NB II, Kelet: a Vasas két góllal verte meg az Újpest B-t

2012.10.07. 17:56
Két idegenlégiós góljával győzte le az Újpest FC B-t a Vasas a 8. forduló záró mérkőzésén, az angyalföldiek ezzel harmadik győzelmüket szerezték meg a bajnokságban. Az elmúlt heti, balmazújvárosi vereség után hazai környezetben is megbotlott a Mezőkövesd-Zsóry. Véber György csapata a 8. fordulóban az Orosházától szenvedett 1–0–s vereséget. A gólt még az első félidő végén Bernáth Péter szerezte.
LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
8. FORDULÓ
VASAS–ÚJPEST FC B 2–0 (1–0)
Illovszky-stadion, 800 néző. Vezette: Lovas (Hofbauer, Horváth Z.)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Kárpáti, Katona M. – Mehmedagic, Thiago – André (Polényi, 61.), Szilágyi P. (Kovács D., 81.), Deyvison – Bobo (Ádám M., 91.) Megbízott edző: Tóth András
ÚJPEST B: Floszmann – Szokol, Litauszki, Rubus, Pollák – Üveges (Eninful, a szünetben), Banai B. – Magos, Popovics (Nagy J., a szünetben, Erős R., 71.), Szabó B. – Rajczi Edző: Víg Péter
Gólszerző: Thiago (1–0) a 43., Deyvison (2–0) a 71. percben
Tóth András: – Ez a mérkőzés abszolút a miénk volt, a második félidőben különösen jól játszottunk, és végre nem csak egy gólt lőttünk.
Víg Péter: – A csapatból egy páran mentálisan megbuktak a mai találkozón, és magukkal rántották az egész csapatot.
8. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–OROSHÁZA 0–1 (0–1)
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Németh Á. (Kispál R., Kovács II G.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs. (Nagy P., 78.), Lakatos B., Elek N., Éles – Sigér (Bagi, 58.), Dobos, Bognár I. – Bogdány (Szabó V., a szünetben), Hamar, Jeremiás. Vezetőedző: Véber György
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Milenkovics, Futaki, Szabó N. – Ondrejó, Kerekes I. – Tóth D. (Szabó T., 77.), Ács (Lupsa, 82.), Kerepeczki – Bernáth P. (Juhász N., 89.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Bernáth P. (0–1) a 45. percben
Véber György: – Én rettenetesen szégyellem magam. Nyilván a játékosok ezt nem fogják megtenni, így ez a feladat is rám marad.
Major László: – Egy kiscsapat nagy napja! Két év alatt másodszor nyertünk Mezőkövesden, és sikerünk értékét növeli, hogy nagyon jó csapatot fektettünk két vállra.

Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
"Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba"