NB II: kiütéssel nyert a Diósgyőr és a Szpari, élen telel a Gyirmót

2010.11.20. 15:21
A gyirmótiak telelnek az élen nyugaton
A labdarúgó NB II 15. fordulójában egyaránt kiütéssel nyert a Keleti csoport két éllovasa, a Nyíregyháza és a Diósgyőr, miközben Nyugaton a Gyirmót telel az élen: bár csak 1–1-et játszott a Budaörssel, jobb gólkülönbségével így is megelőzi a Pécset.

Keleten már korábban eldőlt, hogy a Nyíregyháza zárja az élen az őszi kört, a 15. fordulóban Andorka Péter és Bajzát Péter két-két góljával győzte le a Kazincbarcikát. Szintén kiütéssel nyert a Diósgyőr az Orosháza ellen, 5–0 lett a vége.

Nyugaton a Gyirmót csak egy döntetlent játszott a Budaörssel, így hiába nyert Gyánó Szabolcs mesterhármasával a Pécs, rosszabb gólkülönbsége miatt csak a második helyen várhatja a jövő évi folytatást.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 15. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SEREAC 3–0 (1–0)
Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Berger 7 (Forgács, ifj. Kormányos)
BÉKÉSCSABA: Dénes – Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. – Szélpál (Mészáros, 77.), Balázs, Juhász Gy., Bernáth (Ionut, 90.) – Pozsár, Berki (Csák, 88.). Vezetőedző: Pásztor József
REAC: Somogyi – Dinka (Borsi, 72.), Kovács B. (Dancs, 61.), Lipcsei, Ferencz (Tóth M., 16.) – Menyhárt, Cseri G., Gulyás M., Gáspár B. – Nyerges, Szabó Zs.. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Pozsár (1–0) a 45., Berki (2–0) a 75., Csiszár (3–0) a 87. percben
Kiállítva: Lipcsei (lekönyökölte Berkit) a 86. percben
Pásztor József: – Szépen búcsúztunk az őszi szezontól, de egy kis hiányérzetem van, hiszen csak az első és az utolsó hazai mérkőzésen tudtunk győzni.
Mátyus János: – Egy nagyon sportszerű csapattól kaptunk ki. Megérdemelten nyert a Békéscsaba.
DVTK–OROSHÁZA FC 5–0 (2–0)
Diósgyőr, 800 néző. Vezette: Szőts G. (Tóth I., Varga G.)
DVTK: Rados (Giák, 79.) – Rakovics (Granát, a szünetben), Gal, Budovinszky, Gohér – George, Abdouraman (Horváth G., 73.), Dobos, Lippai – Roszel, Faggyas. Vezetőedző: Benczés Miklós
OROSHÁZA: Molnár F. – Retek, Kerekes I., Futaki, Szűcs D. – Balogh M. (Mike –, 68.), Kerepeczki – Baranyai B. (Pardi, 62.), Petneházi (Juhász N., 62.), Ács – Szabó N. Vezetőedző: Kvasznovszky József
Gólszerző: Roszel (1–0) a 30., Lippai (2–0) a 41., George (3–0) az 57., Granát (4–0) a 65., George (5–0) a 82. percben
Benczés Miklós: – A mérkőzés elején jól kontráztak a vendégek, de ez nem ijesztett meg minket. Az első gól után beindult a csapat, és a győzelmen kívül annak örülök a legjobban, hogy a csapat és a közönség újból egymásra talált.
Kvasznovszky József:  – Az első fél órában egymás után alakítottuk ki helyzeteinket, de képtelenek voltunk ezeket kihasználni. Sajnos az elszalasztott lehetőségek megbosszulták magukat, és a folytatásban a DVTK felőrölt bennünket.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT
NYÍREGYHÁZA SPARTACUSKAZINCBARCIKAI SC 4–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Berke (Farkas B., Kelemen A.)
NYÍREGYHÁZA: Erdélyi – Perényi, Kovacsevics, Goia, Hurt – Demjén (Bosnjak, 81.), Minczér (Horváth L., 83.), Nacim, Pákolicz – Bajzát, Andorka. Vezetőedző: Brekk János
KAZINCBARCIKA: Botló – Vadász V., Kovács R., Nagy T., Tátrai – Borbély B. (Zimányi, 30., Binder, 76.), Kovács P. – Kerékgyártó, Odrobéna, Fehér B. – Stevica (Horváth B., 49.). Vezetőedző: Kádár Zsolt
Gólszerző: Bajzát (11-esből, 1–0) a 17., Andorka (2–0) a 66., Bajzát (3–0) a 72., Andorka (4–0) a 75. percben
Brekk János: – Az első félidőben még döcögött a játékunk, de szünet után úgy teljesítettünk, ahogy azt az utóbbi időben megszokhattuk.
Kádár Zsolt: – Egy nulla után volt lehetőségünk az egyenlítésre, de a második gól mindent eldöntött. Gratulálok a nyíregyháziaknak az őszi jó teljesítményükhöz.
VECSÉSI FCRESTART-CEGLÉDI VSE 3–0 (1–0)
Vecsés, 500 néző. Vezette: Lovas László (Vígh, Viczián)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Kovács Z., Vasas, Radnai (Die, 66.) – Zana (Hungler –, 62.), Lannert, Fritz (Piros, 79.), Horváth D. – Ponczok, Czipper. Vezetőedző: Détári Lajos
CEGLÉD: Bácskai – Mojzes, Buzás, Villányi, Kenderes – Nagy L., Ladiszlai, Nagy T. (Szilasi, 85.), Nagy A. (Juhász D., 80.) – Busa (C. Adilson, 86.), Rebecsák. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Czipper (1–0) a 4., Horváth D. (2–0) a 69., Horváth D. (3–0) a 78. percben
Détári Lajos:Egy nulla után többet vártam a csapattól, hiszen számomra érthetetlen módon Czipper gólja után kapkodva, idegesen fociztunk. Ha az első játékrészben további gólokat lőttünk volna, nagyobb arányú győzelem születik. Így sem vagyok azonban elégedetlen, mert az előző három meccsen hat pontot szereztünk, és ugyanennyi gólt lőttünk, ezért minden játékosnak jár a gratuláció.
Ványi Zsolt: Az első húsz percben nyújtott játékteljesítmény még kevés a pontszerzéshez.

NYUGATI CSOPORT
KOZÁRMISLENY SEBAJAI LSE KALO-MÉH 1–0 (1–0)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Oláh G. (Márton Zs., Kovács II G.)
KOZÁRMISLENY: Gőcze  – Kiss M., Finta, Éles (Tóth I., 29.), Tasselmájer – Kollega K., Andruskó, Nagy Erik, Tóth Z. (Bozsoki, 78.) – Fónai (Koplárovics, 32.), Lauer. Vezetőedző: Márton Gábor
BAJA: Herbert – Szabó N., Tamási, Burucz, Vincze Z. – Szili, Domokos, Micskó (Császár –, 80.), Balázs (Nagy Előd, 58.) – Kormos (Kurucsai, 67.), Fröchlich. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Koplárovics (1–0) a 42. percben
Kiállítva: Domokos (Andruskónak ütött oda) a 65. percben
Márton Gábor: – Koplárovics Béla megdolgozott ezért a góljáért, de többször is betalálhatott volna. Jó csapat ellen számunkra fontos győzelmet arattunk, ma nem büntetett meg minket a foci.
Bognár György: – Inkább küzdelmes, mint színvonalas mérkőzést láthattak a nézők, a játékvezetők belenyúltak a meccsbe, míg Koplárovics Béla mindig a jó csapatok ellen dönti el a találkozót, mint a Manchester és a Baja.
GYŐRI ETO FC IIBARCSI SC 6–3 (2–1)
Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Pánczél K. (Szalai D., Mohos M.)
GYŐRI ETO II: Nagy G. – Nagy Á., Domanyik, Bieder, Totadze – Kiss M. (Kiss Sz., a szünetben) – Molnár T., Cetkovics (Nyitrai, 70.), Berde, Dinjar – Sarasenidze (Varga T., a szünetben). Edző: Klement István
BARCS: Halasi – Miskovics, Dienes, Horváth P., Pandur– Tompa (Kocsis P., 74.), Kordé (Gergulás, 70.), Koller, Dias (Gyaraki, 78.) – Scsepanovics, Pavicsevics. Vezetőedző: Dragan Puskas
Gólszerző: Berde (1–0) a 11., Dinjar (2–0) a 27., Scsepanovics (2–1) a 34., Berde (3–1) az 56., Horváth P. (3–2) a 62., Kiss Sz. (4–2) a 68., Totadze (5–2) a 73., Molnár T. (6–2) a 78., Scsepanovics (6–3) a 90. percben
Klement István: – A győzelmen túl annak örülök elsősorban, hogy a tizenhat éves Nagy Gergely személyében újabb tehetséget avattunk.
Dragan Puskas: – A helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.
BUDAÖRSI SC–GYIRMÓT FC 1–1 (1–1)
Budaörs, Árok utca, 200 néző. Vezette: Fábián (Pápai Z., Márkus T.)
BUDAÖRS: Kozma –  Csengő, Hegedűs, Lőrincz, Mihályi – Csobánki (Roni, 61.) – Lászka, Melczer – Sándor I. – Márkus T. (Papp G., 82.),  Farkas Á. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
GYIRMÓT: Deli – Pirka, Kozmér, Kiss Zs., Szabó Cs. – Czanik (Pék, 60.), Baumgartner, Horváth R. (Polyák, 60.), Nagy L. – Tóth N., Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Tóth N. (0–1) a 21., Márkus T. (1–1) a 25. percben
Lucsánszky Tamás: – Második félidei játékunkkal győzhettünk volna, a több veszélyes helyzet előttünk adódott.
Kiprich József: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, viszont a második félidőben a Budaörsnek volt nyerési lehetősége.
VESZPRÉM FC–PÉCSI MFC   0–3 (0–3)
Veszprém, 600 néző. Vezette: Vad II István (7) (Király, Huszár)
VESZPRÉM: Kiss G. – Grósz, Pálfi, Fehér, Leitold – Boromissza, Szöllőskei (Babik, 46.), Lang, Finta (Kalcsó,  a szünetben) – Tatai, Karakai (Nagy K., 73.). Vezetőedző: Orbán Tamás
PÉCS: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics (Horváth A.,, 61.), Törtei – Lovrencsics, Lantos, Pintér, Nagy O. (Kvekveskiri, 81.), Wittrédi (Schultz, 57.) – Gyánó. Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Gyánó (0–1) a 2., Gyánó (0–2) a 6., Gyánó (0–3) a 27. percben
Orbán Tamás: – Második félidei teljesítményünk lehet biztató a jövőre nézve.
Kiss László: – Sokat kell még dolgoznunk.

SZTK-ERIMA–BUDAPEST HONVÉD-MFA 2–1 (0–0)
Szigetszentmiklós, 150 néző. Vezette: Kovács G. (Kepe, Kulman)
SZTK-ERIMA: Szabó K. – Csák K., Király A., Kozma I., Szamosi – Pintér Z., Csepregi (Somorjai, 67.), Csurka, Majoros – Kincses (Madar M.,  92.), Mojzer (Bonifert, a szünetben)
Vezetőedző: Várhidi Péter
HONVÉD-MFA: Kunsági – Moga, Cséke, Baráth, Varga P. – Nagy G., Tisza K. (Azevedo, a szünetben), Hidi, Czár – Haruna (Vernes, 58.), Bajner (Vólent, a szünetben)
Edző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Bonifert (1–0) az 57., Vólent (1–1) a 76., Csurka (11-esből, 2–1) a 90. percben
Várhidi Péter: – A nagyon harcos meccsnek több fordulópont is volt. Az utolsó tíz perc nem a miénk volt, mégis mi szereztük a győztes gólt.
Gabala Krisztián: – Nehéz bármit is mondani, a sors valamit meg akar tanítani nekem, és rajtam keresztül a csapatomnak.
FC TATABÁNYA–KAPOSVÖLGYE 2–1 (0–1)
Tatabánya, 300 néző. Vezette: Németh Á. (Hofbauer, Makkosné)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Bencze, Farkas V., Köntös – Szalai T., Kovács, Dombai V. (Ferkó, 61.), Deme – Farkas J., Kocsis D. (Kaiser –, 63.). Vezetőedző: Herédi Attila
KAPOSVÖLGYE: Horváth L. – Pintér L., Vaskó, Fellai, Da Silva – Dóczi, Kalmár, Huzmi (Horváth Á., 36.) – Ato 6 (Ivusza –, 77.), Sevel (Balogh L. –, 69.), Menyhért. Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Sevel (0–1) a 31., Farkas J. (1–1) a 76., Farkas J. (2– 1) a 85. percben
Herédi Attila: – Tudtuk, hogy nem adják könnyen a három pontot. Nagyon bután futballoztunk, lehetőségeinket zömében elpuskáztuk. Nagyon nagy szerencsével nyertünk.
Horváth Lajos: – Érdekes mérkőzés volt, ha a fontos szituációkban jól döntünk, akár a győzelmet is elérhettük volna. Sajnos nem sikerült.