Nem a listavezetők fordulója volt

2010.10.02. 19:18
A pécsi Lovrencsics Gergő (pirosban) erőfeszítései ezúttal hiábavalónak bizonyultak (Fotó: Laufer Péter, archív)
A labdarúgó Ness Hungária NB II 8. fordulójában nem sok sikerük volt a listavezetőknek. A Nyugati csoportban a Pécs 2–1-re kikapott Baján, így pontszámban a Gyirmót és a Videoton-Puskás Akadémia is beérte, míg keleten a Nyíregyháza csak 1–1-es döntetlenre volt képes hazai pályán a Vecséssel szemben.

NESS HUNGÁRIA NB II
NYUGATI CSOPORT, 8. FORDULÓ
KOZÁRMISLENY SE–FC TATABÁNYA 1–1 (0–1)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Fajkusz (Kormányos II G., Viczián)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Bozsoki, Finta Z., Kovács T., Kiss M. – Kollega, Nagy E., Andruskó (Laki Z., a szünetben), Tóth Z. (Fónai, 69.)– Koplárovics, Lauer (Pavlovics, 80.). Vezetőedző: Márton Gábor
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Forgács, Köntös – Szalai T. (Ferkó, 53.), Farkas V., Kovács I., Deme – Folmer, Kocsis D. (Farkas J., 67.). Vezetőedző: Herédi Attila
Gólszerző: Folmer (0–1) a 32., Tóth Z. (11-esből, 1–1) az 50. percben
Márton Gábor: – A körülményeket figyelembe véve – gondolok itt a sérülésekre, betegségekre –, a helyzetek alapján akár hét kettőre nyerhettünk volna. Kezd olyan közösség kialakulni, amelybe még én is szívesen beállnék játszani.
Herédi Attila: – Bár a második félidőben kétségkívül több helyzete volt a hazai csapatnak, azért még úgy érzem, kettő pontot hagytunk a pályán.

BAJAI LSE KALO-MÉH–PMFC 2–1 (0–0)
Baja, 800 néző. Vezette: Solymosi (Takács G., Mohos)
BAJA: Herbert – Villám, Tamási G., Burucz  Vincze Z. – Császár (Kurucsai, 88.) – Domokos, Frőhlich (Kormos, 68.), Micskó (Balázs R., 60.) – Szabó N., Nagy E. Vezetőedző: Bognár György
PMFC: Dibusz – Simonfalvi , Nagy J. , Todorovic, Törtei – Nagy O., Regedei, Pintér A., Lovrencsics G. (Sztojanovszki, 85.) – Bozsik J. (Wittrédi, a szünetben) – Zamostny (Csovics, 51.). Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Nagy E. (1–0) a 71., Pintér A. (1–1) a 73., Szabó N. (2–1) a 76. percben
Bognár György: – Az utolsótól ki tudunk kapni, és az elsőt pedig meg tudjuk verni. Ez bizonyítja, hogy bármire képesek vagyunk.
Kiss László: – Dolgoztunk, de nem eleget.

GYŐRI ETO II–GYIRMÓT FC 1–3 (1–3)
Győr ETO-Park, 300 néző. Vezette: Mészáros Z. (Gyarmati T., Szalai D.)
GYŐR II: Radosavljevics – Nagy Á., Eugene, Bieder, Vető – Molnár T., Kiss Sz. (Nyitrai, 79.), Windecker, Berde, Totadze (Simon A., 77.) – Ahjupera (Paget, 87.). Edző: Klement István
GYIRMÓT: Boros – Kiss Zs., Böjte, Tóth B., Szabó Cs. – Czanik (Pirka, 88.), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. – Laki B. (Varga L., 70.), Weitner (Tóth N., 61.). Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Weitner (0–1) a 22., Berde (11–esből, 1–1) a 24., Tóth B. (1–2) a 39., Weitner (11–esből, 1–3) a 43. percben
Kiállítva: Windecker (meglökte a gólhelyzetben kitörő Laki Balázst) a 42., Nagy L. (második sárga lap után) az 52., Molnár T. (megrúgta a labdát birtokló Borost) a 78. percben
Klement István: – Mire visszajött a győzelmi esélyünk, újra elvették tőlünk.
Kiprich József: – Az első negyedóra kivételével úgy futballoztunk, ahogy egy megérdemelt győzelemhez kell.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–SZTK-ERIMA 3–0 (2–0)
Felcsút, 200 néző. Vezette: Szilasi (Gyűrűsi, Makkosné)
VIDEOTON II: Somodi – Rása, Papizsanszkij, Ízing, Présinger – Szolnoki, Fejes A., Gyurcsó (Babos, 78,), Móri (Kis R., 72.) – Mutumba, Vujovics (Olasz D., 85.). Edző: Hartyáni Gábor
SZTK: Balikó – Koszó (Csák, a szünetben), Szamosszegi, Rédei, Szamosi – Pintér Z., Somorjai (Madar M., 74.) – Csepregi, Pomper, Majoros – Tóth M. (Mojzer, 65.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Mutumba (1–0) a 22., Rédei (öngól, 2–0) a 30., Vujovics (3–0) az 57. percben
Hartyáni Gábor: – Fegyelmezett csapatjátékkal nagyon jó erőkből álló ellenfelet sikerült legyőznünk.
Várhidi Péter: – Mi játszottuk a futballt, a bíró pedig döntött...

FERENVÁROS II–VESZPRÉM FC 3–1 (0–1)
Albert-stadion, 300 néző. Vezette: Barna (Iványi I., Kiss I B.)
FTC II: Haber – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Peszmeg – Bölcsföldi (Pölöskey, 26.), Kulcsár D., Jakimovszki (Vass M., 81.), Abdi (Fitos, 67.) – Morales. Edző: Lipcsei Péter
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz (Szöllőskei, 83.), Fehér K., Pálfi, Leitold – Boromisza, Tatai, Garai (Hudec, a szünetben), Sánta A. – Finta (Babik, 62.), Karakai. Megbízott edző: Cseresznyés Péter
Gólszerző: Kulcsár D. (1–0) a 12., Pölöskey (2–0) a 46., Pölöskey (3–0) a 83., Karakai (3–1) a 89. percben
Lipcsei Péter a Ferencváros Zrt. döntésének értelmében nem nyilatkozhat.
Cseresznyés Péter: – A hazai csapat végig nagy iramot diktált, s képtelenek voltunk tartani a gyors játékosait. A második félidőben már jobban futballoztunk, sajnos csak helyzetekig jutottunk.

FC AJKA–BP. HONVÉD-MFA 2–0 (2–0)
Ajka, 250 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe A., Kulman T.)
AJKA: Jánosa – Sallér (Páli N., 76.), Subicz, Pákai, Gunter – Manganelli, Pothárn, Horváth Á. (Kovács G., 71.), Szabó L. – Mihalecz P., Gaál B. (Pavliczky, 81.). Vezetőedző: Artner Tamás
HONVÉD II: Kunsági – Remes, Varga P., Tavars (Botos, 59.), Hidi – Tisza K., Azevedo (Nagy G., a szünetben), Nagy A., Haruna (Vernes, 70.) – Diallo , Baráth. Edző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Mihalecz P. (1–0) az 5., Mihalecz P. (11–esből, 2–0) a 35. percben
Kiállítva: Baráth (a tizenhatoson belül kézzel ütött a labdába) a 35. percben
Artner Tamás: – A kiállítás megkönnyítette a dolgunkat, több góllal is győzhettünk volna.
Gabala Krisztián: – Jó erőkből álló ellenfél megérdemelten győzött. Sajnos, visszaköszöntek az elmúlt héten elkövetett hibák.

KELETI CSOPORT, 8. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VECSÉSI FC 1–1 (1–1)
Nyíregyháza, 1000 néző. Vezette: Veizer (Horváth Z., Pápai)
NYÍREGYHÁZA: Erdélyi – Perényi (Fekete Á., 72.), Kovacsevics, Goia, Bosnjak – Demjén (Batizi-Pócsi, a szünetben), Nacim (Makai, 37.), Zabos, Pálolicz – Andorka, Bajzát. Vezetőedző: Brekk János
VECSÉS: Gyenes – Horváth D. (Máj Z., 21.), Kovács Z., Vasas Z., Radnai – Ponczok, Die, Kiss K. (Törőcsik A., 74.), Lannert – Czipper (Zana, 60.), Fritz. Vezetőedző: Kántor Attila
Gólszerző: Kiss K. (0–1) a 18., Bajzát (1–1) a 41. percben
Brekk János: – Csalódott vagyok, mert három-négy játékoson kívül szinte mindenki alulmúlta önmagát.
Kántor Attila: – Igazságos a döntetlen, bár a hazaiak góljánál mi adtuk a gólpasszt.

KAZINCBARCIKAI SC–OROSHÁZA FC 2–1 (1–1)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen, Varga II G.)
KAZINCBARCIKA: Kiss M. – Vadász, Fehér B., Kovács R., Sebők T. – Kerékgyártó, Borbély B. (Nagy T., 74.), Odrobéna, Kovács P. – Stevica (Máthé G., 70.), Binder (Horváth B., 88.). Vezetőedző: Kádár Zsolt
OROSHÁZA: Molnár F. – Szűcs D., Balogh M., Kerekes I., Szabó N. – Retek, Kerepeczki – Ács, Petneházi (Juhász N., 61.), Baranyai B. (Piti, 75.) – Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
Gólszerző: Baranyai B. (0–1) a 38., Odrobéna (1–1) a 41., Nagy T. (2–1) a 83. percben
Kiállítva: Szűcs D. (a második sárga lap után) a 71. percben
Kádár Zsolt: – A találkozó jelentős részében kézben tartottuk az irányítást, több gólszerzési lehetőséget alakítottunk ki, és megérdemelten győztünk.
Kvasznovszky József: – Az első hazai gól előtt kirúgás helyett szögletet ítélt a játékvezető, aztán nem adta meg szabályos gólunkat, végül pedig egy lesről visszafejelt labdából gólt kaptunk. Játékosaim teljesítményével maximális mértékben elégedett vagyok.

MEZŐKÖVESDI SE–ÚJPEST FC B 1–0 (1–0)
Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Tóth I., Kovács II G.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson,  Vámosi, Elek N., Éles – Kaszás, Lakatos B., Sivák (Bogdány, 81.), Haburcsák – Bene A. (Hegedűs T., 77.), Husanik (Szabó V., 57.). Vezetőedző: Huszák Géza
ÚJPEST B: Esterházy – Privigyei, Rubus, Litauszki, Tóvizi – Hullám (Urbányi K., 82.), Banai, Lázár B., Popovics (Frank, a 62.) – Barczi, Szabó B. (Czimmermann, 78.). Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Vámosi (11–esből, 1–0) a 30. percben
Huszák Géza: – Nagyon jó mérkőzés volt. Kiválóan játszó ellenfelet győztünk le.
Szlezák Zoltán: – Sajnálom, hogy így alakult... A mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk, gólszerzési lehetőségeinket viszont nem tudtuk kihasználni.

MTK II–REAC 1–0 (0–0)
Budafok, Promontor utca, 50 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Bede T.)
MTK II: Hegedűs L. – Hajdu S., Kelemen, Zámbó, Ódé – Matura (Kornis, 89.), Vukmir – Skriba (Kákonyi, 78.), Nikházi, Csiki – Eppel (Forró, 85.). Edző: Pölöskei Gábor
REAC: Somogyi – Dinka, Tóth M., Ferencz, Sallai B. – Kovács B. (Szabó Zs., 73.), Gulyás M. – Menyhárt (Borsi, 84.), Cseri, Nagy T. (Dancs, 60.) – Olasz J.. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Eppel (1–0) a 62. percben
Pölöskei Gábor: – Az ellenfél rendkívül veszélyes volt szabad- és szögletrúgásokból, de ezeket hárítani tudtuk. Számos helyzetünkből az egyiket értékesítettük.
Mátyus János: – Nemrég óta vagyok edző, de olyan gólt, amilyet kaptunk, még nem láttam, és a jövőben nem is szeretnék saját csapatomtól.

DUNAKANYAR-VÁC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 3–0 (0–0)
Vác, 200 néző. Vezette: Pánczél (Hofbaue, Hima)
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Albert Á. – Petre (Papp K., 91.), Rusvay, Arany – Rob (Fekete L., 83.) – Palásthy (Franyó, 91.). Vezetőedző: Szabados György
BÉKÉSCSABA: Dénes – Oláh G. (Csák Z., 81.), Csiszár, Juhász Gy., Horváth T. – Mészáros L. (Olteanu, 72.) – Balázs J., Bakró – Szélpál T., Pozsár – Bernáth P. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Arany (1–0) a 67., Rob (2–0) a 79., Arany (3–0) a 91. percben
Kiállítva: Horváth T. (a második sárga lap után) a 82. percben
Szabados György: – Kioltottuk a pásztortüzet, és megérdemelten hazatereltük a három pontot.
Pásztor József: – Egygólos hátrányunkig még voltak lehetőségeink, utána viszont megérdemelten nyert a Vác.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–RESTART-CEGLÉDI VSE 4–1 (2–0)
Hajdúböszörmény, 150 néző. Vezette: Varga L. (Demeter, Bozó)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Kerek, Szilágyi K. (Póti, 50.), Hortó, Giura – Lovas, Arnóczki, Nagy D. (Kolbe, 89.) – Bellon (Bogdanovics, 80.), Kiss L., Urbin. Vezetőedző: Fórián Zsolt Lajos
CEGLÉD: Bácskai – Buzás, Villányi, Fekete A. – Kenderes, Ladiszlai, Popon (Juhász D, a szünetben), Nagy L. – Nagy A. (Rebecsák, 70.), Medgyesi L. (Busa, 46.), Szabó L. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Lovas (1–0) a 36., Hortó (11-esből, 2–0) a 45., Szabó L. (2–1) a 48., Kiss L. (11-esből, 3–1) a 62., Lovas (4–1) a 94. percben
Fórián Zsolt Lajos: – Játékosaim megmutatták, hogy van tartása a csapatnak.
Simon Antal: – Az ellenfél három labdarúgónknak súlyos sérülést okozott, kettőt kórházba kellett vinni, és a vétkes játékosok még figyelmeztetésben sem részesültek.
1. Nyíregyháza Spartacus 8 4 3 1 16–7 +9  15
2. MTK Budapest II 8 4 3 1 10–7 +3  15
3. Dunakanyar-Vác 8 4 2 2 13–8 +5  14
4. Mezőkövesd-Zsóry 8 4 2 2 8–4 +4  14
5. Kazincbarcikai SC 8 4 2 2 14–13 +1  14
6. DVTK 7 4 1 2 16–9 +7  13
7. Újpest FC B 8 4 4 12–17 –5  12
8. Bőcs KSC 6 3 1 2 10–7 +3  10