NB II: tovább robog az élen a Mezőkövesd

2012.09.23. 18:07
Hatodik mérkőzését is megnyerte az NB II Keleti csoportjában a Mezőkövesd, Véber György együttese most a Szeged 2011-nél bizonyult jobbnak. Az újonc Putnok sorozatban harmadik meccsét nyerte meg, míg a Békéscsaba az Újpest B elleni győzelmével elkezdte a felzárkózást. Nyugaton a BKV Előre és az Ajka megosztozott a pontokon.

Véber György együttese ezúttal a Szegedet gyűrte le (Fotó: NS-archív, Németh Ferenc)

LABDARÚGÓ NB II, 6. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–ÚJPEST FC B 2–0 (1–0)
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Berényi (ifj. Kormányos, Szvetnyik)
BÉKÉSCSABA: Scekic – Kiss Z., Lengyel, Botis, Juhász Gy. – Raducu, Varga N., Pufek (Pozsár, 61.) – Leucuta, Randelovics (Mészáros L., 88.), Majoros (Obot, 67.). Vezetőedző: Dajka László
ÚJPEST: Horváth T. – Szokol, Litauszki, Rubus, Pollák – Magos, Tajthy (Dombai, 78.), Popovics (Erős R., 78.), Horváth R. – Zarisz (Nagy J., 56.) Edző: Víg Péter
Gólszerző: Majoros (1–0) a 28., Obot (2–0) a 92. percben
Dajka László: – Tökéletesen tudtuk, hogy milyen fontos a három pont megszerzése. Minimálisan kockáztattunk, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Víg Péter: – A második félidőben egykapuztunk egy feljutásra vágyó csapat ellen és ez jó. Az, hogy kreativitás nélkül, az rossz.
PUTNOK–DVSC-DEAC 3–1 (1–1)
Putnok, 500 néző. Vezette: Farkas T. (Kelemen, Kovács II G.)
PUTNOK: Roza– Szögedi, Kovács R., Bogdán, Crisan – Zimányi Á., Zabos, Odrobéna (Kerékgyártó, 72.), Luptak (Bene A., 78.) – Monyók, Olasz D. (Elek B., 71.) Vezetőedző: Koszta Péter
DVSC-DEAC: Polekszics – Kuti (Angyal, 78.), Albert I., Varga R., Engel – Kiso, Gál M., Sl. Bouadla, Birtalan B. – Ferenczi J., Szécsi Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző: Birtalan B. (0–1) a 13., Monyók (1–1) a 25., Luptak (2–1) a 62., Elek B. (3–1) a 82. percben
Koszta Péter: – Null–egyről sikerült fordítanunk, igaz, ehhez rendkívül nagy erőket kellett mozgósítanunk. Jól játszottunk, és rászolgáltunk a győzelemre.
Szalánczi Tamás: – Amíg ilyen sok hibával játszunk, addig semmiképpen nem számíthatunk a mostaninál jobb eredményre.
MEZŐKÖVESD–ZSÓRY–SZEGED 2011 2–1 (2–0)
Mezőkövesd, 1000 néző. Vezette: Erdős (Erős G., Becséri G.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Lakatos B., Elek N., Éles – Sigér, Dobos (Bagi, 79.), Bognár I. – Bogdány, Hamar Á., Lipusz (Irhás, a szünetben, Jeremiás, 61.) Vezetőedző: Véber György
SZEGED: Trepák – Laczkó J. (Radnai, 63.), Petrók, Toca, Farkas Z. – Ulviczki (Sz. Markovics, a szünetben), Borbély, Lisztes (Gomez, a szünetben), Kéri – Jovánczai, Geiger Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Hamar Á. (11-esből, 1–0) a 19., Hamar Á. (2–0) a 38., Radnai (2–1) a 72. percben
Véber György: – Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Volt néhány jó periódusunk a találkozón, ezért rászolgáltunk a sikerre.
Tóth Bálint: – Az első félidő értékelhetetlen volt, a szünet után azonban már elfogadható teljesítményt nyújtottunk.
NYUGATI CSOPORT
BKV ELŐRE–FC AJKA 1–1 (0–1)
Sport u., 200 néző. Vezette: Radványi (Pápai, Iványi I.)
BKV: Horváth G. – Fürjes, Nyárasdi, Menyhért, Sebők I. – Máj (Havlik, 61.), Mayer – Kiss K. (Enyingi, 85.), Halápi (Berki P., 58.), Eszlátyi – Michel Vezetőedző: Menczeles Iván
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Kovács Sz., Gunther – Horváth A., Kanta Sz., Szabó L. – Mihalecz P. (Czanik, 70.), Sowunmi, Major Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerző: Sowunmi (0–1) a 44., Eszlátyi (11-esből, 1–1) a 62. percben
Menczeles Iván: – Az első félidőben az ellenfél dominált, a második játékrészben azonban felpörögtünk, és akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést. Összességében az egy–egyet is nagyon értékes eredménynek tartom.
Németh Zoltán: – Az első félidőben meg kellett volna nyernünk a találkozót, a második félidő alapján nem tudom eldönteni, hogy veszítettünk két pontot vagy szereztünk egyet.

Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"