NB III: a KBSC és a Szpari is hatodszor nyert, Pölöskey duplázott

2015.09.05. 18:50
A labdarúgó NB III 6. fordulójában a Kazincbarcika 4–0-ra legyőzte a Tállyát, így továbbra is hibátlan. Az NB I-ből kizárt Nyíregyháza hazai pályán 4–2-re nyert a Cegléd ellen. Pölöskey Péter két gólt szerzett a Szpariban.

KELETI CSOPORT

A harmadosztályban csak a Keleti csoportban találunk hibátlan együtteseket, itt ráadásul hármat is (KBSC, Nyíregyháza, Cigánd). A Kazincbarcika hazai pályán 4–0-ra nyert a Tállya ellen – Farkas János, Illés Richárd, Faggyas Milán és Szemere Balázs volt eredményes. A borsodiak hatodszor diadalmaskodtak a bajnokságban.KELETI CSOPORT

A Kazincbarcika után a Nyíregyháza is hatodik meccsét nyerte meg, a Szpariban Pölöskey Péter duplázott, illetve Rezes László és Csorba Szabolcs volt eredményes. Pölöskey hatodik, Rezes negyedik gólját szerezte a mostani bajnokságban. A 80. percben 4–0-s állásnál Rubus Tamás piros lapot kapott, a ceglédiek Markó Ádám duplájával szépítettek a hajrában. A hazaiak beszámolója szerint 1400 néző látogatott ki az összecsapásra.

A KBSC és a Tállya összecsapásával egy időben rendezett találkozókon egyaránt 1–1-es döntetlen született.

KÖZÉPCSOPORT

A Dabas 2–0-ra vezetett a SZEOL otthonában, ám Puskás Csaba duplájával a hazaiak pontot mentettek. Az egyenlítő gólnál a dabasiak tíz emberrel futballoztak Scheillinger György kapus kiállítása miatt. A Dunaharaszti MTK négy egymás után megnyert bajnoki után 3–0-ra kikapott az újonc Pénzügyőr vendégeként.

NYUGATI CSOPORT

Elszenvedte első vereségét a Mosonmagyaróvár, amely a III. Kerülettől 1–0-ra kikapott Filó Tamás 91. percben szerzett góljával. A Dorog megszerezte első hazai győzelmét, a volt videotonos Sitku Illés pedig első idénybeli gólját az Andráshida ellen (2–0).

A Csepel a 80. percben még 3–1-re vezetett a BKV ellen, végül be kellett érnie az egy ponttal (3–3). A Csorna továbbra is pont nélkül áll, miután odahaza 3–1-re kikapott a Diósdtól.