NB II: „Hogy tudsz lefeküdni éjszaka?” – ZTE-kiütés a rangadón

2016.02.28. 16:28
A ZTE idegenben 5–1-re kiütötte a Budaörsöt a labdarúgó NB II 17. fordulójának záró mérkőzésén. Az eseménydús meccsen a Budaörs szerzett vezetést, de a második félidőben két piros lap mindent megváltoztatott.

A meccs enyhén szólva is kimerítette a rangadó jelzőt, hiszen a Zalaegerszeg a második, a Budaörs a harmadik helyen állt a forduló előtt.

A 23. percben Csobánki Ádám érdekes körülmények között szerezte meg a vezetést a Budaörsnek. Egy szöglet után a védők szorításában kissé kicsavart testtel fejelte kapura a labdát nyolc méterről, Szappanos Péter kapus csak beleütni tudott, hárítani nem. 1–0

Az 57. percben Csobánki megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba került a hazai együttes. A szabálytalanság után rögtön egyenlíthetett volna a ZTE, ám Szentpéteri Viktor bravúrral fogta a 21 méteres szabadrúgást. Aztán az 59. percben egy durvának vélt becsúszás után Tányéros Ádám egyből pirosat kapott Szilasi Szabolcstól, így pillanatokon belül kilenc emberre fogyatkozott a Budaörs.

A 60. percben a második kiállítás után megítélt szabadrúgást Forgács András éles szögből kapásból a kapu jobb oldalába passzolta bal belsővel. 1–1

A számbeli fölény miatt a ZTE rengeteg támadást vezetett, és jó néhány ziccert alakított ki. A 74. percben éles szögből leadott lövéssel Daru Bence megszerezte a vezetést a vendégeknek. 1–2

A Budaörs kilenc emberrel sem adta fel, próbált támadásokat vezetni, és nem is veszélytelenül tette. Szappanosnak bravúrra is szüksége volt. A 80. percben eldőlt a csata érdemi része, Wittrédi Dávid 25 méterről csavart a kapu jobb oldalába szabadrúgásból. Szentpéteri mozdulni sem tudott. 1–3

A 85. percben Wittrédi megszerezte a meccs legszebb találatát, 20 méterről gyönyörűen nyesett a kapuba Szentpéteri feje felett. 1–4

„Hogy tudsz lefeküdni éjszaka?” – kérdezte Miskei Attila, a budaörsiek vezetőedzője a játékvezetőt, de ezt már azután tette, hogy Szilasi elküldte a kispadtól reklamálásért a 87. percben.

A 92. percben Városi Viktor adta meg a kegyelemdöfést, közvetlen közelről fejelt a kapuba. 1–5

Ezzel az eredménnyel a ZTE megerősítette a második helyét, a Budaörs maradt harmadik.

„Nagyon büszke vagyok a játékosaimra – mondta Miskei Attila. – Úgy neveltek, hogy tisztességes, őszinte legyek. Most azt mondom, hogy ennek a meccsnek nincs sportértéke. Komolytalan volt, vicc az egész. Nem szeretnék megbántani senkit, de ez az egész megemészthetetlen. Küzdeni fogunk a végsőkig a bajnokságban. Ha azonos létszámban vagyunk, biztosan máshogy alakul a meccs. Nagyon büszke vagyok erre a kis csapatra."

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BUDAÖRS SC–ZTE 1–5 (1–0)
Budaörs, 450
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Szvetnyik Bence, Szalai Balázs)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Tányéros, Hegedűs J., Ódé – Nagy T., Csobánki, Bogáti (Mátyás, 64.) – Csillag (Menyhárt, 39.), Tóth P. (Sajbán, 61.), Papp M. Vezetőedző: Miskei Attila
ZTE: Szappanos – Króner, Gyagya (Koller, 63.), Forgács A., Szalkai – Patvaros (Wittrédi, a szünetben), Nagy T. – Szakály A. – Gottfried, Daru, Városi. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Csobánki (1–0) a 23., Forgács A. (1–1) a 62., Daru (1–2) a 74., Wittrédi (1–3) a 80., Wittrédi (1–4) a 85., Városi (1–5) a 92. percben
Kiállítva: Csobánki (második sárga lap után) az 57., Tányéros (Városit buktatta) a 60. percben
Miskei Attila:
– Minden kétes helyzetben ellenünk fújtak. Kis csapat vagyunk, küzdünk, kaparunk. Az első félidőben jól játszottunk, majd kettős hátrányba kerültünk, nem volt egyenlő a mérce.
Csank János: – Nem kezdtünk jól, de a második félidei kiállítások után az abból adódó lehetőségeinket sikerült kihasználnunk. Kicsit többet vártam magunktól játékban.

1. Gyirmót FC Győr 17 11 4 2 26–11 +15 37
2. ZTE FC 17 10 3 4 31–15 +16 33
3. Budaörs 17 9 2 6 28–24 +4 29
4. Mezőkövesd Zsóry FC 17 7 5 5 23–20 +3 26
5. BFC Siófok 17 7 4 6 23–22 +1 25
6. Kisvárda 17 6 6 5 32–23 +9 24
7. Soproni VSE-GYSEV 17 7 2 8 25–21 +4 23
8. Aqvital FC Csákvár 17 7 2 8 29–34 –5 23