NB II: Nyilasi gólt lőtt, a Fradi nyert Újpesten

2012.11.09. 15:23
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 13. fordulójában a Ferencváros II 2–1-re legyőzte az Újpest FC B-t. A zöld-fehérek Nyilasi Bálint és Gárdos András góljával már 2–0-ra is vezettek, majd a lila-fehérek Rubus Tamás találatával az utolsó percben szépítettek. A korábbi ferencvárosi legenda, Nyilasi Tibor fiának ez volt a szezonbeli harmadik találata a másodosztályban.
Az ujpestfc.hu tudósítása szerint a ferencvárosiak a 17. percben egy jobb oldali Gárdos-beadást követő lapos Nyilasi-lövéssel szerezték meg a vezetést (0–1), amelyet a találkozó hajrájához érve a gólpasszos duplázott meg: megelőzte Rubust, lövésébe pedig Floszmann már csak beleérni tudott (0–2).

Az újpestiek a 90. percben még szépítettek: Barczi cselezett ki két védőt, majd középre lőtt labdáját az üresen érkező Rubus terelte a kapuba, újabb gólt azonban nem tudtak szerezni, így a zöld-fehérek végül 2–1-re diadalmaskodtak.

LABDARÚGÓ NB II
ÚJPEST FC B–FERENCVÁROS II 1–2 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Király K., Szeles)
ÚJPEST B: Floszmann – Szokol, Litauszki, Rubus, Nagy J. – Eninful, Banai B. – Horváth R. (Magos, 48.), Barczi, Kovács D. (Toricska, 71.) – Szabó B. (Dombai V., 57.). Edző: Víg Péter
FERENCVÁROS II: Kunsági – Simita, Batik, Busai A., Birtalan J. – Grúz, Vass M. (Peszmeg, 71.) – Gárdos, Nyilasi B. (Nehéz, 76.), Holman (Kleizer, 87.) – Beliczky. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Nyilasi B. (0–1) a 16., Gárdos (0–2) a 85., Rubus (1–2) a 92. percben
Víg Péter: – Az első félidőben ritmustalanul, ötlettelenül játszottunk, és a szünet után is csak felvillanásaink voltak. Bízom benne, hogy a gyenge teljesítményt több játékosomnál csak a mérkőzés hiány okozta.

16. Kazincbarcikai SC 12 3 2 7 14–21 –7 11
*Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban részt vevő NB I-es sportszervezetek tartalékegyüttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.