NB III: otthon vesztett a PMFC és az ETO; ikszelt a Kaposvár

2016.08.27. 20:18
A Szigetszentmiklós megállította a PMFC-t: az NB II-ből kieső Pest megyei csapat 2–1-re nyert az eddig százszázalékos pécsiek vendégeként a labdarúgó NB III 4. fordulójának szombati játéknapján. A Kaposvár és a Csorna sem hibátlan már – a két gárda 1–1-re végzett egymással a szombati nyugati rangadón –, ellenben az Érd továbbra is százszázalékos, ezúttal az ETO-t verte meg idegenben 2–1-re.

NYUGATI CSOPORTNYUGATI CSOPORT

A kiválóan szereplő Érd Balázsovits Máté révén már a 2. percben vezetést szerzett Győrben, majd a második félidőben egy kontra végén Csizmadia Zoltán megduplázta az előnyt. A hajrában Kulcsár Kornél tizenegyesből szépített, de az egyenlítés, noha volt helyzetük, már nem sikerült a győrieknek – Limperger Zsolt csapata mindhárom pontot elvitte, és továbbra is hibátlan!

A Kaposvár Hujber Tamás góljával szerzett vezetést a Csorna elleni rangadón, a meccset ugyancsak százszázalékos mérleggel kezdő vendégek Simon András góljával egyenlítettek a második játékrész elején.

A Tatabánya Kiss Károly két góljával idegenben legyőzte a Sárvárt, a Csepel ugyancsak két góllal bizonyult jobbnak az Andráshidánál – és az Ajka is 2–0-val szerezte meg első győzelmét.

KÖZÉPCSOPORT

Bodor Márkó góljával a PMFC vezetést szerzett a 2. percben a Szigetszentmiklós ellen, csakhogy a 12. percre Földes Milán és a tizenegyesből betaláló Mojzer György révén fordítottak a vendégek – a 2–1 egyben a végeredményt jelentette.

A Budafokban a rutinos Oláh Lóránt, a szintén fölényes győzelmet arató Pénzügyőrben Rabatin Szabolcs és Sztrunga Zsolt szerzett két találatot. Kettőt vágott Várda Ákos is a Mórahalomban, amely kiütötte a fordulót hozzá hasonlóan pont nélkül kezdő Komlót.

KELETI CSOPORT

A Kazincbarcika Farkas János duplájára alapozva győzte le a Rákosmentét, amelynek szépítő gólját a korábbi válogatott Bárányos Zsolt szerezte.

A Monor az egykori hatvani, Ficsor Richárd góljával szerzett vezetést Hatvanban, és bár a hazaiak fordítottak, a 91. percben Urbán Gábor is betalált – az MTK-val korábban magyar bajnoki címet szerző játékos találata pontot ért a vendégeknek.