NB II, Nyugat: 11 sárga, 2 piros lap a ZTE-SZTK meccsen

2012.09.08. 20:40
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a 4. fordulóban a Zalaegerszeg otthon 2–1-re legyőzte a Szigetszentmiklóst, míg a Gyirmót gól nélküli döntetlent ért el a Kaposvár II pályáján.

A ZTE–SZTK összecsapás elég paprikásra sikeredett: összesen tizenegy sárga és két piros lap került be a jegyzőkönyvbe. A hajrában Darko Pavicsevics elkövette azt a bravúrt, hogy a sorsdöntő tizenegyes előtt kijelölt rúgóként a kapus ellökéséért kapott egy sárgát – ez már a második volt neki, így a kiállítás sorsára jutott, és Szalai Tamásnak kellett elvégeznie a büntetőt. Sikerrel tette, így a zalaiak győzelemmel zárták a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 4. FORDULÓ
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0
Kaposvár, 150 néző. V: Gyarmati II T. (Iványi I., Becséri G.)
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Fenyvesi,Vadas, Major, Jánvári – Földes,Kovács O., Böjte (Kirchner, 85.), Laczkó (Horváth Á., 77.) – Diallo, Katona (Kovacic, 66.). Edző: Barna László
GYIRMÓT: Holczer – Csizmadia, Kardos N., Molnár B. (Ferenczi, a szünetben), Balog Z. – Cseri, Regedei, Gévay, Illés Gy. – Oross (Laki, a szünetben), Magasföldi (Lázár, 75.). Vezetőedző: Csank János
Kiállítva: Gévay (második sárga lap után) a 74. percben
Barna László: – Tudtuk, hogy jó ellenféllel kerülünk szembe, nagy jó játékosállománnyal rendelkezik, és mesteredző ül a kispadján. Felkészültünk, hogy játéktudásban talán többek lesznek, mint mi, de a játékosaim odatették magukat. A végén egy kicsit csalódott voltam az eredmény miatt, mert egy kicsit akaratosabb támadójátékkal akár nyerhettünk volna. Szinte minden mérkőzésen van egy kis hiányérzetem, de úgy érzem, hogy nem lehetek elégedetlen. Sok játékosomnak még szoknia kell a másodosztály színvonalát, mérkőzésről mérkőzésre fejlődünk.
Csank János: – Játékról nem lehet beszélni nálunk, a szezon eddig leggyengébb teljesítményét nyújtotta a csapat. Ennél még edzőmeccseken is jobbak voltunk. Arra volt jó a mérkőzés, hogy kezd kialakulni a fejemben a játékosok posztja. Láttam a Kaposvár II Győr II elleni mérkőzését, hazai környezetben teljesen mást játszott. Örülhetünk az egy pontnak ezen az amúgy döntetlenszagú mérkőzésen.
ZALAEGERSZEG–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–1 (1–0)
Zalaegerszeg, 2032 néző. Vezette: Radványi (Lémon, Kóbor)
ZTE: Vlaszák – Mavolo, Szalai T., Simonfalvi, Hajdú N., – Horváth L. (Krajczár, 66.) – Jasarevic (Babati, 60.), Máté P., Grbic, Frizoni, (Juhász D., 92.) – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZIGETSZENTMIKLÓS: Dénes – Basztovanov, Szamosi, Szamosszegi, Deutsch, – Hullám, Besztercei (Zsivóczky N., a szünetben) – Lannert, Fleith, Bali (Kiss K., a szünetben) – Márkus (Urbán G., 67.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Simonfalvi (1–0) a 14., Márkus (1–1) az 58., Szalai T. (11-esből, 2–1) a 87. percben
Kiállítva: Szamosszegi (második sárga lap után) az 51., Pavicsevics (második sárga lap után) a 86. percben
Preisinger Sándor: – Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz szülés lesz az első győzelmünk… Kulturáltan játszó csapatot győztünk le. Voltak problémáink a játékvezetéssel is, de emberelőnyös helyzetben az is kiderült, hogy néhány embernek akadnak taktikai hiányosságai.
Horváth Ferenc: – Nehéz mit mondani. Azt gondolom, ezt a találkozót nem a játékosok döntötték el. A két együttes egálban volt, a ZTE légiósai azért az átlagnál képzettebbek. Emberhátrányos helyzetben futballoztunk jobban.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
PUSKÁS AKADÉMIA–MVM PAKS II 2–1 (2–0)
Felcsút, 300 néző. Vezette: Kulcsár K. (Kepe, Király K.)
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Vaszicsku (Gajdos, 67.) Aposztolopulosz, Fabio – Polonkai, Tóth B. (Papp Sz., 76.), Szakály D. – Balog G. (Soós, 63.) Zsolnai, Baracskai. Vezetőedző: Benczés Miklós
PAKS II: Pokorni – Galambos (Czinger, a szünetben), Berkó, Lakatos G., Blatt – Cziráki, Budai D. (Bata, 68.), Mészáros I., Heffler N. – Bartha – Feil. Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Baracskai (1–0) a 2., Zsolnai (2–0) a 35., Feil (2–1) a 88. percben
Benczés Miklós: – Sok kényszerű változtatás történt az alapcsapaton, és ez meghatározta a támadójátékunkat. Ellenfelünk szervezetten játszott, viszont a második félidőben, ha nem hagyjuk ki a helyzeteinket, akkor nem lett volna olyan izgalmas a vége.
Lengyel Ferenc: – Az első félidőben megtettünk mindent, hogy az ellenfél nyerjen, a másodikban pedig azért, hogy mi, igaz meg is érdemeltük volna.
BAJAI LSE–KOZÁRMISLENY 0–2 (0–1)
Baja, 200 néző. Vezette: Lovas (Szpisják, Kormányos II G.)
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Deszpotovics, Szénási – Szabó Sz. (Dudu, 55.), Kazi – Balázs D. (Szentgyörgyi, 55.), Nagy E., Illés D. (Urlauber, 57.) – Szöllősi T. Edző: Goretich Krisztián
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Nagy J., Gadó, Tányéros Á. (Romic, 75), Kiss M. – Szabó B., Kovács T. (Városi, 55.) – Bjelanovic, Boda (Karacs, 61.), Zsdrál – Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Boda (0–1) a 32., Koller K. (11-esből, 0–2) az 59. percben
Kiállítva: Tulipán (Boda József buktatásáért) az 57. percben
Goretich Krisztián: – Helyzeteink voltak, magunkat vertük meg. Amíg nem növünk fel a feladathoz, nehéz lesz boldoggá tenni szurkolóinkat.
Márton Gábor: – Felemás érzéseim vannak, örülök a győzelemnek, de a teljesítmény siralmas volt. Az egész mérkőzés nem tetszett, főleg tíz ember ellen kellett volna jobban futballozni.
CSÁKVÁRI TK–FC TATABÁNYA 0–1 (0–0)
Csákvár, 700 néző. Vezette: Berger (Szvetnyik, Hima)
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé (Béres Z., 52.) – Hajdú S., Domján A. (Burányi, 68.), Rigó G. – Junior (Molnár V., a szünetben), Vinicius – Folmer. Vezetőedző: Bognár György
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Izing, Böjte, Szekér – Oláh G. – Bakos Sz. (Domokos, 60.), Huszák, Móri T. – Skriba 4 (Frank 87.), Csovics (Weitner, 52.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Huszák (0–1) a 61. percben
Bognár György: – Színvonalában szörnyű mérkőzés volt, mindkét csapat borzasztóan futballozott. Ezért a teljesítményért egy pont is túlzás lenne bármelyik félnek. Egy szerencsés találat döntött, ennél sokkal nyíltabb futballra van szükség.
Csertői Aurél: – A mérkőzést egy nullás vezetésünk után el kellett volna döntenünk. Több helyzetet is kidolgozhattunk volna, a végjátékba azonban rendre hiba csúszott. Ennek ellenére megérdemelten győztünk.
VESZPRÉM FC–FC AJKA 0–0
Veszprém, 1100 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen, Kis Z.)
VESZPRÉM: Kiss M. (Kádár B., 52.) – Nagy Á., Császár, Makrai, Bosnjak – Molnár T. (Nikolin, a szünetben), Molnár Z., Vágó L. (Fomumbod, 76.), Hevesi-Tóth, Honma, Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Kovács Sz., Gunther – Szabó L., Horváth A., Kanta Sz. – Czanik (Szabó P., 76.), Mihalecz P. (Sowunmi, 68.), Major. Vezetőedző: Németh Zoltán
Kiállítva: Nagy Á. (Sowunmi lerántásáért) a 72. percben
Vágó Attila: – Izgalmas mérkőzésen az első félidőben az Ajka, a másodikban mi hagytuk ki a meccslabdát.
Németh Zoltán: – Az első félidőben meg kellett volna nyernünk a mérkőzést, mert a kilencvenharmadik percben majdnem ráfizettünk.