NB II, Nyugat: továbbra is hibátlan az MTK és a Tatabánya

2011.09.03. 18:42
Három forduló után a feljutásra pályázó MTK és a Tatabánya is százszázalékos maradt a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában.

Továbbra is hibátlan az MTK, amely későre hagyta a döntést a szomszéd BKV Előre ellen: Kanta József – akinek a játéka kérdéses volt a mérkőzés előtt – a 76. percben szerezte meg a vezetést a házigazdáknak, Könyves Norbert a 82. percben zárta le a nyitott kérdéseket.

A hagyományos bányásznapi hazai mérkőzésen a Tatabánya ezúttal a Budaörsöt fogadta, és megőrizte százszázalékos mérlegét. A Bányász Farkas János és Lajtos Dávid góljával húsz perc alatt kettővel elhúzott, Sánta Attila csak szépíteni tudott – a tatabányaiak tapadnak az MTK-ra.

A Nyugati csoport élmezőnyébe tartozó csapatok közül a Gyirmót megmutatta a Dunaújváros-Pálhalmának, hogy az újoncnak még van mit fejlődnie: a Gyirmót egy szöglet után Lázár Patrik góljával szerzett vezetést az első félidőben, majd a második hajrájában két Csopaki-találattal és egy Tóth Norbert-góllal döntött.

A Paks és a Videoton második csapata nem bírt egymással, a Kozármisleny Fellai József korai góljával legyőzte az Ajkát. Baján gólzáport láthattak a kilátogató nézők, a hazai csapat 5–3-ra nyert a Győri ETO II ellen. A Győr 1–0 után egyenlített, 3–1 és 4–2 után szépített, de a végén kapott még egyet.

Súlyos vereséget szenvedett a Szigetszentmiklóstól az újonc Soproni VSE: az SZTK 4–0-s sikerrel zárt. A vendégek a szünetben Haman Sadjo góljával még csak eggyel „mentek", de a 65. és a 86. perc között háromszor is betaláltak.