NB II: kimaradt a büntető, a Gyirmót legyőzte a Mezőkövesdet

2016.04.10. 18:58
A Gyirmót még egy nagy lépéssel közelebb került az élvonalhoz (Fotó: Földi Imre)
Leszakította üldözőit a labdarúgó NB II-ben listavezető Gyirmót FC Győr, amely a 22. forduló rangadóján hazai pályán 2–1-re győzött a Mezőkövesd ellen.

Csúcsrangadót vívott az NB II két élcsapata, a listavezető Gyirmót FC Győr és a ZTE szombati győzelme után a harmadik helyre szorult Mezőkövesd – a hazaiak egy győzelemmel 11 pontra elléphettek volna minden üldözőjüktől.

Az első lépést efelé a gyirmótiak a 20. percben tették meg: Völgyi Dániel lőtt középre a vonal mellől, labdájába senki sem nyúlt bele, és az meg is akadt a hosszú sarokban (1–0). Kiss Máté ziccert hibázott, így a Mezőkövesd megúszta, hogy már fél óra után kétgólos hátrányba kerüljön. Sőt, egyenlíteni is tudott: a 37. percben Molnár Gábor lövésébe Sebők Zsolt csak beleérni tudott, hárítani már nem (1–1).

Pintér Attila csapata a hajráig tartotta a döntetlent, ám a 75. percben megint a listavezetőnél volt az előny, Bori Gábor precíz beadása után Simon András csúsztatott közelről Dombó Dávid kapujába (2–1).

Ez is maradt az eredmény, bár nem múlt el a végjáték dráma nélkül: a 86. percben büntetőt kapott a Mezőkövesd, ám Mihai Nicorec a lécre lőtt! A Gyirmót 2–1-es győzelme után 50 ponttal vezeti az NB II mezőnyét, a ZTE 39, a legyőzött Mezőkövesd 38 ponttal követi. A kövesdiek öt győztes mérkőzés után szenvedtek vereséget a bajnokságban.

NB II, 22. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR
–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 2–1 (1–1)
Győr-Gyirmót, 1500 néző. Vezette: Bognár Tamás (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szert Balázs)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Nagy S., Szekeres A., Balogh B., Völgyi D. – Kiss M., Horváth A. – Bori, Simon András (Tóth N., 79.), Beliczky (Madarász, 63.) – Simon Attila (Gyurján, 63.). Vezetőedző: Bene Ferenc
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági, Szeles, Szilvási, Fótyik – Hegedűs D. – Molnár G., Tóth B. (Orosz, 79.), Szatmári L., Rácz F. (Nicorec, 68.) – Fröhlich R. (Sós B., 51.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Völgyi (1–0) a 20., Molnár G. (1–1) a 36., Simon András (2–1) a 77. percben
Bene Ferenc:
– Nagyon szervezett és tudatos játékot nyújtottak játékosaim, többen nagyszerűen teljesítettek a Mezőkövesd ellen. Ennek eredménye, hogy győzni tudtunk a kitűnő ellenféllel szemben.
Pintér Attila: – Vissza kell néznem a mérkőzés felvételét, hogy objektív véleményt tudjak mondani, de az biztos, hogy elkerülhető gólokat kaptunk. A játék alapján kijelenthetem, a szerencsésebb csapat győzött.

1. Gyirmót FC Győr 22 15 5 2 37–17 +20 50
2. ZTE FC 22 12 3 7 40–22 +18 39
3. Mezőkövesd Zsóry FC 22 11 5 6 31–23 +8 38
4. Kisvárda 22 10 6 6 45–27 +18 36
5. Aqvital FC Csákvár 22 11 2 9 43–39 +4 35
6. Balmazújváros 22 10 5 7 31–28 +3 35
7. Szeged 2011 22 9 4 9 29–30 –1 31
8. Soproni VSE-GYSEV 22 9 3 10 31–26 +5 30