Cseri meglepte a Nyíregyházát, még nem juthat fel a Szpari

2014.04.25. 15:28
A labdarúgó NB II 25. fordulójának pénteki mérkőzésén a Nyíregyháza hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Gyirmóttal.

A találkozó előtt a Nyíregyháza 12 ponttal előzte meg a harmadik (már nem feljutó) helyen álló Siófokot, egy győzelemmel és a Balaton-partiak vereségével, a különbség öt fordulóval a vége előtt 15 pontra nőhetett volna, és így már a héten feljuthatott volna a Szpari.

Az NB I-es tagságért küzdő hazaiak ennek ellenére álmosan kezdtek, és az első 15 percben kis híján hátrányba is kerülhetek. A 8. percben Sós éles szögből leadott löketét fogta Balogh, majd pár perccel később Magasföldi távoli, lapos bombájánál kellett nyújtóznia a nyíregyházi kapusnak.

A kilátástalanul futballozó hazaiak aztán a 27. percben csak begyötörték az első góljukat. Bajzát vette át a labdát a tizenegyespontnál, majd tette le sarokkal Pákolicznak, aki kapásból lőtt, a vendégek megbotló védőjéről, Farkas Márkról csorgott be végül a kapuba a labda. 1–0

Az öngól után magára találta a Szpari, és Bajzát vezetésével sorra dolgozta ki a helyzeteket a hazai csapat, a következő gólt mégis a Gyirmót szerezte. Cseri Tamás maradt üresen Papp jobb oldali beadása után a tizenhatos bal szélén, és 9 méterről, felugrás nélkül a bal alsóba bólintott. 1–1

A szünet előtti egyenlítés láthatóan meglepte a Nyíregyházát, ráadásul kevesebb mint egy perccel később újra be tudott találni a letámadó Gyirmót. Cseri vette át lazán a labdát a tizenegyespontnál, majd egy gyönyörű csellel elküldte védőjét, és Balogh mellett ballal a kapuba passzolt. 1–2

A fordulás után újra felpörgött a Szpari, amely rögtön ki is egyenlíthetett volna, Bajzát bombája azonban csak a keresztlécet súrolta.

Küzdött a Nyíregyháza ezt követően is, és az utolsó pillanatban ki is egyenlítettek a hazaiak: bal oldali szöglet után Gengeliczki Gergő jött előre, és csúsztatott a kapuba hat méterről a rosszul helyezkedő Somogyi mellett. 2–2

Az ötperces ráadásban újabb gól már nem született, így maradt a 2–2, és ezzel eldőlt, hogy ezen a héten még nem jut fel a Szpari.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
Nyíregyháza–Gyirmót FC Győr 2–2

Nyíregyháza.Vezeti:Lovas
Nyíregyháza:Balogh J. – Polényi, Jánvári, Gengeliczki, Törtei – Csordás Sz. (Szilágyi, 90.), Paku (Sándor I., 66.), Huszák, Kákonyi (Kis R., 72.), Pákolicz – Bajzát.Vezetőedző:Lucsánszky Tamás
Gyirmót:Somogyi Cs. – Hajba,Balog Z., Lázár P., Farkas Márk – Madarász, Papp K. – Sós (Andorka, 60.), Magasföldi (Graszl K, 86.),Cseri (Farkas Máté, 73.) – Oross.Vezetőedző:Sisa Tibor
Gólszerzők:Farkas Márk (27. – öngól), Gengeliczki (93.) , ill. Cseri (44., 45.)

LUCSÁNSZKY TAMÁS:
„A mérkőzés elején nem a megbeszéltek szerint játszottunk, és ekkor egyértelműen úgy nézett ki, nem győztesen kerülünk ki az összecsapásból. Vezetésünk után azonban nálunk volt a lélektani előny, de a végén már a döntetlennek is örülnünk kellett.”
SISA TIBOR: „Jó mérkőzést láthatott a közönség. A helyzetek alapján nyerhettünk volna, ám a végére több játékosom is megsérült. Dicséret illeti minden egyes játékosomat, aki pályára lépett, mert mindent megtettek a győzelemért, sajnálom, hogy ez végül nem sikerült.”

16. FC Tatabánya24451520–52–3217

95. perc: VÉGE!

93. perc: EGYENLÍT A NYÍREGYHÁZA! Egy bal oldali szöglet utánGengeliczki Gergő jött előre, és csúsztatott a kapuba hat méterről a rosszul helyezkedő Somogyi mellett. 2–2

90. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Csordás helyére Szilágyi jött az utolsó percben.

88. perc: Két percük maradt a hazaiaknak, hogy legalább ikszre mentsék a meccset.

86. perc: Csere, Magasföldi helyén Graszl Károly.

85. perc: Somogyi is kap egy lapot, természetesen időhúzás miatt.

83. perc: Lengyel Daniel még pályára sem lépett, de máris besárgult, egy labda bedobásával próbálta húzni az időt a gyirmóti cserejátékos.

82. perc: Somogyi öklözése után Sándor elé pattant, a frissen beállt támadó azonnal lőtt ballal, de csak a kapufát találta el!

81. perc: Minden gyirmóti a saját térfelén, beszorultak a vendégek.

78. perc: Bajzát nézelődött, majd tekert kapura a tizenhatos sarkából, megint egy berobbanó gyirmóti védő hárította a löketet.

75. perc: Sándor tolta el a bal szélen a labda, Hajba csúszott be keményen, elkésve, sárgát ért.

73. perc: A gyirmótiak legjobbja, Cseri elhagyja a pályát sérülés miatt, Farkas Máté váltja a támadót.

73. perc: Nincs könnyű helyzetben a Szpari, már most húzza az időt a vendég együttes.

72. perc: Csere a hazaiaknál, Kákonyi helyén Kis Róbert.

71. perc: Sándor félpályás emelése után Huszák bólintott 15 méterről, a labda elpattogott a jobb kapufa mellett.

68. perc: Bajzát a sokadik szabálytalansága után megkapta első sárga lapját.

66. perc: Csere a hazaiaknál, Paku le, Sándor István be.

65. perc: Teljes tanácstalanság jellemzi most a Nyíregyháza támadójátékát, hátul pattog a labda.

64. perc:Magasföldi maradt nagyon üresen a tizenhatos vonalán, csavart is a támadó, jó fél métert tévesztett.

61. perc: Andorka bemutatkozott, a Gyirmót támadója közelről fejelt, Baloghnak kellett repülnie.

60. perc: A meccs első cseréje,Andorka érkezett Sós Márkó helyére.

59. perc: Bajban most a Gyirmót, sorra jönnek a nyíregyházi támadások.

57. perc: MI MARADT KI MEGINT! Sós bombáját és Cseri közeli fejesét is megfogta Balogh pár másodperc alatt.

55. perc: Bajzát mellett repült nagyot Madarász, szólt a síp is, lap most nincs, de a Gyirmót jöhet.

54. perc: Magasföldi tekert kapura, a kapufán csattant ez a löket is!

53. perc: Szabadrúgás jó helyről, most a másik oldalon. Törtei vágta fel 19 méterre a kapujától Sóst.

51. perc: Hajba vetődött bele a löketbe, de a labda marad a hazaiaknál.

50. perc: Egy kezezés után 17 méterről jöhet szabadrúgással a Szpari!

49. perc:KAPUFA! Lázár Patrik emelkedett magasra, és csúsztatott a kapufára!

48. perc: A „harcoljatok” rigmusra felpörgött a Szpari, Bajzát lőtt most kapásból, 12 méterről a kapu fölé pár centivel. Talán Somogyi ujjheggyel még bele is kapott a labdába.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész, csere nem volt a szünetben!

45. perc: Vége az első félidőnek! Az állás 1–2, maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk!

45. perc: ÉS MÁR VEZET A GYIRMÓT! Cseri vette át lazán a labdát a tizenegyespontnál, majd egy gyönyörű csellel elküldte védőjét, és Balogh mellett a kapuba passzolt. 1–2

44. perc: EGYENLŐ! Cseri Tamás maradt üresen egy jobb oldali beadás után a tizenhatoson bal szélén, és 9 méterről, felugrás nélkül a bal alsóba bólintott. 1–1

43. perc: Paku szöglete után egy visszafejelt labda, érkező azonban sehol, Somogyi fekhetett a labdára.

41. perc: Oross küldte kapura a labdát bátran, 30 méterről, Balogh már a lövés pillanatában a kirúgásra készült.

39. perc: Bajzát megint! Szépen ment el a jobb szélen a csatár, majd külsővel próbálta becsavarni a labdát a hosszú felsőbe, nem sokon múlt, nagy gól lehetett volna.

36. perc: Gyönyörű nyíregyházi összjáték után Magasföldi unta meg a passzolgatást, és lépett oda keményen Pákolicznak, sárgát ért a „szerelése”.

33. perc: Bajzát húzogatott a tizenhatos vonalán, majd pöccintette ki Pákolicz elé a labdát, a támadó kapásból lőtt, jó két méterrel a kapu mellé.

31. perc: A semmiből jött gól után átvette a meccs irányítását a Nyíregyháza, kicsit szétesett a Gyirmót.

27. perc: VEZET A NYÍREGYHÁZA! Bajzát vette át a labdát a tizenegyespontnál, majd tette le sarokkal Pákolicznak, aki kapásból lőtt, a berobbanó Farkas Márkról pattant be végül a kapuba a labda. Öngóllal vezet a Szpari! 1–0

27. perc:Pákolicz bonyolította túl, a támadó lőhetett is volna a tizenhatos sarkából, ehelyett azonban a passzt választotta, hiba volt.

25. perc: És jött az újabb helyzet! Madarász beadása után a becsúszó Magasföldi pöckölt a bal kapufa mellé egy hajszállal.

24. perc: Oross húzott meg egy szép cselt a középpályán majd indított a jobbon, Madarász lemaradt a passzról.

23. perc: Megint egy gyirmóti löket, Oross fordult kapura, majd találta telibeJánvári lábát.

21. perc: Nem erre számítottak a hazai drukkerek vélhetően, szenved egyelőre a Nyíregyháza a letámadó Gyirmót ellen.

18. perc: Megint egy hatalmas védelmi hiba a Szparinál! Most Madarász maradt szemben üresen a kapuval, és gurított, csak centiket tévesztett a hazaiak középpályása.

16. perc: MI MARADT KI! Cseri húzott el megint a balon, majd passzolt középre, bent Magasföldi érkezett, és pörgetett a kapu mellé az ötös sarkáról!

15. perc: Huszák tekert kapura szabadrúgásból, sokat nem is tévesztett, de Somogyinak nem kellett mozdulnia.

14. perc: A sárga most pihen Lovas zsebében, Hajba vágta fel 25 méterre a vendégek kapujától Pákoliczot.

13. perc: A tabella negyedik helyén álló Gyirmót kimondottan jól futballozik, egyelőre a vendégek a veszélyesebbek.

12. perc: Farkas gondolt egy merészet, és lőtt jó 22-ről, Balogh pulzusa nem emelkedett, méterekkel mellé.

10. perc:Farkas szerelt ügyesen a vonal mellett, majd emelte Oross elé a labdát, a támadó azonban lesen volt, ezzel pedig el is halt az akció.

8. perc: HOPPÁ!Közben egy gyors Gyirmót-kontra, Sós indult meg a jobb szélen, majd lőtt éles szögből, Baloghnak kellett kitenyerelnie a labdát.

6. perc: Huszák a tizenegyes helyett kapott egy sárga lapot egy elkésett becsúszás után.

6. perc: Lovasnál reklamálnak a hazaiak egy Huszák elleni apró szabálytalanság után, de a játékvezető nem ad tizenegyest, pörög tovább a meccs.

5. perc:
Törteiment el két védő mellett egy zseniális csellel, majd emelt középre, bent Bajzát érkezett és bombázott, de már nem találta el jól a labdát.

4. perc: Cseri eladott labdája utánKákonyi lépett volna ki középen, megint Somogyinak kellett magához ölelnie a labdát.

2. perc:
Rögtön egy nyíregyházi felívelés, Somogyinak kellett kirobbannia a kapujából.

1. perc: Megkezdődött a találkozó, a Szpari indította útjára a labdát!

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NYÍREGYHÁZA–GYIRMÓT NB II-ES BAJNOKI ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!