NB II, Nyugat: öt gólt kapott, 8 játékossal fejezte be a meccset a Sopron

2012.11.11. 15:51
Az NB II Nyugati csoportjában a 13. forduló vasárnapi játéknapján a BKV Előre hazai pályán meglepő, kiütéses győzelmet aratott a Soproni VSE ellen. A közlekedésiek támadója, Michel Victor három gólt szerzett, így ezen a mérkőzésen többször talált a kapuba, mint eddig a bajnokság során összesen, míg a soproniaktól három játékost is kiállított a játékvezető. A vendégek a hajrában csak kapusuknak köszönhették, hogy elkerülték a még súlyosabb vereséget.

Szép győzelemnek örülhetett az SZTK (Fotó: futsalarena.hu)

A Szigetszentmiklós fordulatos mérkőzésen, drámai körülmények között győzte le a Haladás II-t. Várhidi Péter együttese – a tréner eltiltása miatt nem ülhetett a kispadon – már 2–0-ra is vezetett, de a fiatal szombathelyi csapat fordítani tudott. A Pest megyeiek megmentője végül a 28 esztendős középhátvéd, Szamosszegi Gábor lett, aki a 77. percben fejjel egyenlített, majd a 91. percben újabb fejes góljával a győzelmet is megszerezte csapatának!

Az FC Ajka továbbra is veretlen, a zöld-fehérek most hazai pályán kötelező győzelmet arattak a Paks második csapata ellen.

NB II, NYUGATI CSOPORT
13. FORDULÓ
BKV ELŐRE–SOPRONI VSE 5–0 (3–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Varga Zs., Galán)
BKV ELŐRE: Horváth G. – Enyingi, Nyárasdi, Berde, Sebők I. – Fürjes, Dóczi, Máj (Halápi, 70.) – Eszlátyi (Kiss K., 82.) – Berki P. (Gáspár B., 80.), Michel Vezetőedző: Menczeles Iván
SOPRON: Boros – Bognár Zs., Baranyai N., Seper (Fazekas N., 67.), Fazakas – Deme, Pintér A., Varga G. – Balázs R. (Pados, 62.), Gaál B., Szabó L. (Pető, 80.) Vezetőedző: Bücs Zsolt
Gólszerző: Michel (1–0) az 1., Michel (2–0) a 34., Berde (3–0) a 45., Eszlátyi (4–0) az 58., Michel (5–0) a 60. percben
Kiállítva: Gaál B. (a játékvezető megsértéséért) a 21., Pintér A. (megrúgta Berki Pétert) a 36., Varga G. (Fürjes Ádám letalpalásáért) a 60. percben
Menczeles Iván: – Sok szerencsétlen mérkőzés után a fordulópontokban ezúttal sikerült gólokat szereznünk. Azt azonban szeretném leszögezni, hogy már akkor is kettő–nullára vezettünk, amikor ellenfelünk még teljes létszámban játszott.
Bücs Zsolt: – Sokféle mérkőzés előfordult már a magyar futballban, de ez a játékvezetés leginkább egy Benny Hill–showhoz hasonlított.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–HALADÁS II 4–3 (2–1)
Szigetszentmiklós, 100 néző. Vezette: Iványi Z. (Buzás, Szvetnyik)
SZTK: Dénes – Puskás G., Csiszár, Szamosszegi, Kiss K. – Lucas – Zsivóczky N. (Bárányos, 57.), Hullám, Besztercei (Karion, 77.), Bali – Márkus (Urbán G., 82.) Megbízott edző: Haraszti Gergely
HALADÁS II: Gyurján M. – Zsirai, Korolovszky, Nagy Z., Farkas M. – Szeles – Kalász (Gyurján B., a szünetben), Szakály A., Hanzl, Németh M. (Tóth L., 83.) – Czafit Edző: Tóth László
Gólszerző: Hullám (1–0) a 30., Márkus (2–0) a 38., Németh M. (2–1) a 45., Németh M. (2–2) a 60., Czafit (2–3) a 72., Szamosszegi (3–3) a 74., Szamosszegi (4–3) a 91. percben
Haraszti Gergely: – Értékes a győzelem, amely a szív diadala volt. Úgy érzem, ez a maroknyi miklósi srác bevette volna a Thermopülai szorost is.
Tóth László: – Megnyert mérkőzést veszítettünk el, bár a döntetlenre rászolgált a hazai csapat is. Az jobban fáj, hogy az utolsó percben kapott góllal szenvedtünk vereséget.
FC AJKA–MVM PAKS II 1–0 (0–0)
Ajka, 350 néző. Vezette: Kiss N. (Iványi I., Török K.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L., Horváth A., Kanta Sz. (Szabó P., 80.), Czanik (Nagy B., 59.) – Sowunmi, Major N. (Domján, 90.) Vezetőedző: Németh Zoltán
PAKS II: Kovács A. – Galambos, Berkó, Szalontai, Féhr – Blatt, Lakatos G. (Kovács M., 79.), Kesztyűs (Szekszárdi, 53.), Cziráki – Czinger, Feil (Hahn, 59.) Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Kanta Sz. (1–0) az 59. percben
Németh Zoltán: – A kötelező győzelmek a legnehezebbek, de a helyzetek száma alapján megérdemelten nyertünk.
Lengyel Ferenc: – Egyenlő erők küzdelméből balszerencsésen kerültünk ki vesztesen, pedig nekünk is voltak gólszerzési lehetőségeink.
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–BAJAI LSE 5–2 (2–1)
Kaposvár, 100 néző. Vezette: Botló (Gyürüsi, Kulman)
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Kuckó, Major Á., Kiss A. – Házi, Fenyvesi, Böröczky, Laczkó D. – Thian (Kirchner, 88.) – Kovacsevics (Horváth A., 62.), Diallo (Böjte P., 55.) Edző: Barna László
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Deszpotovics, Dudu – Faller (Szöllősi T., 31.), Kazi, Szilasi (Lógó, a szünetben), Illés D. (Balázs D., 77.) – Szentgyörgyi, Nagy E. Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gólszerző: Thian (1–0) a 2., Laczkó D. (2–0) a 19., Nagy E. (2–1) a 21., Major Á. (3–1) a 60., Szöllősi T. (3–2) a 78., Thian (4–2) a 87., Kirchner (5–2) a 90. percben
Barna László: – Ha egy csapat megnyeri a mérkőzést, azt szokás mondani, a játékosok betartották a taktikai utasítást. Hogy őszinte legyek, nagyon mérsékelt teljesítménnyel nyertünk.
Goretich Krisztián: – Csapatunk képes nagy egyéni hibákra, ugyanakkor úgy alakítani az eredményt is, hogy esélyünk legyen hátrány után a győzelemre. Sajnos három–kettő után a játékvezető meghatározta az eredmény alakulását.

16. Bajai LSE 13 2 11 15–41 –26 6

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.