NB II: simán nyert a már bajnok Gyirmót, 3–1 a Szolnok ellen

2016.05.22. 21:57
A labdarúgó NB II 28. fordulójának záró mérkőzésén a bajnoki címét már bebiztosító Gyirmót 3–1-re legyőzte a Szolnokot.

A bajnokcsapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, miután háromgólos előnyt szerzett. Somogyi Csabának két precíz, a hosszúban kikötő lövés (a két Simon volt a „tettes”) után kellett maga mögé nyúlnia, Balogh Béla pedig szép fejest küldött a vendégek kapujába.

Urbin Péter találata nem osztott, nem szorzott, a Szolnok a szépítés után már csak egy meg nem adott gólig jutott el.

NB II
28. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–SZOLNOKI MÁV 3–1 (3–0)
Győr-Gyirmót, 1300 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Becséri Gergely, Takács Gábor)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Bori, Szekeres A., Balogh B., Völgyi – Horváth A., Madarász (Gyurján B., 67.) – Vass P. (Lázár P., 85.), Paku, Simon Attila (Beliczky, 76.) – Simon András. Vezetőedző: Bene Ferenc
SZOLNOK: Somogyi Cs. – Villám, Papp Sz., Vermes, Fritz – Nagy I., Zsdrál (Zvara, 61.) – Gajdos, Balajti, Lengyel B. (Tóth P., 85.) – Lőrinczy (Urbin, a szünetben). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Simon András (1–0) a 20., Balogh B. (2–0) a 39., Simon Attila (3–0) a 40., Urbin (3–1) a 66. percben
Bene Ferenc:
– Közönségszórakoztató, jó játékkal, bajnokcsapathoz méltóan futballoztunk. Az első játékrészben sok korszerű és gyors támadásunk volt, ezekkel eldöntöttük a mérkőzést. Szünet után visszavett a csapatom, ekkor a Szolnoknak is voltak helyzetei, de így is több gól benne maradt a támadóinkban a helyzetek alapján.
Csábi József: – Az első fél órában asszisztáltunk a bajnok játékához, nagy hátrányba kerültünk, amely nem volt ránk korábban jellemző.

1. Gyirmót FC Győr 28 19 5 4 51–23 +28 62
2. Mezőkövesd Zsóry FC 28 15 6 7 37–25 +12 51
3. ZTE FC 28 15 4 9 48–29 +19 49
4. Aqvital FC Csákvár 28 15 3 10 54–45 +9 48
5. Kisvárda 28 13 7 8 56–34 +22 46
6. Balmazújváros 28 13 6 9 39–38 +1 45
7. Soroksár SC 28 12 8 8 42–26 +16 44
8. BFC Siófok 28 11 5 12 32–40 –8 38