NB II, Kelet: klasszikus eredmény Angyalföldön

2012.11.04. 17:37
Az NB II 12. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas klasszikus eredményt elérve, 6–3-ra legyőzte az Orosházát, és a sikerrel a dobogó középső fokára lépett. A vendégek az első játékrészben még jól tartották magukat, de a szünet után nem tudtak ellenállni az angyalföldi rohamoknak, így gólfesztivál és kiütés lett a vége.

Az Orosháza sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II, 12. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
VASAS–OROSHÁZA FC 6–3 (2–1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1300 néző. Vezette: Böcskei (Kiss I B., Kulman)
VASAS: Szatmári Z. – Romeu (Reidan, 54.), Nikolov, Görgényi, Katona M. – Thiago, Ferkó Á. – Simek (André, 65.), Szilágyi P., Deyvison (Mundi, 73.) – Bobo. Vezetőedző: Szapor Gábor
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Milenkovics, Futaki, Szabó N. – Kerekes I. – Ács, Varga R. (Juhász N., 77.), Végh A., Tóth D. (Szabó T., 81.) – Bernáth (Petrovics, 85.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Nikolov (11-esből, 1–0) a 15., Nikolov (11-esből, 2–0) a 37., Varga R. (2–1) a 43., Szilágyi P. (3–1) a 46., Végh A. (3–2) az 54., Szilágyi P. (4–2) az 56., Szilágyi P. (5–2) a 64., Mundi (6–2) a 87., Szabó N. (6–3) a 89. percben
Szapor Gábor: – Nagyon jó teljesítménnyel győztünk le egy szervezetten védekező csapatot. Reális különbségű a siker, ismét jó program meccsre járni a Fáy utcába.
Major László: – Ha csapatom is kap két nevetséges büntetőt, és rúg egy kétméteres lesgólt, fordított eredmény született volna.

16. Kazincbarcikai SC 12 3 2 7 14–21 –7 11
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.