akkor a társaság összerakásához szükséges idő miatt alighanem le lehet mondani a bajnoki álmokról. Ugyanakkor a Kozármislenyben kialakult helyzet – az oldal megemlíti, hogy Feleki Attila tulajdonos kijelentései alapján nyilvánvalónak tűnik, hogy a továbbiakban ott nem lesz NB III-as együttes – következtében felvetődik a lehetősége annak, hogy a komplett gárdát át lehetne emelni Pécsre.

A két csapat pénteken együtt edzett, a lap pedig azt reméli, hogy ez az „összeolvadás” többet jelent egy szimpla gyakorlásnál, ugyanis csak ennek következtében lehet ütőképes együttes Pécsen az NB III-ban.

A kozármislenyiek ugyanis az előző szezonban a második helyen zártak az NB III Középcsoportjában, így kétségtelenül erős, és feljutásra esélyes alakulata lenne a PMFC-nek.

A bama.hu kiemeli, hogy Mislenyből több olyan futballista is érkezhetne, aki rutinja, tapasztalata és tudása alapján az NB III-as pécsi csapat gerincét alkothatná. Kiemelik a PMFC-ben nevelkedett és az élvonalat is megjáró játékosokat, Sólyom Csabát és Lantos Leventét. Melléjük pedig ha csatlakozna Wittrédi Dávid is, máris egészen jó tengely állhatna össze – nézett a jövőbe a lap.felvetette annak lehetőségét, hogy Roderick Duchatelet újpesti tulajdonos kezében kössön ki a pécsi klub. Bár hivatalos információt nem kapott a lila-fehérektől, a lap úgy tudja, az üzlet mégsem köttetik meg.

Az együttes az NB III-ban szerepel a következő idényben, de a gárdának alig marad néhány hadra fogható játékosa, hiszen mindenkit elvisznek az élvonalbeli vagy másodosztályú klubok – veti fel a bama.hu.

A lap szerint szinte egy komplett csapatot kell Pécsre vinni, és ha egyesével igazolnának, akkor a társaság összerakásához szükséges idő miatt alighanem le lehet mondani a bajnoki álmokról. Ugyanakkor a Kozármislenyben kialakult helyzet – az oldal megemlíti, hogy Feleki Attila tulajdonos kijelentései alapján nyilvánvalónak tűnik, hogy a továbbiakban ott nem lesz NB III-as együttes – következtében felvetődik a lehetősége annak, hogy a komplett gárdát át lehetne emelni Pécsre.

A két csapat pénteken együtt edzett, a lap pedig azt reméli, hogy ez az „összeolvadás” többet jelent egy szimpla gyakorlásnál, ugyanis csak ennek következtében lehet ütőképes együttes Pécsen az NB III-ban.

A kozármislenyiek ugyanis az előző szezonban a második helyen zártak az NB III Középcsoportjában, így kétségtelenül erős, és feljutásra esélyes alakulata lenne a PMFC-nek.

A bama.hu kiemeli, hogy Mislenyből több olyan futballista is érkezhetne, aki rutinja, tapasztalata és tudása alapján az NB III-as pécsi csapat gerincét alkothatná. Kiemelik a PMFC-ben nevelkedett és az élvonalat is megjáró játékosokat, Sólyom Csabát és Lantos Leventét. Melléjük pedig ha csatlakozna Wittrédi Dávid is, máris egészen jó tengely állhatna össze – nézett a jövőbe a lap.

Legfrissebb hírek

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17

A Salgótarján és a Mátészalka is az NB III kapujában az osztályozós párharcok első meccsei után

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 20:29

A Nagykanizsa a hosszabbításban szerzett két góllal győzött Cigándon, és kiharcolta az NB II-be jutást!

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 19:51

Idegenbeli győzelemmel jutott vissza az NB II-be a Gyirmót

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 19:00
Ezek is érdekelhetik