NB II: Lisztessel a második meccsét is elbukta a Soroksár

2015.04.03. 19:53
A Lisztes Krisztián irányította Soroksár 1–0-s vereséget szenvedett a Sopron otthonában a labdarúgó NB II 22. fordulójának nyitó mérkőzésén. A meccset Erdélyi László döntötte el, aki a hajrában góllal fejezett be egy kontratámadást. A játéknap másik mérkőzésén a meccset emberelőnyben befejező Cegléd idegenben Balog Marcell mesterhármasának köszönhetően 3–2-re nyert a Csákvár ellen.

SOPRON–SOROKSÁR SOPRON–SOROKSÁR

A kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején Eszlátyi István előtt adódott nagy lehetőség a gólszerzésre, ám a Sopron támadója az ötösről nem találta el a kaput. Nem úgy Erdélyi László, aki a 79. percben egy kontratámadás végén eldöntötte a három pont sorsát. A vendégek a hajrában Bobál Dávid kezezése miatt tizenegyest reklamáltak, de a játékvezető sípja néma maradt.

A Soroksáron egyelőre nem segített az edzőváltás, Lisztes Krisztián irányításával a második mérkőzését is elveszítette a fővárosi együttes, amely már nyolc forduló óta nyeretlen.

A középmezőnyhöz tartozó soproniak négymeccses veretlenségi sorozatot számlálnak, sőt ezeken a találkozókon gólt sem kaptak.

CSÁKVÁR–CEGLÉD

Izgalmas és eseménydús mérkőzést hozott a Csákvár és a Cegléd összecsapása. A vendégek Dulló Martin hatalmas hibáját kihasználva Balog Marcell góljával már a harmadik percben megszerezték a vezetést, ám a házigazdák négy perccel később Horváth Roland fejesével egyenlítettek. A gyors gólváltást követően az első félidőben újabb találatot már nem, csak ígéretes helyzeteket láthatott a csákvári közönség.

A szünet után Balog ismét előnyhöz juttatta a Ceglédet – Milinte Árpád kiszolgáltatott volt az esetnél –, ám a hazaiak Molnár Tibor sarkazásával nyolc perccel később válaszoltak, 2–2-re alakítva ezzel a meccs állását.

Az egyenlítő gól után Dullót gólhelyzetben kilépő játékossal szemben elkövetett szabálytalanságért kiállította a játékvezető, és a látogatók ezt megbosszulták, emberelőnyben megnyerték a mérkőzést. A 83. percben kettő az egyben léptek ki a vendégek, Balog pedig értékesítette a százszázalékos gólhelyzetet. A végjátékban a Csákvár mindent megtett az egyenlítés érdekében, de a Cegléd játékosai taktikusan húzták az időt, ami eredményre vezetett.

A Csákvár három meccs után ismét kikapott hazai pályán, míg a Cegléd másodszor nyert idegenben ebben a szezonban.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ
SOPRONI VSE-GYSEV–SOROKSÁR SC 1–0
(0–0)
Sopron, 400
néző. V: Szőts Gergely (Kovács II Gábor, Szalai Balázs)
SOPRON:
Halasi – Fazakas, Sifter, Bobál D., Füredi – Kapacina (Szabó L., 55.), Holdampf, Deme (Erdélyi, a szünetben) – Kovács Á., Horváth P., Eszlátyi (Zamostny, 80.). Vezetőedző: Supka Attila
SOROKSÁR:
Holczer – Vass Zs., Pandur, Farkas A., Góhér – Huszák, Sándor I., Lannert (Balaskó Cs., 84.) – Péter (Szenes, 27.; Simita, 79.), Lovrencsics B., Pál A. Vezetőedző: Lisztes Krisztián
Gólszerző:
Erdélyi (79.)
Supka Attila: –
Sokan hitték, hogy könnyű mérkőzés lesz, de óva intettem minden játékosomat. Az első félidőben nem tudtunk mit kezdeni a jól védekező vendégekkel, a második félidő döntő volt, többet tettünk a sikerért.
Lisztes Krisztián: –
Sokat változott a csapatom a legutóbbi forduló óta, jó teljesítményt nyújtottak a fiúk, betartották az utasításokat. Sajnos a gól előtti akciót nem tudtuk blokkolni, s a jól játszó Sopron a kitűnő helyzetét kihasználta.

Csákvár–Ceglédi VSE 2–3 (1–1)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Takács János (Demeter János, Tőkés Róbert)
CSÁKVÁR: Milinte – Fényes (Wild, 53.), Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Mihály D. (Molnár Cs., 60.), Domján, Bakos, Oldal (Molnár T., a szünetben) – Horváth R., Gajdos. Vezetőedző: Toldi Gábor
CEGLÉD: Tóth Z. – Oláh M., Albert I., Makrai, Farkas I. – Vattai, Pesti – Dóczi (Koós, a szünetben), Balog M., Koncz (Markó, 92.) – Szabó D. (Majoros, 79.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Balog M. (0–1) a 3., Horváth R. (1–1) a 7., Balog M. (1–2) az 55., Molnár T. (2–2) a 62., Balog M. (2–3) a 83. percben
Kiállítva: Dulló (buktatta a gólhelyzetben kiugró Szabó Dávidot) a 65. percben
Toldi Gábor: –
Ehhez nem lehet mit hozzáfűzni, saját magunkat vertük meg.
Szabó István: – Jó mérkőzést játszottunk, s bár sokan leírtak már minket, ismét bebizonyítottuk, idegenben is képesek vagyunk eredményes futballra. Nagyon fontos győzelmet arattunk.

1. Békéscsaba Előre 21 13 3 5 30–21 +9 42
2. Vasas FC 21 13 2 6 40–22 +18 41
3. Gyirmót FC Győr 21 11 8 2 34–18 +16 41
4. Mezőkövesd Zsóry FC 21 10 7 4 40–23 +17 37
5. Szolnoki MÁV FC 21 10 7 4 38–31 +7 37
6. Szeged 2011 21 10 4 7 26–20 +6 34
7. Soproni VSE-GYSEV 22 8 8 6 33–30 +3 32
8. ZTE FC 21 7 8 6 27–28 –1 29