NB II: tapad a Gyirmót, kilenc játékos ellen ikszelt a Csaba

2015.03.01. 16:06
Két mérkőzés maradt vasárnapra a labdarúgó NB II 17. fordulójából, ezeken a Gyirmót 3–1-re legyőzte a Balmazújvárost, a Békéscsaba pedig ikszelt a Csákvárral. Továbbra is nagyon szoros az élmezőny, a Gyirmót egy pontra van az éllovas Vasastól a harmadik helyen, de a negyedik Békéscsaba lemaradása is csak két pont.

A békéscsabaiak azért is lehetnek bosszúsak, mert majdnem egy félidőt emberelőnyben játszhattak, ráadásul a Csákvár az utolsó tíz percre kilenc főre fogyatkozott.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–0
Gyula, Grosics-akadémia stadionja, 500
néző. V: Nazsa Tamás (Szvetnyik Bence, Máyer Gábor)
BÉKÉSCSABA: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. (Borbély, 68.) – Birtalan B. (Kertész, 55.), Bagi, Spitzmüller, Király P. (Vólent, 81.) – Szilágyi P., Viczián. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
CSÁKVÁR: Milinte – Fényes, Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Mihály (Oldal, 76.), Domján, Nyilasi (Horváth R., 65.), Molnár Cs. – Molnár T. (Bakos, 55.), Gajdos. Vezetőedző: Toldi Gábor
KIÁLLÍTVA: Domján (második sárga lap után) az 53., Molnár Cs. (második sárga lap után) a 79. percben
Zoran Szpisljak: – Számítottunk arra, hogy nehéz mérkőzés lesz. A csapat mindent megtett a győzelemért, de még a 11­-est sem tudtuk gólra váltani. A helyzetek alapján nem, de a helytállás miatt a Csákvár rászolgált az egy pontra.
Toldi Gábor: – Hősiesen küzdöttek játékosaim. Ilyen nyomás alatt még nem játszottunk az NB II­-ben, és ezt elsősorban a játékvezetőnek köszönhetjük.

BALMAZÚJVÁROS–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (1–1)
Balmazújváros, 500
néző. V: Takács János (Varga II Gábor, Kulcsár Judit)
BALMAZÚJVÁROS: Radosevic – Vachtler, Gal, Riasko M., Virág (Csonka, 72.) – Batizi-Pócsi B., Batarelo (Vajda S., 55.) – Kiss L., Popovic, Angyal N. (Tóth L., 65.) – Mijatovic. Vezetőedző: Szabó János
GYIRMÓT: Somogyi – Bohner, Graszl K., Balog Z., Présinger – Gyurján B. (Beliczky, 80.), Papp K. – Magasföldi (Madarász, 58.), Kiss M., Cseri – Bobál G. (Oross, 51.). Vezetőedző: Sisa Tibor
GÓLSZERZŐ: Popovic (1–0) a 11., Gyurján B. (1–1) a 25., Madarász (1–2) a 62., Beliczky (1–3) a 86. percben
Szabó János: – Küzdöttünk és vezettünk egy jó Gyirmót ellen, de két megingásunkat az ellenfél kontrákból könyörtelenül kihasználta, míg mi a kínálkozó lehetőségeinket nem tudtuk gólra váltani.
Sisa Tibor: – Az első félidőben többet birtokoltuk a labdát, a folytatás már kiegyenlítettebb játékot hozott, viszont idegenben három egyre nyerni nem rossz teljesítmény egy alaposan megerősödött és átalakult Balmazújváros ellen.

1. Vasas FC 17 11 1 5 35–19 +16 34
2. Mezőkövesd Zsóry FC 17 9 6 2 33–17 +16 33
3. Gyirmót FC Győr 17 9 6 2 29–15 +14 33
4. Békéscsaba Előre 17 10 2 5 22–17 +5 32
5. Szolnoki MÁV FC 17 9 5 3 33–26 +7 32
6. Szeged 2011 17 7 3 7 20–20 0 24
7. Soproni VSE-GYSEV 17 6 6 5 28–28 0 24
8. Szigetszentmiklósi TK 17 6 6 5 15–16 –1 24