NB II, Kelet: hiába a Rajczi-gól, a Szpari nyert az Újpest B ellen

2012.09.08. 18:34
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 4. fordulójában a Putnok nyolc sárga és egy piros lapot hozó mérkőzésen győzte le a Balmazújvárost, az Orosháza az első félidőben kétszer is lecsapott Vácon, megszerezve a három pontot. Nem született gól a Szolnok és a Békéscsaba rangadóján. A Nyíregyháza igencsak „színes” mérkőzésen (hat sárga, két piros) Rajczi Péter első félidei gólját követően fordítani tudott Csorba Szabolcs és Pákolicz Dávid találatával az Újpest második csapatával szemben. Rajczi révén a lilák közvetlen a lefújás előtt egyenlíthettek volna, de a kapufa a Szpari mellé állt. A Szeged pontot szerzett Cegléden.

Papíron a forduló rangadója a Szolnok–Békéscsaba meccs volt, de a rendkívül gyenge színvonalú és iramú összecsapáson a házigazdáknak helyzetük sem volt, s ennek egyenes következményeként a szolnoki győzelem is elmaradt. A döntetlenre a Békéscsaba sem lehet büszke, bár a vendégeknek legalább volt két ziccerük, ám a hét idegenlégióssal felálló lilák nem tudtak túljárni Rézsó Péter eszén.

A hazaiak nagy öregje előbb Alekszandar Randjelovics ötméteres fejesét fogta a gólvonalon elvetődve, majd a Szeleczky Alexről életveszélyesen hazafelé pattanó labdát hatástalanította nagy bravúrral.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 4. FORDULÓ
DUNAKANYAR-VÁC–OROSHÁZA FC 0–2 (0–2)
Vác, 250 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Török K.)
VÁC: Dombó – Rása, Benke (Papp K., 56.), Páles, Petrezselyem (Gulyás M., 34.) – Kákonyi, Farkas P., Király P., Rusvay – Pap R. (Kelemen P., 63.) – Palásthy N. Vezetőedző: Mózner János
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Futaki, Milenkovics, Kerepeczki – Ács L., Varga R. (Kerekes, 43.), Ondrejó (Szabó N., 71.), Végh A. – Tóth D. (Szabó T., 82.) – Bernáth. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Végh A. (0–1) a 28., Tóth D. (0–2) a 32. percben
Mózner János: – Ezúttal nem játszhattuk a saját játékunkat, mert az ellenfél nem hagyta.
Major László: – Nem kétséges, nagy dolog elhozni Vácról a három pontot.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUSÚJPEST FC B 2–1 (0–1)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Veizer (Horváth R., Pápai)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Ur, Sipos T., Farkas A., Mészáros M. – Csorba, Szilágyi K., Petneházi, Pákolicz (Kovács Á., 85.) – Simon A. (Minczér, 76.), Germán T. (Montvai, a szünetben). Szakmai igazgató: Brekk János
ÚJPEST B: Horváth T. – Üveges, Rubus, Takács Z., Baranyai Á. (Erős R., 74.) – Banai, Tajthy – Horváth R. (Dombai V., 49.), Popovics B., Magos – Rajczi. Edző: Víg Péter
Gólszerző: Rajczi (0–1) a 32., Csorba (1–1) az 54., Pákolicz (2–1) a 63. percben
Kiállítva: Petneházi (beletérdelt Tajthy combjába) a 73., Erős R. (a Csorba fellökéséért kapott második sárga lap után) a 93. percben
Brekk János: – Nehéz volt, de ilyen lesz minden meccs. Kellene egy meggyőző siker, amely kivinné a csapatot ebből a gödörből. Még sohasem küldtek el a kispadtól, most ezt is megértük, de hadd tegyük már szóvá, ha idegenben és itthon is rendre bennünket sújtanak a játékvezetők.
Víg Péter: – Az első félidőben remek teljesítményt nyújtottunk, a másodikra viszont sajnos elfogytunk, hiszen nem tudtunk cserélni. Ennek köszönhető a vereségünk.
CEGLÉDI VSE–SZEGED 2011 1–1 (0–0)
Cegléd, 500 néző. Vezette: Solymosi (Berettyán, Medovarszki)
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári (Kormos, 82.), Koncz Zs., Farkas I. – Nagy L. – Szkunc, Kenderes (Ladiszlai, 60.), Juhász D. – Balog M. (Szalai B., 70.), Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt
SZEGED: Belecan – Borbély, Tóth I., B. Kapic (Laczkó J., 24.), Farkas Z. – Ulviczki – Lisztes, Toca, Geiger (Varga B., 59.) – Kis R., Kéri (Rézműves, 24.). Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Koncz Zs. (11-esből, 1–0) az 54., Kis R. (1–1) a 75. percben
Ványi Zsolt: – Egy nullás vezetésünk után ahelyett, hogy megnyugodtunk volna, kapkodtunk, nem birtokoltuk eleget a labdát, így a vendégek egyenlítettek.
Tóth Bálint: – Idegenben nem jó az egy pont…
SZOLNOKI MÁV–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE 0–0
Szolnok, Véső utca, 700 néző. Vezette: Nagy R. (Demeter, Galán)
SZOLNOK: Rézsó – Kiprich D., Mile (Pintér L., 66.), Szeleczki, Rokszin – Bohner, Zováth, Nagy I. (Szepessy R., 57.), Lengyel B. – Vári, Kocsis D. Vezetőedző: Romanek János
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Mészáros L., Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Raducu, Varga N., Nadaban (Pozsár, 57.) – Obot, Randelovics (Balázs J., 82.), Leucuta (Majoros, 68.). Vezetőedző: Dajka László
Romanek János: – Nagyon gyengén játszottunk, az egy pontnál nem is érdemeltünk többet. Ilyen harmatos csatárjátékkal lehetetlen meccset nyerni.
Dajka László: – Végig uraltuk a játékot, de a remekül védő Rézsó Péter megakadályozott minket a három pont megszerzésében.
PUTNOK VSE–BALMAZÚJVÁROS 2–1 (1–0)
Putnok, 500 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Varga II G.)
PUTNOK: Roza – Szögedi, Kovács R., Bogdán, Crisan – Zimányi, Zabos (Luptak, 81.), Illés R. (Kerékgyártó, 67.), Bene A. (Odrobéna, 65.) – Monyók, Olasz D. Vezetőedző: Koszta Péter
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros – Papp F., Forgács A., Virágh – Kiss L. (Kónya, 76.), Kállai G., (Sárközi, a szünetben), Nagy R. (Németh Á., 60.), Belényesi, Szőllősi F. – Urbin. Vezetőedző: Arany László
Gólszerző: Monyók (1–0) a 10., Belényesi (1–1) a 49., Luptak (2–1) a 85. percben
Kiállítva: Papp F. (második sárga lap után) a 89. percben
Koszta Péter: – Helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. Végre megszereztük első győzelmünket.
Arany László: – Ismét a szimpatikus vesztes szerepében tetszelegtünk.
Az MLSZ versenykiírásának 9. A) pontja szerint:
„Az NB II osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III osztályú bajnokságba"