NB II: váci szomorúság, Csank háromgólos győzelmet ünnepelt

2015.08.30. 18:23
A papíron egyébként is erősebb ZTE kettős emberelőnyhöz jutott (Fotó: Földi Imre)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában a ZTE vendégként nyert három góllal a második félidő elején kilenc főre fogyatkozó Vác ellen. A Csank János által irányított zalaiak ezzel a három ponttal a dobogó alsó fokán várhatják a következő fordulót, míg a sereghajtó váciak továbbra is pont nélkül állnak, gólkülönbségük pedig immár mínusz nyolc.

Két kimaradt váci lehetőség után – Prasler Thomas lesről talált a kapuba, Rása Gergő centikkel lőtt fölé – szinte törvényszerű volt, hogy a ZTE első támadását gólra váltotta. Szakály Attila szögletét Daru Bence nyolc méterről fejelte a hazaiak kapujába (0–1). A vezetést megszerző vendégek tartották kontroll alatt a játékot, de komolyabb helyzetet nem dolgoztak ki. A váciak előtt két kisebb lehetőség adódott a szünetig, de gól egyikből sem született.

Az 52. percben váci helyzet alakult ki, ám mégis az abból induló kontra lett a mérkőzés egyik kulcspillanata: Dlusztus András kiállítást érően rántotta le Városi Viktort. A szabadrúgásvariáció után az 53. percben pedig Szakály Attila duplázta meg a zalaiak előnyét (0–2). Az 58. percben Hegedűs Csaba is leghátsó védőként szabálytalankodott, ő is a kiállítás sorsára jutott. A folytatásban több helyzetet dolgoztak és hagytak ki a kettős emberelőnyben lévő zalaiak, ami egy szépítő találat képében bosszulta meg magát. Az érdem a csereként beszálló Pölöskei Péteré (1–2). Kilenc a tizenegy ellen is ráment ellenfelére a Vác, a megnyitott hazai védekezés azonban megbosszulta magát. A 89. percben három zalai(!) vitte rá ziccerben a labdát Palásthy Dávidra, az akció végén Városi önzetlenül passzolt Daruhoz (1–3). A slusszpoént a mérkőzés egyik legjobba, Városi mondta ki: a mérkőzést lezáró akcióból már többen is gólt szerezhettek volna, de az végül neki sikerült (1–4).

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

VÁC FC–ZTE 1–4 (0–1)
Vác, 300
néző. V: Böcskei Balázs (Huszár Balázs, Kóbor Péter
VÁC: Palásthy – Hegedűs Cs., Tányéros G., Dlusztus, Németh G. – Rása, Gulyás G. – Obot, Rusvay (Kószás, 76.), Zsolnai R. (Magos, 71.) – Prasler (Pölöskei P., 66.). Vezetőedző: Sisa Tibor
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Simonfalvi, Gyagya, Forgács, Fodor M. – Bedi (Koller, 60.), Nagy T. – Babati (Bailo, a szünetben), Szakály A. (Horváth R., 62.), Városi – Daru. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Daru (0–1) a 8., Szakály A. (0–2) az 53., Pölöskei P. (1–2) a 79., Daru (1–3) a 88., Városi (1–4) a 94. percben
Kiállítva: Dlusztus (lerántotta a gólhelyzetben lévő Városi Viktort) az 52., Hegedűs Cs. (lerántotta a gólhelyzetben kitörő Városi Viktort) az 58. percben
Sisa Tibor:
– Csapatunk értékes dolgokat mutatott meg magából, de egy szabadrúgás és egy szöglet megfordította a mérkőzés menetét. Nyolc mezőnyjátékossal is helytálltunk és szépíteni tudtunk, de megnéztem volna ezt a meccset úgy is, ha végig tizenegy labdarúgóval játszunk.
Csank János: – A hőséghez mérten az első félidőben jól futballoztunk, majd a két kiállítás minket zavart meg, bizonytalanokká váltunk. A célunkat végül elértük, és győzelmünk ilyen különbséggel is megérdemelt.

1. Gyirmót FC Győr 5 3 2 9–2 +7 11
2. Mezőkövesd Zsóry FC 5 3 2 8–3 +5 11
3. ZTE FC 5 3 1 1 11–4 +7 10
4. Budaörs 5 3 1 1 8–7 +1 10
5. Aqvital FC Csákvár 5 3 2 11–8 +3 9
6. Szolnoki MÁV FC 5 3 2 10–8 +2 9
7. Balmazújváros 5 2 3 6–3 +3 9
8. Szigetszentmiklósi TK 5 2 2 1 9–8 +1 8