A Szeged nyerte a fejes gólok mérkőzését a kiesőjelölt DEAC ellen

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2020.09.27. 16:50
Szegedi gólöröm (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Szeged-Csanád az újonc Debreceni EAC-ot látta vendégül. Az első percben szerzett hazai gól után a második félidő közepén jött az újabb szegedi találat, a vendégek csak a hajrában tudtak szépíteni, így továbbra is az utolsó előtti helyet foglalják el a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GADEBRECENI EAC 2
–1 (1–0)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 1000 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus P., Berényi Á.).
Szeged-Csanád GA
: Varga B. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Jovanovics, Oláh G. – Dobronoky (Gréczi, 54.), Germán, Dobos Á. (Simon Á., 91.) – Takács T. (Bitó, 73.). Vezetőedző: Dobos Barna
Debreceni EAC:
Szabados – Sándor, Belényesi, Nagy Z., Balogh K. (Karikás, 77.) – Székely (Nikitscher, 60.), Spitzmüller,Takács P., Gyönyörű – Damásdi A., Burai (Urbin, 79.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerzők:
Moga (1.), Germán (68.), ill. Belényesi (84.)
Dobos Barna:
– Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, meg kell tanulnunk megoldani az ilyen szituációkat. A vezetés után meggyőző volt a csapat, a második félidőben sorra jöttek is a helyzetek, sajnálom, hogy ekkor nem tudtuk kihasználni a ziccereket. Egy szép fejessel megnyugtatóvá vált az előnyünk, a végén viszont szerintem szabálytalanság előzte meg a vendégek gólját, és mérges is vagyok, mert játékosaimnak nem lenne szabad ilyen lehetőséget hagyniuk az ellenfélnek. Örülök a győzelemnek és a csapat játékának.
Balogh Pál:
– Rosszul kezdtük a találkozót, hiszen egy rögzített helyzetből gólt kapunk és ez megnehezítette a helyzetünket. Utána a mezőnyben jól futballoztunk, helyzeteket is kialakítottunk, de idegenbeli pontszerzésre csak akkor lesz esélyünk a jövőben, ha olyan játékot nyújtunk, mint az utolsó tíz percben.

Álomszerűen indult a mérkőzés a hazai csapat számára, hiszen az első támadásól az első percben szöglethez jutott, amelyet követően Jovanovics beadását Moga csúsztatta a kapu bal sarkába. A szegedieknek több ígéretes lehetőségük is volt az első játékrészben, Dalmádi lövése után Varga Bencének bravúrral kellett védenie.

A második félidőben is jobban játszott a Szeged, amelynek kapitánya, Germán növelte az előnyt. A vendégek a hajrában csak szépíteni tudtak az alsóházi találkozón, amelyen mindhárom találat fejesből született.

Vége a mérkőzésnek.

91. perc: Dobos Á. helyére Simon Á. érkezett.

90. perc: három perc a ráadás.

88. perc:Jovanovics kapott sárgát.

87. perc: Oláh G. lépett be a 16-oson belülre, majd ballal elgurított a jobb alsó sarok mellett.

84. perc: GÓÓÓL! Damásdi jobb oldalról ívelt középre, BELÉNYESI a hosszú oldalról fejelt a kapuba, 2–1.

79. perc: Burai helyett Urbin folytatja.

77. perc: Balogh K. helyére Karikás állt be.

73. perc: Takács T. helyére Bitó érkezett.

72. perc: Gréczi egy az egyben lépett ki, ám lövését Szabados védte.

68. perc: GÓÓÓL! Dobos Áron bal oldali beadását GERMÁN bólintotta a kapuba 10 méterről, 2–0.

66. perc:Ódor kapott sárgát.

60. perc: Székely helyére Nikitscher jön a debrecenieknél.

59. perc: Gréczi balról erősen beadott, egy védőről fölé pattant a labda.

A debreceni Spitzmüller célozza meg a szegediek kapuját .(Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)

56. perc:Balogh K. rántja vissza Gréczit, sárga lapot kap érte.

54. perc: szegedi csere: Dobronoky helyére Gréczi érkezett.

51. perc: Dobronoky lövését védte bravúrral Szabados.

48. perc: Dobos Á. vert meg két védőt a bal oldalon, lapos középre adását kivágta egy védő.

46. perc:Nagy Z. buktatta Dobos Áront, sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

45. perc: egy perc a ráadás.

45. perc: Jovanovics adott be balról jobbal, Takács T. megint fölé fejelt.

35. perc: szegedi kontra után Dobronoky az alapvonal közeléből keresztbe passzolt, két támadó éppen csak lemaradt a labdáról.

33. perc: Spitzmüller távoli lövése Varga B. kezébe ment.

27. perc: Takács T. kényszerítőzött Germánnal a16-oson belül, utóbbi lövését blokkolták.

25. perc: Varga B. védte bravúrral Damásdi lövését.

20. perc: Spitzmüller balról jobbal adta középre a labdát, középen Damásdi A. éppen csak lemaradt a fejelési lehetőségről.

19. perc: Mohl előreívelését Takács T. bólintotta középről, 11 méterről fölé.

13. perc: Szabados rosszul rúgta ki a labdát, Dobos Á. átvette azt 30 méterre a kaputól, rávezette Nagy Z.-re, majd lövés helyett passzolt, Takács T.-t pedig körbevették, szerelték.

5. perc: egy debreceni lövést az egyik szegedi védő mellel blokkolta.

1. perc: GÓÓÓÓL! Egy hazai kisszöglet után Jovanovics beadását MOGA csúsztatta a hálóba, 1–0.

1. perc: máris szögletet végezhetnek el a szegediek.

A Debreceni EAC kezdte a mérkőzést. A szegediek kék-fekete, a vendégek fehér szerelésben lépnek pályára.

A hazai csapatból Varga Sz., Kóródi és Grumics sérült, így került a kezdőbe Dobronoky Viktor, aki a klub saját nevelése, ahogyan Ódor Máté is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut egymással az elmúlt két fordulóban hat pontot gyűjtő Szeged-Csanád a legutóbbi két bajnokiját elbukó újonc Debreceni EAC ellen.