NB II, Kelet: Híres debütált, a Balmazújváros legyőzte a Mezőkövesdet

2012.09.30. 17:54
A Mezőkövesd elleni 2-1-es győzelemmel mutatkozott be a Balmazújváros kispadján bajnoki mérkőzésen az új tréner, Híres Gábor: Szöllősi Ferenc és Forgács András góljával az első félidő után már két góllal is vezetett az együttes, a Mezőkövesd a második játékrészben csak szépíteni tudott. Véber György együttese ezzel elveszítette bajnoki veretlenségét, de továbbra is a tabella élén áll.

A Honvéd második csapata vesztes állásból fordította meg a Putnok elleni mérkőzést, amivel zsinórban harmadik győzelmét könyvelheti el. A kispestiek nyerő emberének Nagy Krisztián bizonyult, aki két gólt szerzett, második találata a 90. percben, az ellene elkövetett szabálytalanság után értékesített tizenegyes volt. A borsodiak három győzelem után szenvedtek ismét vereséget.

A Debrecen második együttese a visszajátszó, és a DEAC-ban második mérkőzésén második gólját szerző Pölöskey Péter találatával az első félidő után még vezetett a Cegléd ellen, végül azonban be kellett érnie az egy ponttal. Ványi Zsolt csapata így továbbra is veretlen idegenben.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT
7. FORDULÓ
BP-HONVÉD MFA–PUTNOK VSE 3–2 (0–1)
Bozsik-stadion, 150 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Török)
HONVÉD: Vereczkei – Moga, Remes, Gengeliczki, Novák – Ikenne-King (Lengyel Gy., 58.), Nagy G. (Varga M., 77.), Futó – Kosztics (Vólent, a szünetben), Erdélyi, Nagy K. Edző: Pári Sándor
PUTNOK: Roza – Szögedi, Kovács R., Bogdan, Crisan – Odrobéna (Bene, 77.), Zabos, Zimányi, Luptak (Illés R., 77.) – Monyók (Elek B., 77.), Olasz D. Vezetőedző: Koszta Péter
Gólszerző: Odrobéna (1–0) az 5., Erdélyi (1–1) az 56., Nagy K. (2–1) a 61., Olasz (2–2) a 78., Nagy K. (11-esből, 3–2) a 90. percben
Pári Sándor: – Fiatal játékosaim már nem tapasztalatlanok. Megérdemelten nyertünk.
Koszta Péter: – A végén meg„Botlóttunk”.
DVSC–DEAC–RESTART CEGLÉDI VSE 1–1 (1–0)
Debrecen, 400 néző. Vezette: Nagy R. (Buzás, Demeter)
DVSC: Polekszics – Kuti, Gál M. (Angyal, a 63.), Albert I., Engel – Kiso – Szécsi M, Sl. Bouadla, Lucas, Ferenczi J. – Pölöskei P. Edző: Szalánczi Tamás
CEGLÉD: Miski – Brdarics (Markó, 66.), Koncz Zs., Balogh P., Farkas I. – Csurka (Szkunc, 81.), Kenderes, Nagy L., Juhász D. – Balog M. (Medgyesi, a szünetben), Kormos Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Pölöskei P. (1–0) a 23., Medgyesi (1–1) az 56. percben
Szalánczi Tamás: – Nyílt mérkőzésen, a helyzetek alapján győzelmet érdemeltünk volna.
Ványi Zsolt: – Az első félidőt átaludtuk, szünet után „őszinte” mérkőzés kerekedett, amelyen megvoltak a helyzeteink, hogy akár a győzelmet is megszerezzük.
BALMAZÚJVÁROS–MEZŐKÖVESD–ZSÓRY 2–1 (2–0)
Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Oláh G. (Butkai, Szvetnyik)
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Bokros, Kiss L., Forgács A., Németh Á. (Sárközi, 70.) – Nagy R., Kónya, Szőllősi F., Virágh A. – Belényesi (Ludánszki I., 82.), Urbin (Csobán, 90.) Vezetőedző: Híres Gábor
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs. (Bagi, 72.), Lakatos B., Elek N., Éles – Sigér (Szabó V., 88.), Dobos, Bognár I., Bogdány – Hamar Á., Lipusz (Jeremiás, 10.) Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Szőllősi F. (1–0) a 10., Forgács A. (2–0) a 22., Sigér (2–1) a 64. percben
Híres Gábor: – Értékes győzelmet arattunk a listavezetővel szemben.
Véber György: – Az első félidő két védelmi hibája megpecsételte sorsunkat, hiába próbáltunk a második játékrészben újítani, sajnos ez nem sikerült. Ezzel a győzelmi sorozatunk is megszakadt…
Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"