NB II: két góllal nyert a Mezőkövesd a forduló rangadóján

2012.08.26. 19:47
Magabiztos sikert aratott Véber György együttese a forduló rangadóján, a Mezőkövesd Bogdány Csaba és Irhás Ignác találatával 2-0-ra legyőzte a Nyíregyházát a labdarúgó NB II 2. fordulójában. Megtorpant az első fordulóban fölényes győzelmet arató Balmazújváros: Arany László csapata a hajrában kapott ki a Honvéd II vendégeként.

A szolnoki győzelem után újabb rangadó várt Véber György együttesére, hiszen a borsodiak a Brekk János által edzett, szintén dobogóra pályázó Nyíregyházát látták vendégül. Bogdány Csaba korai gólja jelezte, hogy a Mezőkövesd hazai közönsége előtt győzelemmel szeretne bemutatkozni, majd Irhás Ignác 77. percben szerzett találata biztossá is tette a sikert, így a mezőkövesdiek második rangadójukat is megnyerték.

A hajrá paprikás hangulatúvá vált, a szon.hu tudósításából kiderült, hogy a mérkőzés 85. percében összeszólalkozott Elek Norbert és Petneházi Márk, amelynek következtében a vendég szurkolóknál is elszakadt a cérna: a rendezőkre és a hazai drukkerekre támadtak, a bunyóba aztán a megkülönböztető mezben lévőmezőkövesdi tartalék kapus és egy másik játékos is beszállt. Ezután Szabó Zsolt játékvezető megszakította a mérkőzést, és bár a találkozó nem sokkal később folytatódott, kisvártatva újabb hazai játékosok csatlakoztak a verekedéshez, az indulatokat pedig ekkor már nehezen lehetett megfékezni. Végül a meccsnek véget vető hármas sípszó után nyugodtak csak meg a kedélyek.

A vasárnapi játéknap másik késő délutáni mérkőzésén nem tudta jól folytatni a bajnokságot az első fordulóban 4–1-re nyerő Balmazújváros: Arany László együttese a Honvéd második csapatától szenvedett 2–1-es vereséget úgy, hogy a hajrában Virágh Aladár révén még sikerült egyenlíteniük, de a 87. percben Erdélyi László gólja a hazaiak győzelmét jelentette.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD–ZSÓRY–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–0 (1–0)
Mezőkövesd, 1000 néző. Vezette: Szabó Zs. (Gyarmati II T., Butkai)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Lakatos B., Elek N., Éles – Sigér, Irhás, Bognár I. (Bagi, 61.) – Bogdány (Jeremiás, 68.), Hamar Á., Lipusz (Dobos, a szünetben) Vezetőedző: Véber György
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Sipos T., Ambrusz, Farkas A., Mészáros M. – Reznek (Petneházi, 73.), Minczér, Szilágyi K. (Davidov, 73., Simon A., 88.), Pákolicz – Montvai, Germán T. Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Bogdány (1–0) a 13., Irhás (2–0) a 77. percben
Véber György: – Az eredménnyel elégedett vagyok, de a mutatott játékkal már korántsem. Ezzel ugyanis nem érhetjük el azt a célt, amit kitűztünk magunk elé.
Brekk János: – A hazaiak jobban kihasználták adódó helyzeteiket, és ennek köszönhetik győzelmüket, ugyanis a mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk.
HONVÉD–MFA–BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ 2–1 (0–0)
Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette: Berényi (Horváth Z., Hima)
HONVÉD-MFA: Kemenes – Moga, Remes, Bjelkanovic, Fejes – Nagy M. (Nagy G., 72.), Csontos, Futó – Erdélyi, Vólent (Kosztics, 81.), Czár (Toe, 64.) Edző: Pári Sándor
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á., Forgács, Ludánszki I., Virágh A. – Kiss L., Kónya (Sárközi , 80.), Nagy R., Belényesi, Szöllősi F. (Kállai G., 67.) – Urbin. Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Vólent (1–0) a 66., Virágh A. (11-esből, 1–1) a 84., Erdélyi (2–1) a 87. percben
Kiállítva: Futó (második sárga lap után) a 84. percben
Pári Sándor: – Szép jövő előtt áll fiatal csapatom, mert egy harcos mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott.
Arany László: – Lélektani előnyünket nem tudtuk kihasználni, emiatt a Honvéd nyerte meg a mérkőzést.

Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"