Ponttal távozott Gyirmótról a Kaposvár

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2020.10.18. 16:50
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a játéknap előtt 4. helyen álló Gyirmót a 14. Kaposvárt fogadta. A Gyirmót hiába birtokolta többet a labdát, ez az eredményben nem mutatkozott meg, a találkozó ugyanis gól nélkül zárult.

A sárgában játszó Gyirmót hazai pályán még mindig nem talált legyőzőre (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld).

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 0–0
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 300 néző. Vezette: Oláh Gábor (Kulman Tamás, Ország Péter)
Gyirmót:Hársfalvi –Major M., Hudák, Széles, Szegi –Nagy P., Vass Á., Szatmári I. –Varga B. (Herjeczki 72.), Simon A. (Hajdú Á. 86.), Heffler N.. Vezetőedző: Csertői Aurél
Kaposvár: Pogacsics – Nagy J., Ur, Nagy T., Vachtler – Szakály A., Gál, Szabó B., Varjas – Szarka, Balázs (Andric 68.). Vezetőedző: Várhidi Péter

Csertői Aurél: – Három óriási helyzettel kezdtünk, de mindegyik kimaradt. Ellenfelünknek egy fegyvere volt, a felívelt labdák megjátszása, de szerencsére megtaláltuk ennek ellenszerét is. A befejezéseknél pontatlanok voltunk, mindenképpen több volt ebben a mérkőzésben a döntetlennél. Ha nem szerzünk gólt, nem is nyerhetünk.
Várhidi Péter: – Az akarati tényezőkkel elégedett vagyok, de a támadójátékunk elmaradt a várttól. Az első félidőben tompán játszottunk, nem tudtuk felvenni a ritmust, az utolsó negyedórával viszont elégedett vagyok. Megvoltak a helyzeteink is a győzelemre, de kapusunknak időnként bravúrra volt szüksége, hogy ne vezessen az ellenfél.

A mérkőzés elején úgy nézett ki, hogy a Gyirmót át tudta menteni hazai pályán mutatott formáját a mai mérkőzésre is, Varga Barnabás már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést. Aztán a vendégek gyorsan rendezték a védelmüket, és a következő említésre érdemes gyirmóti helyzetre negyedórát kellett várni. A mérkőzés egészére igaz , hogy a labda többnyire a hazaiaknál volt, ám azzal jobbára csak passzolgattak a félpálya környékén. Az első kapura tartó kaposvári lövésre a 34. percig kellett várni, két perccel később pedig Varga Barnabás hagyta ki a másik oldalon a meccs egyik legnagyobb helyzetét. Még a félidő hajrájában volt egy Pogacsics-bravúr, Vass Ádám lövése után.

A második félidőben folytatódott a meddő gyirmóti mezőnyfölény. Az első valamire való helyzet azonban a kaposvári Vachtler nevéhez fűződik. Az utolsó negyedóra is kaposvári lehetőséggel kezdődött, ekkor már a hazai szurkolók is hangot adtak elégedetlenségüknek. A vezetőedzők cserékkel nem szakították meg sokszor a játékot: a hazaiak kétszer, a vendégek egyszer cseréltek csupán. Gól nélküli döntetlennel ért véget a mérkőzés.

Szombathelyi Haladás–ETO FC Győr

90+1. perc: Szakály A. jobboldali szögletét kifejeli a gyirmóti védelem, Oláh pedig lefújja a meccset. Köszönjük a figyelmet.

90. perc: A rendes játékidő után Andric kap sárgát, vélhetően szövegért.

86. perc: A sérült Simon A. helyére Hajdú áll be.

84. perc: Vachtler 25 méteres szabadrúgása után Hársfalvi húzza le a labdát a levegőből.

82. perc: A mérkőzés első sárga lapját Szakály Attila kapja, miután a vendégek térfelének közepén rúgja fel Szegit.

76. perc: Simon kap labdát a leshatáron, az alapvonalig viszi azt, a visszapassz pontatlan, de Herjeczki így is kapura tud fordulni vele, ám egy kaposvárit talál el. Szöglet jöhet, de abból nem alakul ki helyzet.

72. perc: Varga B. hagyja el a pályát, Herjeczki érkezik a helyére.

69. perc: Kaposvári lövések egymás után: Szakály lövése blokkról visszajön, Szarka ismétlése is a egy védőt találja el: szöglet jöhet.

68. perc: Balázs helyére jön Andrics a vendégeknél.

67. perc: Major íveli a labdát jobbról a hosszú felé, Simon kiszorított helyzetből fejel kapu mellé.

63. perc: Vachtler lő 27 méterről, balról, Hársfalvi fogja a labdát.

Az első félidőben nem esett gól. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

46. perc: Csere egyik oldalon sem volt a szünetben, folytatódik a mérkőzés a második félidővel.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Gyirmóti szöglet jön be balról, a kifejelt labda Vass Ádámot találja meg, aki kapásból a bal alsó felé lő, Pogacsics bravúrral véd.

41. perc: Az alapvonalról visszatett labdát Nagy J. a tizenhatosról lövi el a bal alsó mellé.

37. perc: Balázs közeli lövését üti szögletre Hársfalvi. A jobboldali kaposvári szöglet után Gál csúsztatott fejese nem sokkal megy el a hosszú kapufa mellett.

36. perc: Szatmári adja középre a labdát balról, Varga B. közelről a kapust, Pogacsicsot találja el.

34. perc: Szabó Bálint lő 21 méterről, erősen és laposan. Hársfalvi védi a bal alsó felé tartó lövést.

29. perc: Jobboldali hazai szöglet után a kipattanó Nagy Patrikig jut, ő egyből az ötös felé fejel, onnan pedig Varga B. bólintja a labdát a kapu fölé.

28. perc: Vachtler 20 méterről próbálkozik, a lövése alaposan fölé megy.

25. perc: Varga B. egyedül vezeti a labdát a kapu felé, 14 méterről szánná el magát lövésre, de utolérik a kaposvári védők.

19. perc: Hatalmas gyirmóti bedobás a bal szögletzászlótól, a megcsúsztatott labdára a gólvonal előtt hasal rá Pogacsics.

18. perc: Szatmári lő 10 méterről, balról, a blokkról vágódik szögletre a labda. A szöglet után a kipattanót Heffler N. lövi el kapásból, nem sokkal megy kapu fölé a kísérlet.

Feketében a kaposvári Balázs Zsolt, mögötte Szatmári István. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

2. perc: Gyirmóti lehetőségek: Varga B. viszi le a labdát a baloldalon az alapvonalig, azonban a beadásra érkező Szatmári elcsúszik. Pár másodperccel később megint Varga a főszereplő, 14 méterről lő laposan a kapu mellé.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy a hazai pályán kiválóan szereplő Gyirmót a Várhidi Péterrel feljavuló Kaposvár ellen.