NB II: Oross triplázott, a Gyirmót ötöt vágott a ZTE-nek

2014.05.02. 18:58
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Gyirmót hazai pályán a triplázó Oross Márton vezérletével 5–1-re kiütötte a 33. perctől kezdve emberhátrányban játszó Zalaegerszeget.

Nagyszerűen indult a mérkőzés a házigazda számára, hiszen egy szöglet után Oross fejesével már az 5. percben vezetéshez jutottak (1–0).

Bő félórányi játék után eldőlni látszott a mérkőzés, Preklet kezezett a 16-oson belül, amiért egyrészt megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba került a ZTE, másrészt büntetőhöz jutott a Gyirmót, Magasföldi pedig magabiztosan értékesítette a tizenegyest (2–0).

A fordulást követően sorban dolgozta ki lehetőségeit Sisa Tibor csapata, gólt azonban a vendégek szereztek Kovács Gergő révén (2–1), így karnyújtásnyira került a pontszerzés a zalaiak számára.

A 71. percben azonban ismét érkezett Oross, és közelről nem hibázott, majd kisvártatva a harmadik gólját is megszerezte (4–1). A kegyelemdöfést Andorka adta meg a ráadás pillanataiban, a Gyirmót így végül 5–1-re nyert, ezzel pedig legutóbbi hét mérkőzésén már 19 pontot szerezve megelőzte a szombaton a Vasas fogadó Siófokot a tabellán.

GYIRMÓT FC GYŐR–ZTE 5–1
(2–0)
Győr–Gyirmót, 800 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Szalai Dániel, Aradi József)
GYIRMÓT: Somogyi Cs. – Hajba, Balog Z., Lázár P., Farkas Márk – Papp K., Madarász – Farkas Máté, Magasföldi, Cseri – Oross. Csere: Farkas Máté helyett Andorka a 65., Cseri helyett Laki a 81., Oross helyett Kovács D. a 88. percben
ZTE: Vlaszák – Preklet, Kovács G., Bogunovics, Hajdú N. – Holdampf, Simonfalvi – Frizoni, Grbic, Babati – Vittman. Csere: Holdampf helyett Kovács L. az 54., Babati helyett Horváth V. az 58., Frizoni helyett Bíró a 83. percben
Gólszerző: Oross (1–0) az 5., Magasföldi (11–esből, 2–0) a 33., Kovács G. (2–1) az 59., Oross (3–1) a 70., Oross (4–1) a 78., Andorka (5–1) a 90. percben
Kiállítva: Preklet (második sárga lap után) a 33. percben
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője:
– Nagy múltú, patinás klub ellen ilyen eredményt elérni dicséretes teljesítmény. Fegyelmezettséggel és alázattal játszó csapatunkra nagyon büszke vagyok.
LENDVAI MIKLÓS, a ZTE vezetőedzője: – Csapatunk játéka a Benny Hill show-ra emlékeztet. Első, szabadrúgás következményeként kapott gólunk után feljöttünk, de következett a tizenegyes és a kiállítás, s ez megpecsételte sorsunkat. Így sem lett volna szabad belefutnunk ekkora vereségbe.
Oross fejesével már az 5. percben vezetéshez jutottak (1–0).