NB II, Nyugat: elkezdte a felzárkózást a Zalaegerszeg

2012.09.30. 18:24
Pavicsevics (5) törte meg a kaposváriak <br />ellenállását (Fotó: Németh Ferenc, archív)
Darko Pavicsevics és Tóth Péter góljával könnyű győzelmet aratott a ZTE a Kaposvár II ellen, ezzel a zalaiak második meccsüket nyerték meg a bajnokságban. A vezetőedző, Preisinger Sándor alatt így már nem annyira „forró&quot; a kispad.

A Kozármisleny kétgólos hátrányból egyenlített a Haladás II vendégeként, így már öt mérkőzést számlál veretlenségi sorozata.

A megbízott edző, Szamosi Tamás győzelemmel mutatkozott be a Szigetszentmiklós kispadján, a zöld-fehérek színeiben a nyáron Veszprémből érkező Bali Péter első gólját szerezte.

Csúnya vereségbe szaladt bele a Csákvár Pakson, Bognár György együttesének esélyt sem adott az előző heti csúfos bajai bukást (0-4) feledtető Paks II.

Gyakorlatilag tizenhárom perc játék után eldőlt, hogy vereséggel fog végződni a Sopron gyirmóti vendégjátéka, hiszen Soós Imre együttese addigra ember- és gólhátrányba is került. Cseri Tamás révén az első játékrész közepén a Gyirmót megduplázta előnyét, a hajrában Horváth Rudolf találata a kegyelemdöfést jelentette a soproniak számára.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT
7. FORDULÓ
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–BKV ELŐRE 3–1 (1–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. Vezette: Lovas (Kormányos II G., Kepe)
SZTK: Dénes – Besztercei (Lucas, 82.), Csiszár Z., Kornis, Kiss Károly – Hullám, Szamosszegi, Lannert – Bárányos (Zsivóczky, 66.), Urbán G. (Bali, 65.), Márkus T. Megbízott edző: Szamosi Tamás
BKV: Horváth G.– Fürjes, Nyárasdi, Menyhért, Sebők I. – Dóczi, Mayer – Eszlátyi (Havlik, 37.), Berki P., Kiss Krisztián (Enyingi, 77.) – Michel (Nagy G., 79.) Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Márkus (1–0) a 19., Dóczi (1–1) az 52., Csiszár (2–1) a 63., Bali (3–1) a 73. percben
Szamosi Tamás: – Végig uraltuk a játékot, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, bár sokat ki is hagytunk. A csapat hozzáállása megfelelő volt.
Menczeles Iván: – Kétes gólokkal, de a hazai csapat nagy nehezen megnyerte a mérkőzést. A második gól, amit rúgtak, sorsdöntőnek bizonyult. Jó mérkőzést játszottunk.
HALADÁS II–KOZÁRMISLENY SE 2–2 (0–0)
Szombathely, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kulman, Nagy T.)
HALADÁS: Mursits – Zsirai, Korolovszky, Nagy Z., Farkas M. – Szakály A., Jagodics M. – Gyurján (Fider, 87.), Németh M., Dallos (Horváth D., 77.) – Czafit Edző: Tóth László
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Nagy J., Gadó, Tányéros Á., Kiss M. – Karacs (Vég, 70.), Koller, Kovács T., Zsdrál (Puskás, 62.) – Schmidt, Boda (Romic, 81.) Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Németh M. (1–0) az 55., Németh M. (2–0) a 62., Schmidt (2–1) a 74., Kovács T. (2–2) a 88. percben
Tóth László: – Kettő–null után háromszor is száz százalékos helyzetben növelhettük volna előnyünket, de kimaradtak a lehetőségek, s végül két ponttal kevesebbünk lett.
Márton Gábor: – Sokkal közelebb álltunk a győzelemhez, mivel több helyzetünk volt, de ezeket nem tudtuk értékesíteni.
ZTE FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 2–0 (1–0)
Zalaegerszeg, 1390 néző. Vezette: Mészáros I. (Horváth Z., Szeles)
ZTE: Jahic – Kocsárdi (Mavolo, 78.), Budovinszky, Kovács G., Frizoni – Szalai T. (Tóth P., a szünetben) – Simonfalvi, Máté P., Grbics, Hajdú N. – D. Pavicsevics (Jasarevic, 85.) Vezetőedző: Preisinger Sándor
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Vadas (Hian, a szünetben), Kovacic, Zámbó – Fenyvesi – Házi (Zmukic, 63.), Böjte, Horváth T. (Horváth Á., 70.), Laczkó – Diallo – Kovacevic. Edző: Barna László
Gólszerző: D. Pavicsevics (1–0) a 22., Tóth P. (2–0) az 54. percben
Preisinger Sándor: – Örülök a győzelemnek, sok helyzetünk közül berúgtunk kettőt. Remélem, ez egy pozitív menetelés kezdetét jelenti.
Barna László: – Akaratgyenge játékunknak csak vereség lehetett a vége. A hazaiak mindenben felülmúltak bennünket.
PAKSI FC II–CSÁKVÁRI TK 3–0 (2–0)
Paks, 100 néző. Vezette: Gaál Gy. (Vámos T., Mohos M.)
PAKS II: Pokorni – Zsók, Eppel, Lakatos G., Csehi T. (Czinger, a szünetben) – Budai D., Kesztyűs (Blatt, a szünetben), Galambos, Pintér N. (Szalontai, 80.) – Heffler N., Feil. Edző: Lengyel Ferenc
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó (Junior, a szünetben), Burucz, Béres Z. (Molnár Cs., 57.) – Domján, Burányi (Sötét, 79.), Rigó – Vinícius, Hajdú S. – Folmer. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Feil (1–0) a 18., Pintér N. (2–0) a 37., Zsók (3–0) a 88. percben
Kiállítva: Heffler N. (második sárga után) a 45., Vinícius (buktatta Feilt) a 89. percben
Lengyel Ferenc: – A Baja elleni vereség és a múlt heti terror megtette hatását, a csapat egységesen, taktikusan játszott, és megérdemelten nyert.
Bognár György: – Tudomásul kéne venni, hogy bizonyos szint felett ez a férfiak sportja.
GYIRMÓT FC GYŐR–SOPRONI VSE 3–0 (2–0)
Győr-Gyirmót, 800 néző. Vezette: Farkas Á. (Kiss I B., Kovács II G.)
GYIRMÓT: Holczer – Regedei, Csizmadia, Balog Z., Gévay (Erős G., 65.) – Molnár B. – Cseri T., Oross (Tóth N., a szünetben), Lázár P., Illés Gy. – Laki B. (Horváth R., 74.) Vezetőedző: Csank János
SOPRON: Sásdi – Fazakas, Bognár Zs., Seper, Pintér A. – Deme (Gyánó, 69.), Csikós, Horváth A. (Balázs R., 56.), Farkas J. (Baranyai N., 30.) – Gaál B., Varga G. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Laki B. (1–0) a 7., Cseri T. (2–0) a 26., Horváth R. (3–0) a 89. percben
Kiállítva: Seper (Laki Balázs megrúgásáért) a 13. percben
Csank János: – Végre vezettünk, ami megnyugtatta a csapatot. A kiállítás után könnyebb mérkőzést játszottunk.
Soós Imre: – A korai kiállítás eldöntötte a mérkőzést, utána csak az eredmény volt kérdéses. Köszönjük azon szurkolóink buzdítását, akik elkísértek minket a megyei rangadóra.

Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"