Kovács Milán nyerő cserének bizonyult a Csákvár ellen

2023.10.22. 12:50
Augusztus közepe óta nem fordult elő olyan, hogy egy meccsen egynél több gólt kapjon a fehérben játszó Csákvár (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a 12. Gyirmót a hatodik Csákvárt fogadta. A kisalföldi csapat 2–1-es győzelmével pontszámban utolérte ellenfelét, melynek megszakadt hatmeccses veretlenségi sorozata.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion. 728néző. Vezette: Horváth Tibor (Szalai Balázs, Szécsényi István)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Polgár, Hudák D., Szegi, Helembai (Takács R., 82.) –Soltész D., Szőke G., Kovács D. (Kovács M., 88.) –Kicsun (Jova B., 82.), Pethő B. (Adamcsek, 60.), Medgyes Z. Vezetőedző: Tamási Zsolt
CSÁKVÁR: Pécsi –Murka, Babós, Karacs, László N. – Szakály D., Mészáros D. (Farkas A., 90.), Gazdag V. – Tamás N., Simon A. (Nagy Z., 65.), Juhász L. (Baracskai, 71.).Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Kovács D. (32.), Kovács M. (90+1.), ill. Simon A. (48.)
Tamási Zsolt: – Az első félidőben a Csákvár középpályás játéka okozott problémákat nekünk, de a szünet után helyenként már játszott a csapat, a küzdeni tudás eredménye pedig a hosszabbításban elért győztes gól.
Tóth Balázs: – Jól kezdtünk, helyzeteink is voltak, de az ellenfél jutott vezetéshez. A szünet után meg is fordíthattuk volna a mérkőzést, de ilyen a futball, a végén a Gyirmót érte el a győztes találatot.

A bajnokságot pocsékul kezdte a Gyirmót, a legutóbbi három meccsét viszont megnyerte. A Csákvár még imponálóbb sorozatot tudhat magáénak: augusztus 19-én kaptak ki utoljára – a Budafoktól –, azóta csak egyetlen gólt kaptak. Az első percekben mindjárt egy játékvezetői ítélet borzolta a kedélyeket, Helembait rántották vissza a tizenhatoson belül, Horváth Tibor azonban a gyirmóti játékos ellen ítélt. Aztán a csákváriak percei következtek: előbb Juhász beadása után kellett tisztáznia a védőknek, aztán Hársfalvinak kellett kétszer is védenie. A félidő közepén már kiegyenlítettebb volt a játék. A 32. percben szinte a semmiből szerzett vezetést a Gyirmót. Kicsun lapos beadását Pethő passzolta vissza Kovács Dominiknak, aki megszerezte első találatát az idei kiírásban.

A második félidő egy gyirmóti kapufával indult, aztán egyenlíteni tudott a Csákvár – ugyancsak kissé váratlanul. Szakály D. szögletét a korábbi gyirmóti csatár, Simon András fejelte a hálóba. Aztán hol az egyik, hol a másik csapat irányította a játékot. A kapusoknak is akadt dolguk, még ha nagy bravúrokat nem is kellett bemutatniuk. A hajrában Adamcsek szabadrúgásánál viszont nagyot kellett védenie Pécsi Árminnak, majd a 88. percben csereként beállt Kovács Milán fejéről ütette le a labdát a kapus. A 91. percben viszont már tehetetlen volt Pécsi: Kovács Milán fejese a kapu jobb oldalába hullott.

A Gyirmót győzelmi sorozata immár négy mérkőzést számlál, a Csákvárnak pedig megszakadt a veretlensége a Marcal partján. Tamási Zsolt csapata ezzel a győzelemmel 17 pontos, vagyis pontszámban beérte a forduló előtt a tabella 6. helyén álló Csákvárt. 2–1

18. FC Ajka121295–17–125

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: GÓÓÓL! Szegi jobbról ível a kapu elé, Kovács Milán 9 méterről a kapu jobb oldalába fejel.2–1

90. perc: Három perc a ráadás a meccs végén.

90. perc: Csákvári csere: Mészáros D. helyére Farkas A. áll be.

89. perc: Kovács Milán fejéről üti le a labdát Pécsi.

88. perc: Kovács Dominikot Kovács Milán váltja a hazaiaknál.

85. perc: Soltész D. pattogós lövése elmegy a kapu mellett.

83. perc: Takács R. kap sárga lapot.

82. perc: Adamcsek bombaerős szabadrúgását üti szögletre Pécsi.

82. perc: Kicsun helyére Jova Bálint, Helembai helyére pedig Takács Ronald áll be.

81. perc: Mészáros D. kap sárga lapot Helembai buktatásáért.

80. perc: Hársfalvi egy lehulló labdát üt ki a léc alól.

77. perc: Adamcsek éles szögből lő, Pécsiről megy szögletre a labda.

A fehérben játszó vendégek a második félidő elején egyenlíteni tudtak (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

73. perc: Nagy Zoárd elől sikerül mentenie Hudák Dávidnak.

72. perc: Baracskai Roland váltja Juhász Leventét.

69. perc: Soltész D. szabadrúgása épp a kapu közepe felé tart, Pécsi védi a lövést.

66. perc: Murka jobb oldali beadása után Szegiről pattan furcsán a saját kapuja felé a labda, de Hársfalvi résen van.

65. perc: Nagy Zoárd áll be Simon András helyére a vendégeknél.

60, perc: Az első csere a meccsen a hazai csapatot érinti: Pethő Bencét Adamcsek Máté váltja.

Medgyes Zoltán a labdával (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

57. perc: Soltész blokkol egy felívelést a csákvári térfélen, a labda Pethő elé pattan, aki egyedül törhetne kapura, Karacs azonban utoléri. A labda azonban marad a hazaiaknál, és csak üggyel-bajjal sikerül tisztáznia a vendégek védelmének.

55. perc: Polgár K. beívelése után Kovács D. fejeli a labdát kapu fölé.

48. perc: GÓÓÓL! Szakály D. bal oldali szögletét Simon András a rövid oldalról, négy méterről fejeli a jobb felsőbe.1–1

47. perc: Kicsun szerez labdát a felezővonalnál, aztán Soltész Dominiknak passzol, aki kissé balról, 20 méterről lő, és a jobb kapufa külső felét találja el.

46. perc: Csere nem volt a szünetben egyik csapatnál sem. Folytatódik a mérkőzés.

A szünetre hazai vezetés mellett vonultak a csapatok (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

45+1. perc:Tamás N.kapásból az eredményjelzőt találja el, ezzel ér véget az első félidő.

45. perc: Egy perc az első félidő végén a hosszabbítás.

42. perc: Kicsun csúszik oda keményen László Noelnek. Horváth Tibor felmutatja a gyirmóti játékosnak a sárga lapot.

32. perc: GÓÓÓL! Kicsun jobbról érkező lapos beadását Pethő B. passzolja vissza Kovács Dominiknak, aki 8 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lő. Pécsi mozdulni sem tudott a lövésre.1–0

Kovács Dominik góljának örülnek a csapattársak (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

29. perc: Kovács D. lövi el a labdát 26 méterről, de nagyon fölé megy a kísérlet.

24. perc: Juhász L. indítja Tamás Noelt, aki jobbról, 12 méterről kapu mellé lövi a labdát.

18. perc: Soltész D. 24 méterről a sorfalba lövi a szabadrúgást.

16. perc: Gazdag V. fordul kapura a védője mellett, és 13 méterről kapu fölé-mellé lő.

Sárga mezben Kicsun, aki jó játékkal járult hozzá csapata győzelméhez (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

13. perc: Helembai viszi le a labdát az alapvonalig a bal oldalon, a visszagurítást Medgyes Z. lövi el 10 méterről, egy védőről pattan a labda szögletre.

10. perc: Tamás N. viszi el a labdát a jobb oldalon, a beadását Hársfalvi kiöklözi, de nem szabadul fel a hazai kapu, nem sokkal később Juhász L. éles szögből lőhet kapura, a gyirmóti kapus hárítja a kísérletet.

9. perc: Juhász L. balról érkező beadása után tisztázni tud a gyirmóti védelem.

Medgyes Zoltán a csákvári védők között (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

8. perc: Szegi tűnik el a tizenhatoson belül egy jobbról érkező beadás után. Horváth Tibor nem fúj a sípjába.

5. perc: Helembai kap sárga lapot. A játékvezető szerint megpróbálta őt megtéveszteni, amikor elesett a tizenhatoson belül.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. Sárgában a hazaiak, fehérben a vendégek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három mérkőzéses győzelmi sorozatban lévő Gyirmót a hat meccs óta veretlen Csákvárral szemben.