NB II: Majoros korai bombagólja után döntetlen Angyalföldön

2012.09.28. 16:58
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában nem bírt egymással a Vasas és a Békéscsaba a 7. forduló péntek délutáni nyitó mérkőzésén.

Nem kellett sokat várni Angyalföldön az első gólra, bár valószínűleg a hazai szurkolók szívesen elkerülték volna ezt a pillanatot. Majoros Árpád a tizenhatos jobb oldalánál éles szögből bombázott Szatmári Zoltán feje fölött a Vasas kapujába. Hatalmas gól volt (0–1)!Majoros Árpád a tizenhatos jobb oldalánál éles szögből bombázott Szatmári Zoltán feje fölött a Vasas kapujába. Hatalmas gól volt (0–1)!

A Vasas nagy erőket mozgatott meg az egyenlítésért, de az első játékrész másik nagy helyzete mégis csabai játékos nevéhez fűződött. Alekszandar Randelovics már csak a hazai kapussal állt szemben, de nem tudta eltolni mellette a labdát, amelyet Szatmári jó ütemben ütött el.

A második félidőben aztán elég volt egy védelmi megingás a csabaiak részéről, hogy odalegyen a féltve őrzött előny. A 64. percben Szilágyi Péter lépett ki teljesen szabadon középen, és bár a kapus még beleért, a labda végül a kapu jobb oldalában kötött ki (1–1).

A változatos meccsen mindkét csapatnak voltak még lehetőségei, de az eredmény már nem változott, a döntetlennel valószínűleg egyik csapatnál sem elégedettek. A Békéscsaba ezzel együtt ideiglenesen feljött a második helyre, míg a Vasas maradt kilencedik.

MAJOROS ÁRPÁD GÓLJA

(A Duna Tv felvétele)

NB II, KELETI CSOPORT
7. FORDULÓ
VASAS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–0)
Illovszky-stadion, 800 néző. Vezette: Szilasi (Huszár, Hima)
VASAS: Szatmári Z. – Polényi (Kovács D., 60.), Lucas, Görgényi, Katona M. – Thiago, Mehmedagic – André (Balogh B., a szünetben), Szilágyi P. (Füredi Á., 80.), Deyvison – Bobo. Vezetőedző: Joaquim Machado Goncalves
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Kiss Z., Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Varga N. (Pozsár, 69.) – Obot, Raducu, Nadaban – Randjelovics (Balázs J., 80.), Majoros (Leucuta, 63.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Majoros (0–1) a 9., Szilágyi P. (1–1) a 63. percben
Joaquim Machado Goncalves: – Az első fél órában jól játszottunk, egy szép góllal mégis az ellenfél szerzett vezetést. Ezután is megnyerhettük volna a mérkőzést, többet tettünk a győzelemért, mint a vendégek, a végén mégis meg kellett elégednünk az egy ponttal.
Dajka László: – Egy szép támadás végén gyorsan megszereztük a vezetést, ezután szervezetten futballoztunk, bár a hazaiaknál volt többet a labda. Sajnos a kontráinkat nem tudtuk góllal befejezni.

1. Mezőkövesd-Zsóry 6 6 14– 6 +8 18
2. Békéscsaba Előre 7 3 3 1 15–11 +4 12
3. Ceglédi VSE 6 3 2 1 15–10 +5 11
4. Nyíregyháza Spartacus 6 3 2 1 7– 5 +2 11
5. Dunakanyar-Vác 6 3 1 2 12–10 +2 10
6. Putnok VSE 6 3 1 2 11–11 0 10
7. Budapest Honvéd II-MFA* 6 3 3 10–11 –1 9
8. Orosháza FC 6 3 3 12–14 –2 9