NB II, Nyugat: tovább kapaszkodik a Zalaegerszeg

2012.10.07. 17:11
A Haladás második csapata Ugrai Roland góljával már a 38. másodpercben vezetést szerzett a Tatabánya ellen, az előnyt Németh Márió duplázta meg, így végül simán nyert Tóth László együttese. A ZTE viszonylag könnyű győzelmet aratott a BKV Előre otthonában, és először a bajnokság során két mérkőzést nyert meg egymás után.
A BKV vendégeként kétgólos győzelmet arattak a zalaiak (Fotó: török Attila)

A Veszprém csalódást keltő, sima vereséget szenvedett a Kaposvár II otthonában, amely azt jelenti, hogy Vágó Attila együttese egyelőre nem tud felzárkózni az élmezőnyhöz. A kaposváriak színeiben Katona György mesterhármast szerzett. A Csákvár hátrányból fordítva nyerte meg a Győr II elleni mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
8. FORDULÓ
HALADÁS II–TATABÁNYA 2–1 (2–0)
Szombathely, 100 néző. Vezette: Pánczél K. (Aradi, Gyűrűsi)
HALADÁS: Mursits – Zsirai, Devecseri, Nagy Z., Farkas – Szakály A., Jagodics - Gyurján (Megyes, 87.), Kulcsár (Fidel, 65.), Németh (Hanzl, 90.) – Ugrai Edző: Tóth László
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Izing, Böjte, Szekér – Oláh G. (Weitner, 80.), Huszák – Skriba (Móri, 64.), Bakos (Kiss Sz., 50.), Csovics – Frank Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Ugrai (1–0) az 1., Németh (2–0) a 29., Weitner (2–1) a 83. percben
Tóth László: – Fiataljaink egy igazi trófeát gyűjtöttek be a mai napon, amire büszkék lehetnek.
Csertői Aurél: – Nagy előnyt adtunk a Haladásnak. A második félidőben végig mi irányítottuk a játékot, de a két elemi hiba megpecsételte a sorsunkat.
BKV ELŐRE SC–ZTE FC 1–3 (1–2)
Sport u., 300 néző. Vezette: Kovács Gábor (Kiss I. B., Hima)
BKV: Horváth G.– Fürjes, Nyárasdi, Menyhért, Sebők I. – Kiss K. (Halápi, 83.), Dóczi, Máj (Havlik, 60.), Mayer – Nagy G. (Berki P., 69.), Michel Vezetőedző: Menczeles Iván
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Budovinszky, Kovács G., Frizoni – Simonfalvi, Szalai T. (Kocsis A., 83.), Máté P., Hajdú (Tóth P., a szünetben) – Grbics (Juhász D., 89.), D. Pavicsevics Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Budovinszky (0–1) a 20., Szalai T. (0–2) a 29., Kiss K. (1–2) a 39., Grbics (1–3) a 47. percben
Menczeles Iván: – Ebben a mérkőzésben sokkal több volt, de amíg ilyen három gólt kapunk, nem számíthatunk többre.
Preisinger Sándor: – Az első félidő utolsó öt percét leszámítva végig mi domináltunk, akár nagyobb különbséggel is győzhettünk volna.
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–VESZPRÉM FC 3–1 (3–0)
Kaposvár, 150 néző. Vezette: Fenyvesi (Kulman, Kepe)
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Fenyvesi, Kuckó, Kovács O., Kiss A. (Böjte P., 66.), Laczkó D. – Böröczky, Vadas, Kovacsics – Horváth Á. (Zmukic, 60.), Katona Gy. (Házi, 80.) Edző: Barna László
VESZPRÉM: Kiss M. – Garai, Makrai (Czvetkó, 71.),Hevesi-Tóth, Bosnjak – Molnár T. (Mosberger, 68.), Molnár Z., Fomumbod, Osváth (Leitold, 25.) – Honma, Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Katona Gy. (1–0) a 11., Katona Gy. (2–0) a 35., Katona Gy. (3–0) a 43., Vadas (3–1) a 87. percben.
Barna László: – Nehéz ellenféllel találkoztunk, tele rutinos futballistákkal. A héten azt beszéltük, hogy lelkes, odaadó játékkal csapatként működve le tudjuk győzni a Veszprémet. Nos, a csapatmunka diadala volt a győzelem.
Vágó Attila: – Az első félidőben nyújtott szégyenteljes teljesítmény miatt mélységesen csalódott vagyok. Amíg a helyzetek mellett büntetőt is hibázunk, ne várjunk jobb eredményt.
CSÁKVÁRI TK–GYŐRI ETO FC II 2–1 (0–1)
Csákvár, 500 néző. Vezette: Nagy R. (Pápai Z., Galán R.)
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Burucz, Sötét, Ódé – Hajdú S., Molnár V. (Folmer, 65.), Molnár Cs., Domonyi (Domján A., a szünetben), Juninho (Csordás Sz., a szünetben) – Rigó G. Vezetőedző: Bognár György
GYŐR II: Nagy G. – Kálmán, Paget, Lang, Kozma M. – Serfőző, Németh L., Köles, Matetits (Fekete D., 59.) – Varga T. (Nicsenko, 82.), Dudás Á. (Miklós V., 72.) Edző: Sándor István
Gólszerző: Serfőző (0–1) a 38., Hajdú S. (1–1) a 78., Rigó G. (2–1) a 81. percben
Bognár György: – A mérkőzés helyett inkább arról nyilatkoznék, hogy bennünket arra köteleztek: szombat helyett vasárnap játsszunk a győriek második csapatával, miközben a Paks II nyugodtan játszhatott szombaton Kozármislenyben. Felháborítónak tartom, hogy a tartalék együttesekhez kell igazodnunk. Ha a csapatkapitányoknak fel kell olvasniuk a mérkőzések előtt a fair playt, akkor minimum ezt várnám el a versenybizottságtól is.
Sándor István: – Megérdemelten vezettünk az első félidőben, ám a folytatásban két gólt is ajándékoztunk az ellenfélnek. Ez már a harmadik meccsünk, ahol a vezetésünk után az utolsó nyolc-tíz percben úszik el a hajó. Nyernünk kellett volna, viszont NB II-es szinten csak fiatalokkal nem lehet. Legalább egy rutinos játékosra szükségünk lenne.

1. Puskás Akadémia FC 8 6 2 19–7 +12 20
2. Kozármisleny SE 8 6 1 1 20–7 +13 19
3. Gyirmót FC 8 4 2 2 16–13 +3 14
4. FC Ajka 8 3 5 7–3 +4 14
5. Tatabánya FC 8 4 1 3 14–11 +3 13
6. Szombathelyi Haladás II* 8 3 3 2 11–9 +2 12
7. Soproni Vasutas SE 8 3 2 3 14–12 +2 11
8. ZTE FC 8 3 2 3 12–12 0 11