NB II: nyert a Balmaz ellen, így már biztosan 3. a Gyirmót

2014.05.27. 20:09
A Gyirmót Beliczky Gergő duplájával 2–1-re nyert a Balmazújváros vendégeként a labdarúgó NB II 29. fordulójának keddi mérkőzésén, és győzelmével már biztosan a harmadik helyen végez a másodosztályú bajnokságban.

A vendégek a 20. percben szereztek vezetést, amikor Beliczky egy kipattanó labdát lőtt a hálóba. A második játékrész első negyedórájának végén Németh Ádám egyenlített, ám a hajrában a helyzeteivel jobban sáfárkodó Gyirmót kiharcolta a győzelmet. A csereként beálló Andorka Péter jobb oldali beadására ismét Beliczky érkezett, és góljával 2–1-re nyert Sisa Tibor csapata.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROS–GYIRMÓT FC-GYŐR 1–2
(0–1)
Balmazújváros, 500 néző. Vezette: Iványi Zoltán (Medovarszki János, Buzás Balázs)
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Bokros (Nagy R., 72.), Bakos, Papp F., Németh Á. – Vachtler, Szőllősi F., Kónya, Müller (Oláh G., 79.), Demjén – Belényesi (Vólent, 75.).
GYIRMÓT: Somogyi – Hajba, Lázár P., Balog Z., Farkas M. – Beliczky, Madarász (Graszl, 56.,), Cseri T. (Kovács D., 70.), Sós, Papp K. – Oross (Andorka, 81.).
Gólszerző: Beliczky (0–1) a 20., Németh Á. (1–1) a 60., Beliczky (1–2) a 82. percben
Pajkos János, a Balmazújváros vezetőedzője:
– Gratulálok a csapatnak, kitűnően játszottunk, nem érdemeltünk vereséget. Ilyen kegyetlen a futball, mivel a helyzeteink kimaradtak, ezért nem lehetett más, mint vereség.
Sisa Tibor, a Gyirmót vezetőedzője: – Mi egy új koncepció alapján új csapatot építettünk, amely az utolsó pillanatig dobogóesélyes volt, nagy eredménynek tartom, és gratulálok a fiúknak a harmadik hely megszerzéséhez.

1. Nyíregyháza Spartacus 29 19 6 4 56–23 +33 63
2. Dunaújváros PASE 29 18 5 6 47–25 +22 59
3. Gyirmót FC Győr 29 16 6 7 56–33 +23 54
4. Vasas 29 15 4 10 53–41 +12 49
5. Siófok 29 12 10 7 40–36 +4 46
6. Békéscsaba Előre 29 12 7 10 50–40 +10 43
7. FC Ajka 29 12 7 10 44–38 +6 43
8. Zalaegerszegi TE FC 29 9 12 8 42–46 –4 39