NB II: hiába az emberelőny is, átok ül Pajkos csapatán

2014.05.04. 19:26
Koós Gábor 55. percben belőtt tizenegyesével a Cegléd idegenben 1–0-ra legyőzte a Balmazújvárost a labdarúgó NB II 26. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, és ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé.

A brazil Robson kiállítása miatt Pajkos János csapata emberelőnyben játszhatott az utolsó negyedórában, de nem sikerült egyenlítenie.

A tavaszi bajnoki szezonban mindössze egyszer nyerő Balmazújváros nyolc forduló óta képtelen győzni (4-4 vereség és döntetlen).

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROS–CEGLÉDI VSE 0–1
(0–0)
Balmazújváros, 400
néző. V: Barna (Butkai, Horváth K.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros (Nagy R., 59.), Papp F., Bakos B. (Vólent, 81.), Németh Á. – Kónya – Vachtler, Demjén, Müller (Mokánszki, 59.), Szőllősi F. – Belényesi
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Pesti – Koncz – Markó, Kenderes, Szabó D. (Szala, 62.), Erős (Tisza K., 77.) – Koós (Puskás, 89.)
GÓLSZERZŐ: Koós (11-esből, 0–1) az 55. percben
KIÁLLÍTVA: Robson (második sárga lap után) a 77. percben
PAJKOS JÁNOS, a Balmazújváros vezetőedzője: – Bosszús vagyok, mert a mérkőzés elején és a végén kihagytuk a helyzeteket, közben pedig vártuk, hogy történjen valami, és ez megbosszulta magát.
SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetőedzője: – Az erős szél irreálissá tette a játékot, de játékosaim így is nagy szívvel és akarattal játszottak. Helyzetünkből adódóan roppant fontos ez a három pont, amelyet megérdemelten szereztünk meg.