Nyíregyházán szakadt meg a Haladás rossz sorozata

2020.10.04. 16:50
A Haladás egy góllal legyűrte a Nyíregyházát (Fotók: Dodó Ferenc / Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a Haladás Medgyes Zoltán találatával legyőzte a Nyíregyháza Spartacust, amely hazai pályán először szenvedett vereséget.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1 (0–1)
Nyíregyháza,
Városi Stadion, 1200néző. Vezette: Horváth Tibor (Baghy Csaba, Belicza Bence)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Svedjuk, Fodor, Jánvári, Papp M. (Kovácsréti, 57.) – Farkas, Papucsek – Kalocsai, Ötvös (Györgyi, 72.), Hamed – Hornyák (Gyurján, 80.). Vezetőedző: Gálhidi György
HALADÁS: Verpecz – Csilus T., Mocsi, Devecseri – Tóth D., Holdampf, Jancsó (Rácz F., 67.), Németh Milán – Medgyes Z. (Tóth B., 83.), Kiss B., Tóth M. (Szalay, 57.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:
Medgyes Z. (43.)
Kiállítva: Svedjuk (90+3.)
Gálhidi György: – Küzdelmes, párharcerős mérkőzést játszottunk, amelynek első félidejében nem voltunk elég élesek és pörgősek. Meg is ittuk a levét, hiszen kaptunk egy elkerülhető gólt, az ellenfél mozgékony játékosa „megverte” a belső védőinket. Ezenkívül nem is volt több helyzet a mérkőzésen, a két tizenhatos között játszottak a csapatok, a legfőbb problémánk az erőtlen támadójátékunk volt.
Mátyus János: – Köszönöm a szép fogadtatást, a jelek szerint nem felejtettek el a szurkolók Nyíregyházán, én sem őket. Az igazi boldogságom oka azonban az, hogy nyert a Haladás. Nem túl látványos, de annál küzdelmesebb mérkőzésen szereztünk három pontot. Egyik oldalon sem adódott túl sok helyzet, de mi kihasználtunk egyet.

A hazai pályán idáig verhetetlen Nyíregyháza Spartacus a négy bajnoki óta nyeretlen Haladás ellen próbálta meg folytatni a jó sorozatát.

A korábbi Szpari-tréner, Mátyus János irányította szombathelyiek határozott játékkal kezdtek, a kezdeményező futballjuk azonban sokáig csak ígéretes támadásokban merült ki. Idővel a hazaiak is felocsúdtak, ám riválisukhoz hasonlóan ők sem tudták megdolgoztatni az ellenfél kapusát. A 43. percben aztán a hazai kapu hálója rezdült: a rendkívül mozgékony, első perctől kezdve nagyon aktív Medgyes Zoltán a tizenhatoson belül megforgatta Svedjuk Alexet, majd 12 méterről, kissé balról a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–1).

A második félidőt is a Haladás kezdte veszélyesebben, majd az 57. percben beállt a Spartacusba Kovácsréti Márk, a Kisvárda Master Good futballistája, aki a két klub között kötött kooperációs szerződés értelmében pályára léphet az NB II-ben. A 20 éves játékos új színt hozott a hazaiak játékába, jó passzokkal vétette észre magát, és többször is csak szabálytalanul tudták megállítani, de lendülete csak percekre ragadt át a többiekre, igazán nagy gólszerzési lehetősége a továbbiakban sem volt a Nyíregyházának, Verpecz Istvánnak csupán egy távoli, Farkas Aurél-bombát kellett védenie.

A Haladásnak az utolsó húsz percben már nem volt sürgős, míg a Spartacus leginkább átlövésekkel próbálkozott. A nyíregyháziak a második félidőben tettek az egyenlítésért, ettől függetlenül nem lehet érdemtelennek nevezni a vendégek győzelmét.

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés, 1–0-ra győzött a Haladás.

93. perc: talán még egy perc sem telt el az előző sárga lap óta, Svedjuk összeakaszkodott Rácz Ferenccel. Mindketten sárgát kaptak, előbbit így kiállította a játékvezető.

92. perc: Svedjuk szabálytalankodott. Sárgát kapott érte.

Három perc a ráadás.

87. perc: a Haladásnak már nem sürgős, a Spartacus többet birtokolja a labdát és átlövésekkel próbálkozik.

A Spartacus az egy meccsel kevesebbet játszott Gyirmóttal holtversenyben a legkevesebb gólt kapta a forduló előtt (7). Ezzel szemben viszont elöl sem potyognak a gólok, a 10 szerzett találat négyes holtversenyben a 12. legtöbb.

83. perc: A mérkőzés utolsó cseréjeként Tóth Barna érkezett a gólszerző Medgyes Zoltán helyére.

80. perc: lejött Hornyák Marcell, Gyurján Bence állt be helyette.

79. perc: egy hazai szöglet után a mezőnybe kipattant labdára Farkas csapott le, aki lendületből érkezve 35 méterről bombázott. A középpályás erős lövése középre érkezett, így Verpecz védeni tudott.

A Haladás számos exszparistát foglalkoztat: Predrag Bosnjak, Farkas Balázs, Holdampf Gergő, Csilus Tamás és Tóth Barna is a klub futballistája, igaz, közülük Bosnjak sárga lapos eltiltását tölti és Farkas sem bevethető. A Szpariban is van korábbi vasi játékos, mégpedig Jánvári Gábor és Gyurján Bence.

72. perc: újabb csere, Györgyi váltotta Ötvöst.

67. perc: Jancsó helyett Rácz érkezett.

66. perc: Devecseri rátartott Kovácsréti lábára. Ez is sárga.

64. perc: Hornyákot buktatták a tizenhatos előterében, a szabadrúgást Ötvös fölé lőtte. Ebben több lehetett volna.

61. perc: Kiss Bence buktatta Kovácsréti Márkot. Sárga lap.

58. perc: Ötvös középen elindított mélységi passzára Hornyák érkezett, aki szorongatott helyzetből estében lőtt. Védőjéről szögletre pattant labda, ami újabb veszélyt jelentett a vendégkapura, de résen volt a szombathelyi védelem.

57. perc: cserélnek a csapatok. A Spartacusba beállt a Kisvárda futballistája, Kovácsréti Márk, aki Papp Mátét váltotta. A vendégeknél Szalay Szabolcs Tóth Milán helyett érkezett.

52. perc: a második játékrészt is a Haladás kezdte veszélyesebben, ezúttal egy kapu elé ívelt szabadrúgást kellett tisztáznia a hazai védőknek.

50. perc: Fodor Ferenc sárga lapot érően buktatta a nagy lendülettel meginduló Tóth Milánt.

Csere egyik csapatban sem volt.

Elkezdődött a második félidő!

Yasin Hamedék (labdával) hátrányban kezdték a második félidőt

Az első félidő többnyire kiegyenlített játékot hozott, de a Haladás több helyzetet dolgozott ki, így nem lehet azt mondani, hogy érdemtelenül vezet.

Véget ért az első félidő!

43. perc: GÓL! Medgyes a tizenhatoson belül megforgatta Svedjukot, majd 12 méterről, kissé balról a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0–1

38. perc: Kiss Bence kapu elé ívelt szabadrúgása lábról lábra pattant a tizenhatoson belül, végül tisztáztak a hazaiak.

35. perc: Ötvös 18 méterről megjátszotta a bal oldalt érkező Hamedet, aki lekészített középre Hornyáknak. Csak épp Hornyák nem oda érkezett. Ígéretes helyzet volt.

33. perc: Medgyesüresen fejelhetett, de labda magas volt, a támadó nem tudott a kapu irányába bólintani.

30. perc: Németh Miláné a meccs első sárga lapja.

29. perc: Kalocsai jobb oldali beadása Hornyákot kereste, a csatár nem fért hozzá a labdához.

28. perc: Kiss Bence három védőt cselezett ki a tizenhatoson belül, majd elesett. A síp néma maradt.

A két csapat az előző idényben egyszer találkozott egymással, az október 27-i, szombathelyi meccset a Szpari nyerte 31-re. A vendégeknél Hornyák Marcell duplázott, és Kártik Bálint is betalált, a hazaiak gólját Holdampf Gergő szerezte.

19. perc: Hamedet könyökölte le egy védő a tizenhatos előterében, az ígéretes helyről elvégzett szabadrúgást Papp végezte el, de próbálkozása a sorfalról szögletre pattant.

Kooperációs szerződést kötött a Nyíregyháza Spartacus és a Kisvárda Master Good – írja a nyíregyházi klubhivatalos honlapja–, ennek értelmében a Kisvárda fiatal, magyar játékosai szerepelhetnek a Szpariban is. Kovácsréti Márk ott is van a hazai kispadon.

12. perc: az első öt-hat perc egyértelműen a Haladásé volt, azóta kiegyenlítettebb a játék.

A Spartacus hazai pályán még veretlen, három győzelem mellett egy döntetlent jegyzett. A Haladás idegenbeli mérlege egy győzelem, két döntetlen, két vereség.

6. perc: Medgyes jól cselezett a 16-oson belül, lövése egy védőről az alapvonalon túlra pattant. Egymás után két szögletet végzett el a vendéggárda, a második után megint Medgyes próbálkozott, de közeli lövését Farkas blokkolta arccal.

6. perc: Fadgyas csapott le egy indításra, de rosszul tisztázott, a labdát szerző Jancsó 35-40 méterről nem tudta bevenni az üres kaput.

3. perc: Németh Milán balról, éles szögből eleresztett lövését Fadgyas fogta.

Nagyjából ezer szurkoló, köztük egy tucatnyi szombathelyi látogatott ki a mérkőzésre.

Útjára indult a labda.

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

A Spartacus a Haladás ellen igyekszik megőrizni hazai veretlenségét (Fotó: Dodó Ferenc / Kelet-Magyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Kiderül, hogy mire megy a Gálhidi György irányította Nyíregyháza az ellen a Haladás ellen, amelynek a korábbi nyíregyházi tréner, Mátyus János a vezetőedzője.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat közül a Nyíregyháza Spartacus várhatja jobb előjelekkel a mérkőzést, hiszen Gálhidi György csapata az előző két bajnokiját megnyerte. Ezek közül a múlt heti, Szentlőrinc elleni lehetett igazán lélekemelő a Szparinak, amely a 83. és a 92. percben szerzett góllal fordított és szerezte meg a három pontot, és a harmadik helyről várhatja a folytatást.

Az igen ingadozóan teljesítő, 3 győzelemmel, 4 döntetlennel és 3 vereséggel 11. helyen álló Haladás épp rossz szériában van: négy bajnoki óta nyeretlen a csapat, az előző két mérkőzését elveszítette, legutóbb a Dorogtól kapott ki hazai pályán.

Úgy vélem, elég alaposan feltérképeztük a szombathelyieket – mondta el aKelet-MagyarországnakGálhidi György, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője. – Videón néztük a meccseiket, illetve ifjabb Sándor István játékosmegfigyelőnk személyesen volt ott egy találkozójukon, amelyről hasznos információkat osztott meg velünk. Jó csapat, jó játékosokkal.

Az utóbbi hetekben az edzéseken jól mennek a fiúk, sajnos ez a bajnokikon nem mindig köszönt vissza. Remélem, most így lesz, és az eredményes játék jó focival párosul. A labdabirtoklásban kell előrelépni, miként a támadójáték hatékonyságában. Bízom benne, hogy vasárnap így lesz, és győzelemmel örvendeztetjük meg lelkes szurkolóinkat tette hozzá a tréner.

A másik kispadon különleges mérkőzésre számít Mátyus János, aki 2014 és 2016 között dolgozott Nyíregyházán. A szakember a pályán benntartotta a Spartacust az NB I-ben, ám a klubot kizárták az NB III-ba, amelyet a tréner irányításával megnyert az együttes. Az edző majdnem napra pontosan két évvel a kinevezése után távozott az akkor az NB II nyolcadik helyén álló Szparitól.

Meglehetősen rapszodikusan szerepelünk, ugyan meccseink zömén jól futballoztunk, de erre senki sem kíváncsi, az a lényeg, hogy a Haladás eredményes legyen – nyilatkozott aVas NépénekMátyus János, a Haladás vezetőedzője. – Éppen ezért a vasárnapi meccsen picit másfajta futballt játszunk majd, mint eddig – és legalább egy pontot akarunk szerezni. A Nyíregyháza kemény ellenfél lesz, a bajnokság egyik legerősebb csapata. Sokan azt mondják, hogy a volt csapataik elleni meccs ugyanolyan, mint a többi. Én nem, mindig más érzéssel készülök egy olyan együttes ellen, amelyben futballoztam vagy edzősködtem. Anno szép éveket töltöttem el a Nyírségben is, jól ismerem a klubot, a várost, így számomra ez egy különleges meccs lesz. De nem ez a fő motivációm, hanem az, hogy a Haladást győzelemre vezessem.