A Haladás az utolsó percekben szerzett góllal nyert Barcikán

F. E.F. E.
2020.10.25. 16:50
A labdarúgó NB II 13. fordulójában végig küzdelmes mérkőzésen az utolsó percekben szerzett góllal nyert a Szombathelyi Haladás a Kazincbarcika otthonában, így a borsodi együttes elveszítette négy meccse tartó veretlenségét.

Hiába hajtott a Kazincbarcika, alulmaradt hazai pályán (Fotó: Bujdos Tibor Észak-Magyarország)

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA SE–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1(00)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 350 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA:
Szemerédi – Farkas A. (Iszák, 80.), Fótyik, Dávid Z., Majzik – Oldal (Németh T., 86.), Tóth B., Oltean (Kelemen, 64.), Tóth L., Toma – Kovác (Borbély B., 64.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
HALADÁS:
Verpecz – Mocsi, Devecseri, Németh Milán – Tóth D., Holdampf, Csilus T., Kiss B. (Tóth Barna, 84.), Debreceni – Medgyes Z. (Horváth O., 90+1.), Jancsó (Németh Márió, 61.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Tóth Barna (88.)
Vitelki Zoltán: – Megérdemeltük volna az egyik pontot, ám a mérkőzés egyes szakaszaiban, például a hajrában, dekoncentráltan futballoztunk, és emiatt kaptuk a gólt.
Mátyus János: – Rendkívül nehéz ellenféllel mérkőztünk meg, de mind technikailag, mind taktikailag sikerült felülmúlnunk a hazaiakat, főleg a második félidőben játszottunk jól. Nagyon büszke vagyok a labdarúgókra, nagy akarattal és becsvággyal küzdöttek, ennek eredménye a három pont.

Szemerkélő esőben vette kezdetét a találkozó. Az hamar kiderült, hogy mindkét csapat győzni szeretett volna a mérkőzésen. A Haladás elsősorban Medgyes révén veszélyeztetett, a Kazincbarcika általában szélről indult meg. Mindkét kapusnak volt dolga a 90 perc alatt, de a győzelemhez a vendégcsapat állt közelebb.

A találkozó vége előtt néhány perccel szabadrúgásból meg is szerezte a vezetést a Haladás a nem sokkal korábban csereként beálló Tóth Barna fejesével, és innen a borsodiak már nem tudtak fordítani. 0–1

A szombathelyiek a győzelmükkel megelőzték a Kazincbarcikát a tabellán, és már nyolcadikok.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Haladás 3 ponttal utazhat haza.

90+1. perc: Ismét cserél Mátyus János: Medgyes helyett Horváth O. lépett pályára.

A Haladás megállíthatatlan volt a végén (Fotó: Bujdos Tibor Észak-Magyarország)

88. perc: Németh Márió végzett el szabadrúgást, Tóth Barna fejelt a Kazincbarcika kapujába. KOLORCITY KAZINCBARCIKA - SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1

87. perc: Kelemen volt szabálytalan, amiért Kovács játékvezető sárga lapott osztott ki a Kazincbarcika játékosának.

86. prerc: Ismét hazai csere: Oldal helyett Németh Tamás a folytatásban.

85. perc: Kiss Bence helyett Tóth Barna a hátralévő néhány percben.

80. perc: Ismét változtatott Vitelki Zoltán: Farkas András helyett Iszák folytatja.

78. perc: Németh Márió távolról próbálkozott kapura lövéssel, Szemerédi azonban kiöklözte a labdát.

73. perc: Sárga lapot kapott Farkas A., illetve Holdampf a vendégektől, mindketten szövegelésért.

Az utolsó percekig nem bírt egymással a két csapat (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

70. perc: A Haladás adogatott a barcikai tizenhatoson belül, a lövésre végül Németh Márió vállalkozott, a gólvonalról Farkas András mentett.

64. perc: Kettős csere a Kazincbarcikánál: Oltean helyett Kelemen, Kovác helyett Borbély B. a folytatásban.

63. perc: Oltean kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután visszahúzta Németh Máriót.

62. perc: Csilus T. próbálkozott kb 16 méterről kapura lövéssel, Szemerédi hárított.

61. perc: Cserélt a Haladás együttese: Jancsó helyett Németh Márió folytatja

57. perc: Ismét Medgyest keresték a Haladás játékosai a labdával, aki visszapasszolt az érkező Jancsónak. Ő tovább adta szélre, de Majzik belelépett a passzba.

52. perc: Medgyes ugrott ki Farkas András mellett, lövését Szemerédi hárította.

47. perc: A mérkőzés első sárga lapját Majzik buktatásáért Németh Milán kapta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere egyik csapatnál sem történt.

ELSŐ FÉLIDŐ:

45. perc: Nem hosszabbított Kovács Imre játékvezető, 00-ás állással vonulnak le a csapatok egy félidőnyi játék után.

41. perc: Tóth László elvégezte a Kazincbarcika szögletét, de veszély itt sem alakult ki.

39. perc: Kiss Bence egyéni akció után kiharcolta a vendégek újabb szögletét, amit ő maga végzett el. Komolyabb helyzet nem lett a sarokrúgásból.

36. perc: Kiss B. szögletét ismét kifejelték a barcikai védők.

31. perc: Németh M. beadásával Medgyest kereste, de Farkas A. tisztázott fejjel.

29. perc: Oltean veszített labdát, a Haladás játékosa, Medgyes lábáról Fótyik szerezte meg a labdát, így lövés nem lett belőle.

26. perc: Tóth B. adta át a labdát Majziknak, aknek a beadására nem érkeztek a sárga mezesek.

A Kazincbarcika támadásban a Haladás ellen (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

24. perc: Tóth L. passzolt Kovácnak, aki a beadással Tomát kereste, azonban a barcikai játékos lövése pontatlan volt.

22. perc: Medgyes próbálkozott kiugrással, azonban Szemerédi magabiztosan jött ki a kapuból és fogta meg a labdát.

21. perc: Németh M. ment el a bal oldalon, lövése megpattant, Szemerédi védett.

16. perc: Oldal próbálkozott távoli lövéssel, Verpecz könnyedén fogta.

15. perc:
Az első szombathelyi szögletet Kiss B. adta be, Fótyik azonban kifejelte a tizenhatoson belülről.

14. perc:
Toma beadása a barcikai játékosokon pattan meg, így Verpecz könnyedén megszerzi.

12. perc:
Toma indult meg a bal oldalon, a beadással Kovácot kereste, aki háttal a kapunak ollózó mozdulattal próbálta meg a kapuba juttatni a labdát, azonban mellé ment a lövés.

Lendületesen kezdett mindkét csapat (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

8. perc: Majzik bedobását Tóth B. továbbította Kovácnak, aki visszapasszolta Tóth L.-nek a labdát, lövésig azonban nem jutott el a Kazincbarcika.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazai csapat sárga szerelésben, a vendég szombathelyiek feketében lépnek pályára. Rögtön szöglethez jutott a középkezdést követően a Kazincbarcika, azonban Tóth L. szöglete nem jelentett veszélyt Verpecz kapujára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut a jó sorozatban lévő, egymás után ötödik sikerére készülő Kazincbarcika a Haladás ellen.