NB II: szolnoki előny után piros lap és kiütéses Szeged-siker

2015.11.22. 14:50
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Szeged hátrányban volt a Szolnok ellen, mégis 4–1-re legyőzte riválisát.

Jól kezdődött a meccs a Szolnok számára, mivel már a 14. percben előnybe került. Egy bal oldali beadásnál Gajdos Zsolt ugrott a legmagasabbra, és a kapuba fejelte a labdát (0–1). Gajdos Zsolt ugrott a legmagasabbra, és a kapuba fejelte a labdát (0–1).

Újabb 14 perc elteltével azonban egyenlített a Szeged, egy kontra végén Berde István passza után Geiger Norbert értékesítette a ziccerét (1–1). A gólt követően szinte azonnal ismét előnybe kerülhettek volna a vendégek, ám Tóth Bence lövése a lécen csattant.

A 33. perc eldöntötte a találkozót: Papucsek Barna lerántotta a kapura törő Berdét, és a Szolnok védője tettéért piros lapot kapott. A szabadrúgást Germán Tamás könnyedén vágta a rosszul helyezkedő Pokorni Péter kapujába (2–1).

A szünet előtt növelte előnyét a Szeged, Szabó Péter beadása után Berde fejelt a kapuba (3–1). A korábban előkészítő szerepben jeleskedő Szabó a 71. percben beállította a végeredményt, Germán passzából talált be (4–1).

Győzelmével a Szeged a negyedik helyre lépett a tabellán, míg a Szolnok a 11., csupán egy pontra a még kieső pozícióban lévő Ajka előtt.

NB II
14. FORDULÓ

SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA–SZOLNOKI MÁV 4–1 (3–1)
Gyula, 300
néző. V: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Szántai – Áchim, Tóth G., Farkas, Zabari – Szabó P., Zelenyánszki (Pászka, 65.), Berde – Király, Germán (Kovács D., 82.), Geiger (Czirok, 73.). Vezetőedző: Klausz László
SZOLNOK: Pokorni – Tóth B. T., Kovács O., Papucsek – Kenderes, Zvara, Tóth B. (Nagy I., 75.), Rokszin – Gajdos, Fritz (Lengyel, 7.), Balajti (Zsdrál, 46.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Gajdos (0–1) a 14., Geiger (1–1) a 28., Germán (2–1) a 34., Berde (3–1) a 43., Szabó P. (4–1) a 72. percben
Kiállítva: Papucsek (Szabó P. lerántásáért) a 33. percben
Klausz László:
– Ez a meccs a szünet előtt nagyon jól jött a csapatnak. Bár Csákváron még szeretnénk meglepetést szerezni, de már így is a nyugodt téli felkészülésre gondolhatunk.
Csábi József: – Jól kezdtük a mérkőzést, bár egy sérülés miatt hamar cserére kényszerültünk. A kiállítás után kapott gólt követően már csak a becsületünkért küzdöttünk.