NB II: sokba került a kiállítás a Szigetszentmiklósnak

2014.03.09. 16:22
A labdarúgó NB II 18. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Balmazújváros 2–1-re győzött a 70 percet emberhátrányban futballozó Szigetszentmiklós ellen.

A kezdeti mezőnyjáték után a 21. percben jött el a mérkőzés fordulópontja, amikor a ziccerben lévő Demjén Gábort a menteni igyekvő Ivan Jakovljevics csak lerántani tudta, aki ezért piros lapot kapott, míg a Balmazújváros tizenegyeshez jutott. A büntetőt Virágh Aladár magabiztosan lőtte a kapu közepébe. A 39. percben a hazaiak megduplázták előnyüket, ekkor Virágh Aladár labdáját Belényesi Miklós kezelte le a tizenhatosnál, miközben Sipos Bence lepattant róla. A vendégek szabálytalanságot reklamáltak, Belényesi ezt kihasználva kapura fordult és 17 méterről, jobbal a hálóba lőtt. Virágh Aladár magabiztosan lőtte a kapu közepébe. A 39. percben a hazaiak megduplázták előnyüket, ekkor Virágh Aladár labdáját Belényesi Miklós kezelte le a tizenhatosnál, miközben Sipos Bence lepattant róla. A vendégek szabálytalanságot reklamáltak, Belényesi ezt kihasználva kapura fordult és 17 méterről, jobbal a hálóba lőtt.

A szünet után hamar faragni tudott hátrányából a Szigetszentmiklós, Fekete Ádám passzolt a bal oldalon érkező Puskás Gáborhoz, aki éles szögből, 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. A hátralévő időben az emberhátrányban futballozó vendégek elkeseredetten próbálkoztak az egyenlítéssel (egy alkalommal Kornis Attila fejesét Virágh Aladár a gólvonalról rúgta ki), de a Balmaz is újabb gólt szerezhetett volna, ha a támadók jobban koncentrálnak.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

BALMAZÚJVÁROS–SZTK-ERIMA 2–1 (2–0)
Balmazújváros, 600 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Varga II Gábor, Pápai Zoltán)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Vachtler, Papp F., Forgács, Németh Á. – Nagy R. (Vólent, 70.), Kónya (Oláh G., 74.), Müller, Virágh – Demjén, Belényesi (Sárközi Sz., 80.).
SZTK: Horváth L. – Csikortás, I. Jakovljevics, Kornis, Puskás G. – Barna, Sipos B. (Zsivoczky, 75.), Deutsch, Bonifert – Khous (Kollega, 66.), Majoros (Fekete Á., a szünetben).
Gólszerző: Virágh (11-esből, 1–0) a 21., Belényesi (2–0) a 38., Puskás G. (2–1) a 49. percben
Kiállítva: I. Jakovljevics (gólhelyzetben buktatta Demjént) a 21. percben
HÍRES GÁBOR
, a Balmazújváros vezetőedzője: – Szerencsés ez a győzelem, mert emberelőnyben csak az első félidőben futballoztunk megfelelően. A folytatásban magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.
PRISZTAI VIKTOR, az SZTK vezetőedzője: – Emberhátrányban is irányítottuk a játékot, különösen a második félidőben futballoztunk fölényben. Csalódott vagyok, mert ítéleteivel a játékvezető döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.

1. Nyíregyháza Spartacus 18 14 2 2 35–12 +23 44
2. Dunaújváros PASE 18 11 3 4 31–19 +12 36
3. Siófok 18 10 4 4 26–17 +9 34
4. Balmazújváros 18 9 4 5 35–29 +6 31
5. FC Ajka 18 9 3 6 31–26 +5 30
6. Zalaegerszegi TE FC 18 8 5 5 28–26 +2 29
7. Békéscsaba Előre 18 7 5 6 28–25 +3 26
8. Gyirmót FC Győr 18 7 4 7 27–23 +4 25