nemzetisport.hu 2019.07.03 15:20 Frissítve: 2019.07.03 15:41

NB III: teljes a mezőny, megvannak a csoportbeosztások

A feltöltési szabályzat alapján az NB III-as osztályozó meccsek legjobb mérleggel rendelkező vesztese, a Hévíz SK, illetve a legjobb NB III-as kieső, a Tállya KSE nyert jogot a labdarúgó NB III 2019–2020-as idényében való indulásra. 

 

Teljes az NB III mezőnye (Fotó: mlsz.hu)

A 2019–2020-as NB III-as férfi felnőtt nagypályás labdarúgó-bajnokságra korábban 46 csapat nevezését fogadta el az MLSZ versenyigazgatósága.

A bajnoki osztályra vonatkozó feltöltésről az MLSZ elnöksége a keddi ülésén döntött: a hatályos versenyszabályzat értelmében a versenyigazgatóság a Hévíz Sportkör és a Tállya KSE egyesületeket kérte fel NB III-ban való szereplésre. A két klub elfogadta a lehetőséget, így velük véglegessé vált az NB III mezőnye – számolt be a labdarúgó-szövetség honlapja.

A Hévíz Sportkör a legjobb eredménnyel rendelkező fel nem jutó csapatként kapott felkérést. A Zala megyei bajnokságban 30 mérkőzésből (megszerezhető 90 pontból) 29 győzelemmel és 1 döntetlennel zárt (88 pontot gyűjtött). Az osztályozón 1–1-es és 0–0-s eredmények után, idegenben lőtt góllal a Balatonlelle jutott tovább vele szemben.

A Tállya KSE a legjobb kiesőként jutott vissza az NB III-ba – a 2018–2019-es bajnokság végén a 13. helyen búcsúzott a harmadik vonaltól.

A szövetség ezzel párhuzamosan nyilvánosságra hozta a következő évad csoportbeosztásait is. 

CSOPORTBEOSZTÁSOK
Keleti csoport

Balassagyarmati VSE
Ceglédi VSE
Debreceni Egyetem AC
Debreceni VSC II
Diósgyőri VTK II
Eger SE
ESMTK
FC Hatvan
Füzesgyarmati SK
Gyöngyösi AK
Jászberényi FC
Ózdi Kohász SC
Putnok FC
Sényő-Carnifex FC
Tállya KSE
Termálfürdő Tiszaújváros

Közép-csoport
Budapest Honvéd-MFA II
Dabas-Gyón FC
Dunaharaszti MTK
Dunaújváros
FC Dabas
Iváncsa KSE
Kecskeméti TE
Kelen SC
Kozármisleny FC
Monor
PMFC
Rákosmente KSK
Szekszárdi UFC
Szentlőrinc SE
Taksony SE
THSE-Szabadkikötő

Nyugati csoport
Balatonlelle SE
Bicskei TC
BKV Előre
Credobus Mosonmagyaróvár
Érd VSE
FC Nagykanizsa
Hévíz SK
III. ker TVE
Komárom VSE
Ménfőcsanak ESK
Mol Fehérvár FC II 
Pápai Perutz FC
Petőfi Sportkőr Lipót
Puskás Akadémia FC II 
Sárvár FC
VLS Veszprém

2020.08.03 19:56:00

Labdarúgó NB II DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Már itt is az újabb forduló, »elsőosztályú« párosításokkal.

2020.07.30 12:54:06

Labdarúgó NB II BORSOS LÁSZLÓ

Horváth László bravúrjai döntetlent értek a Barcikának az Illovszky Stadionban.

2020.07.30 12:18:31

Labdarúgó NB II Kvanduk Bence

Az első játékrészben átrohant a Dorogon a Pécs, és már a félidőre is 4–0-s vezetéssel mehetett.

2020.07.30 12:30:25

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Az ajkaiak rengeteg helyzetet dolgoztak ki a mérkőzésen és megérdemelt sikert arattak.