NB II: összejött a Vasas-verés a békéscsabai pályaavatón

2015.03.31. 19:59
Nagyon fontos mérkőzést nyertek meg a lila mezes békéscsabaiak (Fotó: Lehoczky Péter)
A Békéscsaba hazai pályán 2–1-re legyőzte az eddigi éllovas Vasast a labdarúgó NB II 21. fordulójának kedd esti rangadóján, és átvette a vezetést a tabellán.

4450 néző látogatott ki a gyepszőnyeg- és villanyvilágítás-avatással egybekötött mérkőzésre, amelynek első félidejében a beol.hu beszámolója szerint inkább a Vasas akarata érvényesült, igaz, a legnagyobb gólszerzési lehetőségek kimaradtak, sem Kenesei Krisztián, sem Czvitkovics Péter fejeséből nem született gól.

A fordulás után lábra kapott a Békéscsaba, és a kimaradt helyzetek után a 69. percben jött a gól is: Borbély Bálint szabadrúgásból, mintegy 23 méterről remek lövést küldött a bal felső sarokba. 1–0

Nem sokkal később Szilágyi Péter növelte a hazaiak előnyét, miután a különleges góljával nemrégiben világhírre jutó Birtalan Botond passzával kiugorva elhúzta a labdát Hermány Bence mellett, majd az üres kapuba helyezett. 2–0

A lefújás előtti pillanatokban, egy angyalföldi szögletet követően Berecz Zsombor közelről a kapuba lőtt, de a szépítéssel gyakorlatilag véget is ért a mérkőzés – 2–1-re nyert a Békéscsaba, és átvette a vezetést a tabellán.

NB II, 21. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–VASAS FC 2–1 (0–0)
Békéscsaba, 4450
néző. V: Pintér (Tóth II V., Kormányos II)
BÉKÉSCSABA: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Bagi, Borbély, Spitzmüller, Birtalan (Balázs R., 83.) – Szilágyi P. (Tölgyesi, 90.), Viczián (Király P., 51.)
VASAS: Hermány – Grúz, Görgényi, Debreceni, Hangya – Bori (Lázok, 72.), Vida, Czvitkovics (Vass P., 60.), Berecz – Kenesei K. (Ferenczi I., 67.)
GÓLSZERZŐ: Borbély (1–0) a 60., Szilágyi P. (2–0) a 74., Berecz (2–1) a 93. percben
ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetőedzője:
– Nagy csata volt, erre számítottam, s erre is készültünk. Jól játszott ellenfelünk, de egy kivételével nem talált utat a kapunkba. A megbeszélt taktikát az egész csapatom betartotta.
SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetőedzője: – Mezőnyfölényért pontot még nem adtak, s megint elszalasztottunk egy lehetőséget, ezért nem tudtunk ellépni a mezőnytől.

1. Békéscsaba Előre 21 13 3 5 30–21 +9 42
2. Vasas FC 21 13 2 6 40–22 +18 41
3. Gyirmót FC Győr 21 11 8 2 34–18 +16 41
4. Mezőkövesd Zsóry FC 21 10 7 4 40–23 +17 37
5. Szolnoki MÁV FC 21 10 7 4 38–31 +7 37
6. Szeged 2011 21 10 4 7 26–20 +6 34
7. Soproni VSE-GYSEV 21 7 8 6 32–30 +2 29