NB II: folytatja jó idegenbeli sorozatát a Cegléd

2012.09.16. 17:53
Hazai pályán még nyeretlen, de idegenben már második sikerét érte el az NB II Keleti csoportjában a Ceglédi VSE, amely most Balmazújvárosban egy góllal bizonyult jobbnak a hazaiaknál. A Nyugati csoport vasárnapi mérkőzésén a Paks második csapata meglepetésre legyőzte a nyáron alaposan megerősített Sopront.

Alaposan bekezdett a Cegléd Balmazújvárosban, Farkas István góljával már a 2. percben vezetést szerzett. A ceglédi előnyt a második félidő elején Kállai Gábor egyenlítette ki, de Medgyesi László ritkán látható bombagóljával a Pest megyeiek végül mindhárom pontot hazavitték. A Balmazújváros egyre nehezebb helyzetben van, Arany László együttesének ez volt zsinórban a negyedik veresége.

Nyugaton a másodosztályú szinten bombaerős kerettel rendelkező Sopron erejéből csak a szépítésre futotta a visszajátszókkal felálló Paks otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT
MVM PAKS II–SOPRONI VASUTAS 2–1 (1–0)
Paks, 100 néző. Vezette: Kiss N. (Kulman T., Nagy T.)
PAKS: Pokorni – Zsók J., Eppel, Lakatos (Blatt, a szünetben), Galambos – Budai D., Mészáros I., Cziráki, Kiss T. (Pintér N., 39.), Heffler N. – Feil. Vezetőedző: Lengyel Ferenc
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai N., Seper, Pintér A. – Horváth A., Varga G., Deme, Fazakas G. (Horváth P., 63.) – Farkas J., Szabó L. (Balázs R., 75.). Edző: Borsi Csaba
Gólszerző: Kiss T. (1–0) a 2., Heffler N. (2–0) az 53., Farkas J. (2–1) a 69. percben
Lengyel Ferenc: – Magabiztosabb is lehetett volna a sikerünk, de a kényszerű cserék következtében a második félidő elkeseredett küzdelembe torkollt.
Borsi Csaba: – A korán kapott gól megfogta a csapatot. A folytatásban számtalan helyzetet alakítottunk, és hagytuk ki, így csak vereség lehetett a vége.
KELETI CSOPORT
BALMAZÚJVÁROS–CEGLÉDI VSE 1–2 (0–1)
Balmazújváros, 700 néző. Vezette: Berke (Galán, Pápai)
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Németh Á., Ludánszki I., Forgács, Virágh – Nagy R., Kiss L., Szőllősi F. (Sárközi, 52.), Kállai G. (Csobán, 77.) – Belényesi (Murák, 81.) – Urbin. Vezetőedző: Arany László
CEGLÉD: Miski – Robson, Koncz, Farkas I., Vincze Z. – Halgas (Csurka, 69.), Kenderes (Medgyesi L., 67.), Nagy L., Juhász D. – Balog M. – Kormos (Ladiszlai, 70.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Farkas I. (0–1) a 3., Kállai G. (1–1) a 47., Medgyesi L. (1–2) a 78. percben
Arany László: – Nagyon nehéz ilyenkor mit mondani, a jövő fogja eldönteni, milyen sportemberek a játékosaim.
Ványi Zsolt: – Döntetlenszagú mérkőzésen hatalmasat küzdöttünk, és a végén egy jól eltalált lövéssel sikerült a győzelmet megszereznünk.

16. Szolnoki MÁV FC 5 2 3 3–6 –3 2
Az NB II. osztályú bajnokság befejeztével a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék csapatai a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III. osztályú bajnokságba.