NB II, Kelet: élen a Vasas, botlott a Kövesd és a Békéscsaba

2013.04.06. 18:39
Angyalföldi öröm: a Vasas győzött, és a szerzett három ponttal élre állt (Fotó: Havran Zoltán, archív)
Az NB II Keleti csoportjának 21. fordulójában kikapott a forduló előtt még sereghajtó Szegedtől a listavezető Mezőkövesd, a Békéscsaba pedig csak egy pontot tudott elvinni az Újpest B otthonából.

Az NB II Keleti csoportjában az első helyet az előző fordulóban átvevő Mezőkövesd a Szegedhez látogatott, és a túlélésért harcoló (forduló előtti) sereghajtó borította a papírformát. Az első félidőben csak meddő mezőnyjáték folyt, majd a 63. percben előnybe kerültek a szegediek. Marian Timm jobb oldali beadása után Szántai nem tudott tisztázni, a labda Farkas Zoltán elé esett, ő pedig az üres kapuba talált. Ez bizonyult a győztes gólnak, a Szeged (nem a zöld asztal mellett) november óta először nyert, a Mezőkövesd meg listavezetőként egyből megbotlott...

Az Újpest második csapatával harcoló Békéscsaba egy Obot, Randjelovics akció végén szerzett vezetést a fővárosban, de a fordulás után Zamostny Balázs óriási góllal egyenlített. 1–1 maradt a végeredmény, az edzőt is váltó Békéscsaba immár három meccse nyeretlen.

A riválisok botlását kihasználta a Vasas, amely a 67. percben szerzett góllal nyerte meg a Nyíregyháza elleni rangadót: Szilágyi futtatta Kovács Dánielt, akinek pontos beadását Thiago továbbította a hálóba. Ezt követően az angyalföldieknek több lehetőségük volt megszerezniük a második gólt, de sem Wilson, sem Mehmedagic nem tudott túljárni a nagy védéseket bemutató Balogh János eszén. Nem számított: a Vasas 1–0-ra győzött, és átvette a vezetést a tabellán!

A Kazincbarcika kétgólos előnyt hagyott veszni a Szolnok ellen. Az Orosháza–Cegléd találkozón borzalmas talajon játszottak a csapatok, a ceglédiek 5. percben esett vezető góljára hamar jött a válasz, a második vendégtalálatra azonban már nem érkezett felelet.

NB II, 21. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

VASAS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0)
Illovszky-stadion, 600
néző. Vezette: Becséri D. (Takács G., Márton Zs.)
VASAS:
Szatmári Z. – Görgényi, Kárpáti, Thiago, Kovács D. (Katona M., 92.) – Mehmedagic, Recklet, Popovics (Ferkó Á., 36.), Cseke – Ch. Wilson, Szilágyi P. (Bobo, 72.). Vezetőedző: Dirk Berger
NYÍREGYHÁZA:
Balogh J. – Bodnár, Dajka, Djurovics, Varga K. – Csorba (Reznek, 82.), Davidov (Katona Gy., 68.), Minczér – Bárányos (M. Nikolics, 78.) – Bajzát, Pákolicz. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző:
Thiago (1–0) a 67. percben
Dirk Berger:
– Jobban játszottunk, ami azért is öröm, mert a két vereséget követően nagy nyomás nehezedett ránk. Örülök, hogy ismét előreléptünk a tabellán, de egyelőre nem foglalkozhatunk az ellenfelekkel, a saját játékunkat kell tökélyre fejlesztenünk.
Lucsánszky Tamás:
A várakozásnak megfelelően erős iramot diktált a Vasas, amely végül is legyűrt bennünket.

SZEGED 2011–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–0 (0–0)

Szeged, 600 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
SZEGED: Belecsan – Tóth I. (Borbély, 88.), Petrók, B. Kapic, Farkas M. – Kis R., Ulviczki, Sz. Markovics, Farkas Z. (Sztipancsevics, 80.) – Jovánczai, Timm (Kéri, 73.). Vezetőedző: Gálhidi György
MEZŐKÖVESD: Szántai – Bényei (Farkas J., 78.), Kardos N., Lakatos B., Éles Sz. – Hegedűs Cs., Farkas B., Bognár I., Petneházi (Lipusz, 67.) – Hamar Á., Menougong (Kemény, 70.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Farkas Z. (1–0) a 64. percben
Gálhidi György: – Játékosaink bizonyították, hogy a sok munka előbb vagy utóbb meghozza gyümölcsét.
Véber György: – Szánalmasan gyenge mérkőzésen a győzelmet jobban akaró Szeged megérdemelten nyert.

ÚJPEST FC B–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Vezette: Botló (Nagy T., Mohos)
ÚJPEST B: Horváth Tamás – Litauszki, Aarab, Mihajlovic, Pollák – Horváth R. (Magos, 69.), Eninful, Erős R., Kovács D. (Toricska, a szünetben) – Dombai V. (Tóth B., 76.), Zamostny. Edző: Víg Péter
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Tolmbaye, Lengyel D., Juhász Gy., Horváth Tamás (Huszár, 81.) – Raducu (Pozsár, 69.), Varga N., Randjelovics, Leucuta (Hadar, 73.) – Obot, Mosquera. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Randjelovics (0–1) a 34., Zamostny (1–1) a 49. percben
Kiállítva: Pollák (második sárga lap után) a 93. percben
Víg Péter: – Hatalmas küzdelmet vívott csapatom, és a döntetlen igazságos eredmény.
Pásztor József: – Ha egy csapat idegenben győzni szeretne, akkor nem kaphat olyan gólt, mint mi.

BALMAZÚJVÁROS–FERENCVÁROS II 1–3 (1–1)
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács G. (Becséri G., Galán)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Forgács, Papp F. (Ludánszki I., a szünetben), Németh Á. (Sándor I., 67.) – Nagy R., Kónya M., Szőllősi F., Virágh – Belényesi – Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
FERENCVÁROS II: Kunsági – Simita, Erdei, Vattai, Birtalan J. – Popgeorgiev (Erdei, 67.), Vass M., Kónya B. – Papp M. (Kleizer, 90.) – Nyilasi B., Nehéz. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Urbin (1–0) a 6., Pantelisz (1–1) a 23., Nehéz (1–2) a 61., Nyilasi B. (11-esből, 1–3) a 64. percben
Híres Gábor: – A téli felkészülésünk jól sikerült, viszont a kezdeti jó formánkat a négyhetes kihagyást követően nem tudtuk átmenteni.
Lipcsei Péter: – Fegyelmezett, jó játékkal megvertünk egy jó csapatot. Külön öröm a fiatal játékosok teljesítménye, ami biztató a jövő szempontjából.

KAZINCBARCIKAI SC–SZOLNOKI MÁV 2–2 (2–0)
Múcsony, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Z. (Péter, Szeles)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Privigyei, Kiprich D., Fótyik, Horváth Sz. – Jeremiás (Nagy K., 74.), Kovács P., Fehér B., Tátrai (Bogáti, 68.) – Vólent (Póser, 82.), Casado. Vezetőedző: Kiprich József
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile (Balaskó Cs., a szünetben), Gyagya (Lengyel B., a szünetben), Fritz – Tamási G., Sipeki – Nagy I., Busai, B. Tóth (Bohner, 65.) – Szepessy. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Vólent (1–0) a 26., Casado (2–0) a 40., Bohner (2–1) a 74., Nagy I. (11–esből, 2–2) a 83. percben
Kiállítva: Szabó Ádám (gólhelyzetben buktatta Bohnert) a 80. percben
Kiprich József: – Ha a mérkőzésen nem egyenlőek a feltételek, akkor rendkívül nehéz boldogulni.
Kis Károly: – Két ellentétes félidőt játszottunk. A másodikban nagy erőket mozgósítottunk, és pontot szereztünk.

OROSHÁZA FC–CEGLÉDI VSE 1–2 (1–1)
Orosháza, Mátrai Sándor Stadion, 300 néző. Vezette: Vad II I. (Kispál, Viszokai)
OROSHÁZA: Bordás – Kerepeczki, Milenkovics, Futaki, Makra – Varga R., Ács L. (Lupsa, 88.), Ondrejó (Petrovics, 71.), Végh A. – Tóth D., Bernáth (Balázs J., 35.). Vezetőedző: Major László
CEGLÉD: Miski – Kenderes, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Robson, Koncz, Szkunc (Balog M., 76.), Kormos – Kiss T. (Ladiszlai, 88.), Medgyesi (Markó, 91.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Kenderes (0–1) az 5., Tóth D. (1–1) a 20., Kormos (1–2) a 74. percben
Kiállítva: Végh A. (második sárga lap után) a 69. percben
Major László: – Sajnálom, hogy tönkretettük a pályánkat.
Ványi Zsolt: – A sáros pályán játékról nem lehet beszélni, de a hatalmas küzdelemből mi jöttünk ki szerencsésebben.

16. DVSC-DEAC* 18 5 4 9 27–29 –2 19
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba. A Ceglédtől 2 pont levonva.