NB II, Nyugat: tíz gól Baján, három piros Mislenyben

2012.11.03. 15:37
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 12. fordulójában a listavezető Puskás Akadémia 2–0-ra legyőzte a BKV Előrét, míg a Kozármisleny 2–1-re nyert a Szigetszentmiklós ellen, amelyből három játékost is kiállítottak.

A listavezető Puskás Akadémia BKV Előre elleni 2–0-s sikere nem okozott nagy meglepetést, de az újonc Csákvár sikere az előző idényben még élvonalbeli ZTE FC ellen már igen. A fejér-megyei együttes a 10. percben Folmer Krisztián góljával került előnybe, majd az 57. percben Csordás Szabolcs állította be a 2–0-s végeredményt.

A Győri ETO II egy pontot elrabolt a tabella negyedik helyén található Tatabányától.

A Szigetszentmiklós a 71. percben ráhozta a frászt az élvonalba vágyó Kozármislenyre Szamosszegi Gábor egyenlítő találatával, de nem sokkal később Koller Krisztián másodszor is gólt szerzett, így a hazaiak 2–1-re nyertek. Radványi Ádám játékvezetőnek akadt dolga a végjátékban, az utolsó nyolc percben ugyanis három vendégjátékost is kiállított – a szigetszentmiklósiak olyannyira felháborodtak ezen, hogy Várhidi Péter polgári peres eljárást emlegetett.

Baján nem a piros lapokat kellett számolniuk a nézőknek, hanem a gólokat: a vendég Veszprém ugyanis kilencig meg sem állt. Homma Kazuo triplázott, Osváth Attila és Szabó Zsolt két-két gólt jegyzett. A bajaiak egyetlen találatát is a Veszprém szerezte Nikolin Vitomir öngóljának köszönhetően.

NB II, NYUGATI CSOPORT
12. FORDULÓ
BAJAI LSE–VESZPRÉM FC 1–9 (0–4)
Baja, 200 néző. Vezette: Mészáros I. (Kovács II G., Iványi I.)
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Lógó, Deszpotovics, Szénási – Szentgyörgyi (Szávuj, 62.), Kazi (Varga L., 62.), Szilasi, Illés D. – Nagy E. (Balázs D., 62.), Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Krisztián
VESZPRÉM: Tarczy – Nagy Á., Molnár Z., Császár, Bosnjak – Osváth (Mosberger, 66.), Vágó, Hevesi-Tóth (Molnár T., 79.), Thiago – Honma (Nikolin, 72.), Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Osváth (0–1) a 2., Honma (0–2) a 16., Szabó Zs. (0–3) a 33., Honma (0–4) a 36., Szabó Zs. (0–5) a 46., Osváth (0–6) az 54., Honma (0–7) a 69., Nikolin (öngól, 1–7) a 82., Molnár T. (1–8) a 87., Thiago (1–9) a 89. percben
Goretich Krisztián: – Szégyellem magam a csapat nevében, elnézést kérek a szurkolóktól. Nem ezt vártam a csapattól, ha edzőt akarnak buktatni, akkor ez nagyon jó mérkőzés volt. Amennyit megtettem értük, többet vártam volna tőlük.
Vágó Attila: – Nagyon kellett már ez a győzelem. Sok mérkőzésen rengeteg helyzetet kihagytunk, ez most jót tett a csapatnak mentálisan. Még ilyen különbséggel is megérdemelt a sikerünk, ma szinte minden bejött. Bízom benne, hogy elérjük céljainkat.
PUSKÁS AKADÉMIA FCBKV ELŐRE FC 2–0 (1–0)
Felcsút, 200 néző. Vezette: Barna (Hofbauer, Szeles)
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Fabio, 67.) – Tóth B., Polonkai, Szakály D. – Baracskai (Luque, 77.), Zsolnai, Gajdos (Junior, 58.). Vezetőedző: Benczés Miklós
BKV ELŐRE: Horváth G. – Enyingi, Nyárasdi, Menyhért (Máj, 52.) Sebők I. – Kiss K., Dóczi (Havlik, 68.), Berde, Mayer – Eszlátyi (Berki, 61.), Michel. Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Szakály D. (10) a 27., Aposztolopulosz (20) az 53. percben
Kiállítva: Mayer (második sárga lap után) a 61. percben
Benczés Miklós: Nagyon motivált ellenfelet tudtunk legyőzni, még ha akadozott is időnként a játékunk. A sikerünk megérdemelt.
Menczeles Iván:Sajnos csak ennyire tudtuk megnehezíteni az éllovas dolgát, ma ennyi volt bennünk.
CSÁKVÁRI TK–ZALAEGERSZEGI TE FC 2–0 (1–0)
Csákvár, 300 néző. Vezette: Solymosi P. (Horváth Z., Demeter J.)
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Sötét, Burucz, Ódé – Hajdú S., Csordás Sz., Domján – Rigó G. (Junior, 87.), Vinicius (Szarka, 90.) – Folmer (Molnár Cs., 79.). Vezetőedző: Bognár György
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Nánási, Szalai T., Juhász D. – Máté P., Kocsis A. (Hajdú N., 67.), Grbics, Frizoni – Jasarevic (Budovinszky, 83.), D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Folmer (1–0) a 10., Csordás Sz. (2–0) az 57. percben
Bognár György: – Megérdemelten nyertünk, sokkal több lehetőségünk volt, mint a ZTE-nek, már csak azért is, mert nekik – egy helyzetük sem volt… Újfent fegyelmezetten és egységesen játszottunk, sima meccs volt.
Preisinger Sándor: – Csapatom tisztességgel tette a dolgát, de támadójátékban ezúttal nem voltunk olyan hatékonyak, mint az utóbbi mérkőzéseinken. Tudomásul kell venni, hogy ez a teljesítmény és csatárjáték is benne van a ZTE mostani keretében.
GYŐRI ETO FC II–FC TATABÁNYA 1–1 (0–1)
Győr, ETO Park, 300 néző. Vezette: Berényi (Király K., Kóbor)
GYŐR II: Vida – Kálmán A., Paget, Lang, Kozma (Szabó M., 82.) – Köles (Varga T., a szünetben), Németh L. – Matetits, Dina, Miklós V. (Serfőző, 55.) – Alekszidze. Edző: Sándor István
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Izing (Hegedűs N., 63.), Böjte, Törtei – Oláh G. (Bakos Sz., 77.) – Móri, Kis Sz., Huszák, Skriba – Weitner (Csovics, 73.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Huszák (0–1) a 18., Németh L. (11-esből, 1–1) az 59. percben
Sándor István: – Az első játékrészben túlságosan tiszteltük jól játszó ellenfelünket, a szünet után szerkezetet váltottunk, amely eredményre vezetett.
Csertői Aurél: – Sima meccsen tudtunk döntetlent játszani, melynek megvannak az okai. Lefutballoztuk a hazaiakat,de sajnos kihagytuk helyzeteinket.
KOZÁRMISLENY–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–1 (1–0)
Kozármisleny, 250 néző. Vezette: Radványi (Gyürüsi, Aradi)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Vég, Balaskó, Romic, Kiss M. – Bjelanovic, Koller K., Nagy J., Zsdrál (Schmidt, 58.) – Fröhlich (Boda, 76.), Városi (Szabó B., 66.). Vezetőedző: Márton Gábor
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Basztovanov, Kornis, Szamosszegi, Puskás – Fleith (Zsivoczky, 58.), Barna, Lannert – Besztercei (Pereira, 66.), Bali, Kiss K. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Koller K. (11-esből, 1–0) a 3., Szamosszegi (1–1) a 71., Koller K. (2–1) a 75. percben
Kiállítva: Barna (utánrúgásért) a 82., Basztovanov (rúgásért) a 84., Kornis (második sárga lap miatt) a 90. percben
Márton Gábor: – A lényeg az volt, hogy nyerjük meg a mérkőzést…
Várhidi Péter: – Elég volt! A Potoczki Tamás ügyvezető igazgató úrral történt megbeszélés alapján meg fogjuk vizsgálni, milyen jogi lépéseket tehetünk a játékvezető ellen polgári peres eljárás keretei között.
SOPRONI VSE–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 3–0 (2–0)
Sopron, 600 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Márton Zs., Nagy T.)
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai, Seper, Varga K. – Pintér A., Varga G., Deme (Pados P., 87.), Balázs R. (Fazakas, 70.)– Gaál B., Szabó L. (Gyánó, 77.). Vezetőedző: Bücs Zsolt
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Kuckó, Major, Pfeiffer, Földes – Fenyvesi – Vadas (Vartaci, 60.), Bőle (Horváth Á., a szünetben) – Horváth G., Házi, Kovacic (Böjte P., 12.). Edző: Barna László
Gólszerző: Deme (11-esből, 1–0) az 5., Balázs R. (2–0) a 28., Varga G. (3–0) a 88. percben
Bücs Zsolt: – Kis lépést tettünk céljaink eléréséhez. Az első félidőben jól futballoztunk, a másodikban kicsit döcögött a játék, de megérdemelt a győzelmünk.
Barna László: – Csapatom teljesítménye értékelhetetlen volt, ellenfelünk ránk kényszerítette akaratát. Nem voltunk egy súlycsoportban…
1. Puskás Akadémia FC 12 9 3 29– 8 +21 30
2. Kozármisleny SE 12 8 2 2 26–13 +13 26
3. FC Ajka 11 6 5 15– 6 +9 23
4. Duna FC Tatabánya 12 5 4 3 19–14 +5 19
5. Szombathelyi Haladás II* 12 5 4 3 18–15 +3 19
6. Gyirmót FC Győr 11 5 3 3 20–16 +4 18
7. Zalaegerszegi TE FC 12 5 2 5 18–17 +1 17
8. Csákvári TK 12 5 1 6 18–20 –2 16